Український форум благодійників - Розвиваймо благодійність разом
Головна    Сектор благодійності    Філантропія у світі    Тренди    Венчурна філантропія
 

СЕКТОР БЛАГОДІЙНОСТІ

Венчурна філантропія
ОПИТУВАННЯ
Стандарти ведення благодйної діяльності в Україні
 • Потрібні механізми саморегуляції сектору
   
   25
 • Стандарти потрібні на законодавчому рівні
   
   38
 • Не потрібні
   
   5
 • Не знаю, про що йде мова
   
   14
Всього голосів: 82
МИ НА FACEBOOK

 

Венчурна філантропія

Успішні бізнесмени вміють розпоряджатися грошима. Проте, даючи гроші на благодійність, вони часто не замислюються, наскільки ефективними були їхні пожертви і чи дійсно вони комусь допомогли. До того ж, соціальна сфера складна, вона вимагає професійної роботи не меншою мірою, ніж виробництво або торгівля, і тією ж мірою підкоряється загальним економічним законам.

Саме у спробі підійти до некомерційного сектору як до бізнесу, несучи до нього підприємницький досвід, і народилась ідея венчурної філантропії. Вперше цей термін був озвучений 1997 р. у статті журналу Harvard Business Review «Благодійний капітал, або Чого благодійні фонди можуть повчитись у венчурного капіталу?» Не дивно, що цю ідею відразу ж підхопили підприємці Кремнієвої Долини. Ідею венчурної філантропії почали використовувати й великі фондами.

Характеристики венчурної філантропії

 • Висока залученість: при використанні венчурних підходів, донори встановлюють тісні відносини з соціальними підприємцями та організаціями.
 • Цільове фінансування: застосування різних форм фінансування - від грантів до різноманітних позик.
 • Довгострокова співпраця: венчурна філантропія пропонує значну і стійку фінансову підтримку для обмеженого кола організацій. Така підтримка зазвичай розраховується на три-п'ятирічну перспективу, із продуманою стратегією виходу з інвестицій.
 • Нефінансова участь: на додачу до фінансових інвестицій, венчурні партнери надають додаткові послуги, які включають індивідуальне консультування (коучинг) із питань управління організацією, стратегічного планування, маркетингу й комунікацій, роботи з персоналом, а також доступ до інших донорів і партнерів.
 • Організаційний розвиток: венчурна філантропія орієнтується на забезпечення довгострокової життєздатності організацій і розвиток їхніх операційних можливостей, а не на підтримку окремих проектів або програм.

  Чому венчурна філантропія

 • Венчурна філантропія може підсилити ефект у певних галузях завдяки сфокусованому впливу. Венчурні капіталісти зазвичай концентрують свої інвестиції на певних типах бізнесу. Таким же чином венчурні філантропи фокусуються на одній або кількох соціальних сферах, які відповідають їхнім інтересам або накопиченому досвіду.
 • Венчурна філантропія може служити каталізатором для нових некомерційних організацій (start-ups). Молодим соціальним організаціям, як і бізнесовим "старт-апам" потрібні не просто гроші: їм потрібен капітал росту, який дозволив би вибудувати структуру або запустити нові програми.
 • Венчурна філантропія може допомогти соціальним організаціям краще використовувати успішні напрацювання і «вийти на масштаб». У перспективних молодих компаній є можливість залучити «мезанин-фінансування», щоб «підштовхнути» своє зростання. Венчурні філантропи можуть надати подібні інструменти для некомерційних організацій, щоб допомогти їм збільшити й диверсифікувати базу підтримки й перевести свою успішну діяльність на новий рівень.

 

 За матеріалами CAF Росія

 
 
ПІДПИСКА
на електронні видання Форуму
"Хроніки благодійності" та "ФІЛАНТРОскоп"
 
 
Оберіть, будь ласка, категорію підписувачів, до якої вас віднести:
 • Виділити всі
 
 
 
 
 
 
ЧЛЕНИ УКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ БЛАГОДІЙНИКІВ