Український форум благодійників - Розвиваймо благодійність разом
Головна    Сектор благодійності    Приватна благодійність    новини приватної благодійності в Україні
 

СЕКТОР БЛАГОДІЙНОСТІ

новини приватної благодійності в Україні
ОПИТУВАННЯ
Стандарти ведення благодйної діяльності в Україні
МИ НА FACEBOOK

Заморський колорит та волинська автентика поєдналися у «Поліському літі»

28.08.2018  Автор: Ірина Юзва
Заморський колорит та волинська автентика поєдналися у «Поліському літі»

Яскравий національний колорит народного фольклору, неповторна аура єднання, спілкування без кордонів та мовних бар’єрів – у Луцьку відбувся ХV Міжнародний фестиваль «Поліське літо з фольклором».

Уже вдруге проведення фестивалю підтримує Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом». Адже заходи такого рівня потребують значних коштів, тому неможливі без підтримки генерального спонсора. Так, торік на проведення «Поліського літа» Фонд виділив 214 тис. грн. Цьогоріч допомога від Фонду сягає понад 260 тис. грн.

Учасниками ХV фестивалю стали колективи з шести іноземних країн, які представляють чотири континенти. Так, Азію презентували гурти з Індії й Туреччини, Африку – з Єгипту, Північну Америку – з Мексики, Європу – з Литви та Італії.

Україну представляли гурти з Чернівецької, Рівненської областей та Волині. З полісько-волинською автентикою гостей та учасників фестивалю знайомили десять колективів з Камінь-Каширського, Любешівського та Ківерцівського районів. Їхня участь стала можливою завдяки фінансовій підтримці Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» у розмірі 25 тис. грн та сприянню народного депутата України Ірини Констанкевич.

– Фестиваль – це можливість не лише побачити мистецтво інших країн та народів, а й продемонструвати унікальність і багатство нашого краю. Адже Волинь багата не лише на традиції, а й на людей, які творять нове мистецтво та акумулюють у собі все найкраще, що було створено раніше, – зазначила Ірина Констанкевич. – Для мене цей фестиваль особливий тим, що на ньому присутні колективи від трьох волинських районів. Це саме ті колективи, які демонструють істинне волинське мистецтво. Саме вони є носіями поліської автентики.

Радник міського голови, радник голови правління Фонду Ігор Поліщук зауважив, що фестиваль відіграє дуже важливу роль у житті Луцька, адже це можливість презентувати його серед гостей з інших міст України та іноземців. Він побажав усім присутнім отримати максимум задоволення від мистецького дійства та спілкування.

Традиція Міжнародного фестивалю «Поліське літо з фольклором» – незмінна. Після богослужіння у Свято-Троїцькому кафедральному соборі велелюдна барвиста хода учасників та гостей дійства пройшла вулицями Лесі Українки та Данила Братковського до Луцького Замку, де відбувся концерт-відкриття. Саме тут найближче можна було познайомитися з традиціями кожного народу, роздивитися їхній колоритний одяг, почути спів, а ще – по-іншому відкрити для себе українські та волинські традиції.

– Пісня надихає жити й творити, – каже учасниця колективу «Три куми» Галина Шунькевич.

Артисти приїхали з Олики Ківерцівського району. Співають уже близько десяти років. Участь у фестивалі «Поліське літо з фольклором» беруть вперше, власне, як і інші гурти, адже, згідно з умовами фестивалю, колективи не мають повторюватися.

Своєї черги вийти на сцену чекає гурт «Толока» з Ківерців. Артисти виконують різножанрові пісні. На фестиваль привезли жартівливий номер.

– Ми їздимо в експедиції, записуємо старовинні пісні. У своїй творчості хочемо передати ту манеру виконання, яка була колись, – розповідає керівник колективу Тетяна Бурмак.

Спрадавна в українців у пошані – вишита сорочка. На фестивалі в усіх волинських учасниць своя унікальна вишиванка. Хтось придбав сорочку в старожилів, а хтось отримав у спадок від бабусь.

– Сорочці, в яку я вбрана, – понад 100 років. Вона лежала у скрині, яка мені дісталася від бабусі, – розповідає учасниця колективу з Камінь-Каширщини «Нуйнівські співухи» Надія Химчик. – Є давній український звичай готувати придане до весілля. Дівчата складали в скриню вишиті сорочки, хустки, полотно, одяг. Дід розказував, що були такі ліниві дочки й матері, які клали на дно скрині каміння, аби вона була важчою.

«Нуйнівські співухи» кажуть: було трішки страшно виступати після зарубіжних колективів. Та вийшли на сцену, побачили, що люди їх слухають, то й душа запалилася.

Барвисті квіти та традиційні орнаменти – кожна сорочка учасниць колективу «Дубровойка» з села Оленине, що на Камінь-Каширщині, оригінальна й неповторна. Жінки кажуть: автентичні сорочки служать оберегом колективу, якому вже понад 20 років.

Не приховують задоволення від того, що стали частинкою масштабного дійства, й гості з-за кордону. Керівник італійського колективу «Сицилія» Антоніо в Україні вперше. Чоловік каже, що закохався у Луцьк і радо приїде сюди ще.

Директор міжнародного фестивалю «Поліське літо з фольклором», заслужений діяч мистецтв України Юрій Войнаровський розповідає, що іноземні учасники вражені красою міста й привітністю лучан:
– Спілкуючись з гостями, я бачу, що вони дуже задоволені й мають лише найкращі враження про Луцьк та наших людей. Ми проводимо фестиваль з 1994 року. Він вже має свою традицію та режисуру. Втім щороку для глядача є щось нове. Наприклад, цього року вперше у нас виступав колектив з Єгипту. Це 45-та країна, що побувала в Луцьку за часи «Поліського літа з фольклором». Приємно, що постійно більшає глядачів та любителів фестивалю.

На «Поліському літі» учасники не лише співали і танцювали, а й демонстрували бойові мистецтва та навчали містян своєї творчості. Для кожного учасника та глядача фестиваль залишив не лише приємні враження, а й цікаві відкриття.

З 2011 року Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» реалізовує проекти, що спрямовані на популяризацію культури та мистецтва у Волинській області. Уже стало традицією, що Фонд підтримує Міжнародний фестивалі «Стравінський і Україна», «Поліське літо з фольклором», мистецькі феєрії «Ніч музеїв», «Ніч у Луцькому Замку» та інші заходи культурного спрямування, що відбуваються в Луцьку та області.

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Також ви можете
+ Додати новину
 
 
ПІДПИСКА
на електронні видання Форуму
"Хроніки благодійності" та "ФІЛАНТРОскоп"
 
 
Оберіть, будь ласка, категорію підписувачів, до якої вас віднести:
  • Виділити всі
 
 
 
 
 
 
ЧЛЕНИ УКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ БЛАГОДІЙНИКІВ