Український форум благодійників - Розвиваймо благодійність разом
Головна    Сектор благодійності    Філантропія у світі    Дослідження
 

СЕКТОР БЛАГОДІЙНОСТІ

Дослідження
ОПИТУВАННЯ
Стандарти ведення благодйної діяльності в Україні
МИ НА FACEBOOK

Топ-10 пожертв 2014 року у США

23.01.2015  Автор: The Chronicle of Philanthripy
Топ-10 пожертв 2014 року у США

Найбільший благодійний збір 2014, як і раніше, зробили американські мільярдери. Щоправда, їм у спину дихають мультимільйонери. Загальний бюджет американської благодійності грандіозних внесків (понад 100 млн. доларів) практично не відрізняється від показників 2013 року. Але він усе одно менший від докризового 2007 р. 

Суперблагодійність і вік

2013 рік аналітики філантропії назвали революційним. Уперше за історію досліджень найщедріші пожертви давали люди віком до 30 років: Майк Цукерберг і Присцила Чан. Їхній внесок у благодійність сягнув мільярда доларів. 
 
2014-го два найбагатші дари надійшли від людей, старших за 80 років. Незважаючи на це, обличчя філантропії все одно молодшає. Третій номер у топ-10 найщедріших пожертв 2014 року – подружжя Вудманів 39 і 38 років із півмільярдним внеском на користь Фонду громади Кремнієвої долини (Silicon Valley Community Foundation). А на 5-му місці опинився 41-річний Ларі Пейдж (Larry Page),  співзасновник компанії Google. 
 

На що жертвують сильні світу цього 

Бенефіціари та сфери діяльності, підтримані найбільшими дарами 2014, переважно традиційні. Це заклади освіти і науки: коледжі, дослідницькі інститути або фундації, які працюють переважно над охороною здоров’я. Тимчасом найнесподіванішим став внесок Баррі Диллера і Даєн фон Фурстенберг. Вони віддали $130 млн. Hudson River Park Trust на створення зеленої зони і творчого простору у Нью-Йорку. 
 

Рейтинг філантропії з багатьма нулями 

1. Найбільшою пожертвою 2014 став $1 млрд. від Ральфа Вілсона молодшого (Ralph Wilson, Jr.), бізнесмена з Детройта і власника футбольної команди Buffalo Bills. Він помер у віці 95 років і заповів суму з 9-ма нулями своєму благодійному фонду. Зараз нащадки вирішують, як розпорядитися колосальною сумою, щоб максимально виконати останню волю Ральфа Вілсона. 
 
2. $650 млн. віддав 83-річний бізнесмен Тед Стенлі. Це одна із найбільших в історії медицини пожертв на дослідження психічного здоров'я. Вона дісталася Broad Institute.
 
3. $500 млн. Nicholas & Jill Woodman, засновники GoPro Сamera Сompany - на користь Silicon Valley Community Foundation. 
 
4. $350 млн. Китайська Родина Чан, засновники Morningside Group - на користь Harvard School of Public Health (дослідницький центр здоров’я у Гарварді). 
 
5. $177.3 млн. Larry Page, співзасновник Google – для Carl Victor Page Memorial Foundation. 
 
6. $150 млн. фінансист Kenneth Griffin – на Гарвардський університет. 
 
7. $130 млн. Diller von Furstenberg Family Foundation. Баррі Диллер очолює IAC/InteractiveCorp, а Даєн фон Фурстенберг – дизайнер мод. Пожертва Hudson River Park Trust на новий парк. 
 
8. $125 млн.T. Denny Sanford, очільник United National Corporation Sanford Health,- на генетичні дослідження. 
 
9. $120 млн. Ernest Rady, забудовник - для дитячої лікарні в Сан-Дієго (Rady Children's Hospital San Diego), на Інститут геноміки. 
 
10. $110 млн. Sidney Kimmel Foundation дісталися університету Томаса Джефферсона, а саме його медичному коледжу.
 
Джерело: http://philanthropy.com/article/Biggest-Gifts-of-Year-Topped/151007/
ДОДАТИ КОМЕНТАР
Також ви можете
+ Додати новину
 
 
ПІДПИСКА
на електронні видання Форуму
"Хроніки благодійності" та "ФІЛАНТРОскоп"
 
 
Оберіть, будь ласка, категорію підписувачів, до якої вас віднести:
  • Виділити всі
 
 
 
 
 
 
ЧЛЕНИ УКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ БЛАГОДІЙНИКІВ