
Літня кіношкола та Школа кінокритиків – завдяки цим ініціативам слухачі могли слухати лекції і майстер-класи представників основних світових і українських професійних спільнот, отримувати практичні поради редакторів солідних українських і міжнародних видань і відвідувати покази конкурсної і позаконкурсної програм.
Олеся Островська, керівник програми І3 [ідея-імпульс-інновація] фонду Ріната Ахметова «Розвиток України»: «Програма І3 розроблена таким чином, щоб підтримувати нові тенденції, підходи, способи мислення в культурі в цілому, і в сфері кіно зокрема. Тому підтримка Школи, спрямована на розвиток критики в кіно, критичного мислення та способів аналізувати кіно, була для нас логічним і зрозумілим кроком. Ми сподіваємося сприяти нагромадженню критичної маси нових професіоналів, сучасних інституцій, усього того, що робить культуру динамічною, насиченою і готовою пропонувати нестандартні рішення в галузі мистецтв. І при цьому віримо, що навіть у культурі, а може, і перш за все, в культурі, важливо працювати за чесними, прозорими правилами гри, які дають можливості якнайширшому колу культурних інституцій і людей мистецтва».
Мартін Даул, директор Британської Ради в Україні: «Мені дуже приємно, що у Британської Ради в Україні була можливість реалізувати проект у співпраці з Одеським кінофестивалем і Фондом Ріната Ахметова і подвійно приємно, що ми привезли до Одеси двох провідних британських критиків для роботи зі студентами Школи.
У часи, коли кожен глядач може висловити свої думки про фільми завдяки Інтернету, необхідність кінокритиків постійно піддається сумніву. У свою чергу, я переконаний, що хороший кінокритик може не лише допомогти публіці сформувати думку про фільм, а й окреслити більш широкий історико-культурний контекст, у якому фільм був зроблений. Я впевнений, що Школа кінокритиків – це чудова можливість самореалізації для молодих журналістів. З того, що мені вдалося побачити спочатку фестивального тижня, можу сказати, що учасники дуже залучені в роботу, я з нетерпінням чекаю можливості познайомитися з їхніми текстами».
Школу інокритиків на ОМКФ представив Британська Рада в Україні. Проект здійснено завдяки підтримці грантової програми и ³ [ідея-імпульс-інновація] Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України».