Український форум благодійників - Розвиваймо благодійність разом
Головна    Сектор благодійності    Приватна благодійність    новини приватної благодійності в Україні
 

СЕКТОР БЛАГОДІЙНОСТІ

новини приватної благодійності в Україні
ОПИТУВАННЯ
Стандарти ведення благодйної діяльності в Україні
МИ НА FACEBOOK

Луцький терцентр – один з найкращих в Україні

22.03.2019  Автор: Ірина Юзва
Луцький терцентр – один з найкращих в Україні

       Будинок, що розташований на вулиці  Данила Галицького, 18, у Луцьку, не вирізняється з-поміж інших зовні. Проте у середині тут особлива атмосфера – затишок, розуміння, людяність.

        Луцький територіальний центр соціального обслуговування – місце, де допомогу та підтримку можуть отримати люди нелегкої долі. Це одинокі лучани, пенсіонери, люди з інвалідністю, безхатьки та інші соціально незахищені верстви населення. Спектр послуг, що їх надає терцентр,  дивує  кількістю та різноманітністю.Тут можна пообідати, помитися, пройти фізпроцедури, позайматися на тренажерах, скористатися перукарськими та швейними послугами, випрати постільну білизну, взяти необхідні речі у кімнаті дарованих речей, скористатися послугами столяра, сантехніка, пральної кімнати та просто цікаво провести дозвілля.

Директор територіального центру Галина Шатецька  каже: щоденно через поріг установи переступають 250–300 відвідувачів.  Упродовж року терцентр обслуговує понад чотири тисячі підопічних. Майже тисяча одиноких лучан отримують послуги соціальних робітників удома. Зміст послуги включає доставку продуктів, прибирання, особисту гігієну, розв’язання питань у держустановах, придбання ліків. Декілька років поспіль під час морозів працює пункт обігріву для безхатченків. Тут завжди знайдуться гарячий чай і шматок хліба для людей, яким ніде зігрітися.

Галина Шатецька зазначає, що працює установа на відповідному рівні завдяки небайдужим людям та благодійним організаціям. Одна з них – Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом». Він співпрацює з Луцьким терцентром та його директором з 2013 року. Загальна сума, що її Фонд виділив для установи становить 2 млн 345 тис. грн. Розпочиналося співпраця  з забезпечення санітарно-гігієнічними засобами лежачих хворих. Протягом 3,5 років Фонд виділяв кошти на харчування людей.  Це дало можливість додатково харчувати понад дві тисячі осіб. Крім цього, за кошти Фонду придбали медичну техніку для фізіотерапевтичного кабінету, покращили умови роботи харчоблоку: відремонтували та облаштували кімнату для миття посуду, встановили кондиціонер, придбали побутову газову плиту, електричну сковороду, холодильник, посуд. У 2016 році відремонтували санітарну кімнату, якою можуть скористатися не лише ті, хто займається в тренажерному залі, а й підопічні, які проживають у приватному секторі й не мають відповідних вигод. Торік за фінансування Фонду в терцентрі відкрили кімнату для творчості та відпочинку. Тут відвідувачі установи займаються в гуртках, малюють, ліплять з глини, роблять ляльки-мотанки, слухають музику, чаюють, і що найголовніше – спілкуються.
Нещодавно за підтримки Фонду вдалося реалізувати ще одну добру справу – відремонтувати пральну кімнату.

Прання білизни – одна з послуг для самотніх людей, яку надає територіальний центр. Упродовж року нею користуються понад 300 підопічних. Ні техніка, ні каналізаційна система не витримували такого навантаження. То ж оновлення пральної кімнати було на часі. За кошти Фонду придбали пральну машинку, меблі, будівельні  матеріали, замінили двері, каналізаційну систему, оплатили ремонтні роботи та ін.

Упродовж двох десятків років послуги з прання  відвідувачам терцентру надає Надія Матвійчук. Жінка щодня йде на роботу з задоволенням, адже звикла бути корисною людям.

–        Тепер у нас три пральних машинки. Це дасть змогу обслужити більше людей, – каже праля.

Проте, чи ненайголовнішим аспектом у роботі кожного працівника терцентру є моральна підтримка людей, на долю який випали нелегкі випробування.

–        Серед наших відвідувачів трапляються різні люди за віком, професією, соціальним статусом. До нас рідко приходять з радістю, частіше – навпаки. Головне не бути байдужими. Адже найважливіше для людей важкої долі – увага, вміння вислухати. Багато важливих проблем, які ми не можемо вирішити в нашій установі. Тоді скеровуємо відвідувачів до спеціалістів. Людина зазвичай вдячна за те, що її вислухали, дали якусь пораду, – розповідає Галина Шатецька, яка за чверть століття пропустила крізь себе не одну життєву історію.

–        ­В Україні терцентрів такого рівня – мало. А все – завдяки його керівнику Галині Іванівні. Усе, що вона робить – для людей, з думкою про їхній комфорт і з турботою про них. Галина Шатецька не пересічний керівник, адже не втрачає будь-якої нагоди, аби залучити допомогу закладу і підопічним, – зазначила перший заступник голови правління Фонду Лариса Тарасюк.  – Сам терцентр чи Фонд такий об’єм роботи не подужали б. Разом ми робимо набагато більше.

Сама ж Галина Шатецька переконана: хороші результати праці можуть бути лише в злагодженій роботі всього колективу. А працівники Луцького територіального центру дружні, відповідальні, професійні й, що головне, людяні.

–        День у день соціальні працівники проявляють милосердя і душевне тепло. Тож нехай усе те добро, що вони дарують людям, повертається сторицею. Міцного здоров’я вам, життєвої наснаги та Божого благословення на всі добрі справи, – побажала Лариса Тарасюк.

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Також ви можете
+ Додати новину
 
 
ПІДПИСКА
на електронні видання Форуму
"Хроніки благодійності" та "ФІЛАНТРОскоп"
 
 
Оберіть, будь ласка, категорію підписувачів, до якої вас віднести:
  • Виділити всі
 
 
 
 
 
 
ЧЛЕНИ УКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ БЛАГОДІЙНИКІВ