Український форум благодійників - Розвиваймо благодійність разом
Головна    Сектор благодійності    Філантропія у світі    Дослідження
 

СЕКТОР БЛАГОДІЙНОСТІ

Дослідження
ОПИТУВАННЯ
Стандарти ведення благодйної діяльності в Україні
МИ НА FACEBOOK

Китай розвиває соцальні підприємства та онлайн-філантропію

14.03.2014  Автор: УФБ
Китай розвиває соцальні підприємства та онлайн-філантропію

Швейцарський фінансовий конгломерат UBS у співпраці з провідними університетами Китаю і США провів дослідження, яке встановило цікавий факт: бажаючи зміцнити суспільну довіру, гравці соціальної сфери Китаю зробили «квантовий стрибок», який стрімко наблизив філантропію країни до освоєння сучасних форм підтримки суспільно значущої діяльності. Зокрема, у звіті докладно розглядається китайська практика інтернет-благодійності , соціального підприємництва та соціальних інвестицій.

Добрі справи в режимі онлайн. Китайський інтернет – це 600 млн користувачів, яким ентузіасти соціального сектору постійно пропонують можливості для участі в розвитку суспільства. Наприклад, щоб допомогти школярам з малозабезпечених сімей , журналіст Ден Вей, провів онлайн кампанію «Безкоштовний сніданок» і зібрав пожертвування на загальну суму в 1 млн юанів. А віртуальна платформа Zhihui , що діє як соціальне підприємство , надає літнім людям бездротові датчики , і з їх допомогою здійснює моніторинг показників серцево-судинних захворювань.

Соціальні підприємства (СП). На сьогоднішній день в Китаї немає офіційного визначення СП , але зате протягом багатьох десятиліть діють громадські підприємства (ГП), які надають робочі місця соціально вразливим категоріям населення. У середині 1990 –х чисельність ГП сягнула 60 000, а в період економічного спаду скоротилася приблизно вдвічі. Найвідомішим серед ГП є компанія Каньюй , що пропонує послуги у сфері інформаційних технологій . Штат співробітників організації на 95 % складається з людей з особливими потребами, які працюють в 32 філіях по всій країні.

Інфраструктура розвитку СП. У прогресивних регіонах країни за підтримки держави створюються технопарки, стимулюючі інноваційну діяльність, з'являються бізнес-інкубатори ( Transist , Innovate99 та ін), консалтингові фірми та освітні програми.

Капітал для підтримки СП. У Китаї поступово формується співтовариство діючих і потенційних соціальних інвесторів. Інтерес до «інвестицій, сприяючих соціальним перетворенням» (impact investing) виявляють приватні фонди (їх приблизно 1500), органи влади муніципального рівня і великі компанії. Так, у 2012 році Шанхайське бюро по цивільних справах надало на створення Шанхайського фонду венчурної філантропії 5 млн юанів , а компанія Lenovo вклала в СП майже 3 млн юанів.

Завдання, які потребують вирішення . Міжнародні експерти вважають , що для розвитку СП і китайського ринку соціальних інвестицій необхідно освоїти досвід соціальних облігацій (social impact bonds), надати преференції постачальникам «зеленої енергії», і усунути обмеження, що перешкоджають співробітництву між державою і приватним сектором. Крім цього , уряд повинен прийняти закони, що забезпечують сприятливі умови для діяльності СП, активніше підтримувати дослідницькі та освітні ініціативи, і створювати інтерактивні майданчики для обміну знаннями та досвідом.

На даний момент китайські СП і нові форми фінансування суспільно значущих програм перебувають на ранньому етапі розвитку, проте країна володіє величезним потенціалом, який одного разу виведе її у світові лідери.

За матеріалами Дайджесту Evolution & Philanthropy.

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Також ви можете
+ Додати новину
 
 
ПІДПИСКА
на електронні видання Форуму
"Хроніки благодійності" та "ФІЛАНТРОскоп"
 
 
Оберіть, будь ласка, категорію підписувачів, до якої вас віднести:
  • Виділити всі
 
 
 
 
 
 
ЧЛЕНИ УКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ БЛАГОДІЙНИКІВ