Український форум благодійників - Розвиваймо благодійність разом
Головна    Сектор благодійності    Приватна благодійність    Дослідження
 

СЕКТОР БЛАГОДІЙНОСТІ

Дослідження
ОПИТУВАННЯ
Стандарти ведення благодйної діяльності в Україні
МИ НА FACEBOOK

Соціологія благодійності і волонтерства

06.04.2015  Автор: Леся Ярошенко

Волонтери і благодійні фонди б'ють на сполох: пожертви на користь бійців АТО і внутрішньо переміщених осіб після оголошення режиму тиші що не день, то біднішають. Тим часом результати всеукраїнського соцопитування Центру Разумкова "Оцінка громадянами ситуації на Донбасі" за 6-12 березня 2015 року свідчать, що, принаймні, кількість донорів і волонтерів залишається стабільною.

Чому ж тоді менше допомоги?

Зменшення розміру пожертв і розквіт шахрайства у благодійності, які скорочують обсяги цільової допомоги - це інше питання. Дані опитування вселяють надію на те, що поприскладну економічну ситуацію і викриті факти зловживань, готовність українців підставити плече тим, хто нині перебуває у найскладніших обставинах, не згасає.

Регіональний зріз благодійності та волонтерства

Одні з найактивніших благодійників та волонтерів - це мешканці Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Рівненської, Тернопільської та Чернівецької областей. 27% опитаних із західного регіону сказали, що задіяні у волонтерських рухах із підтримки української армії, а понад 39% підтримують військо матеріально. 

Найвищий відсоток волонтерства на користь переселенців із зони АТО (13%) спостерігається на Донбасі (не окупована територія Донецької і Луганської областей). 

Найменше уваги доброчинців припадає на людей, які не виїхали з окупованих територій. Усього 2 відсотки українців допомагає мешканцям так званих ДНР і ЛНР. Максимальний показник небадужості до цих людей, 3%, - у жителів центральної України (Вінницька, Житомирська, Київська, Кіровоградська, Полтавська, Сумська, Хмельницька, Черкаська, Чернігівська області та місто Київ). 

Кому допомагають?

Якщо підрахувати середній відсоток за всіма регіонами, то виходить, що найбільше українці перемаються потребами армії. Задіяними у волонтерських рухах на її підтримку називають себе 13,4%, а в тому, що роблять пожертви, зізналися 25,7% - кожен четвертий. Добровільно віддають свій час і вміння вимушеним переселенцям 7% населення України. Жертвують на їхню користь 12%. А от найгірша ситуація, як уже зазначалося вище, з тими, хто не залишив окупованих територій. Про матеріальні пожертви в опитуванні не згадується, а волонтерить для них тільки один півсотні. 
 

Про соцдослідження

Упродовж 6-12 березня 2015 року Центр Разумкова опитав 2009 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення України за основними соціально-демографічними показниками. Вибірка опитування будувалася як багатоступенева, випадкова із квотним відбором респондентів на останньому етапі. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95. Дослідження проведене за підтримки Уряду Швеції.

 

 

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Також ви можете
+ Додати новину
 
 
ПІДПИСКА
на електронні видання Форуму
"Хроніки благодійності" та "ФІЛАНТРОскоп"
 
 
Оберіть, будь ласка, категорію підписувачів, до якої вас віднести:
  • Виділити всі
 
 
 
 
 
 
ЧЛЕНИ УКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ БЛАГОДІЙНИКІВ