Український форум благодійників - Розвиваймо благодійність разом
Головна    Сектор благодійності    Філантропія у світі    Аналітика / Публікації
 

СЕКТОР БЛАГОДІЙНОСТІ

Аналітика / Публікації
ОПИТУВАННЯ
Стандарти ведення благодйної діяльності в Україні
МИ НА FACEBOOK

Китайська міжнародна філантропія

15.01.2015  Автор: За матерілами Forbes
Китайська міжнародна філантропія

Коли Білл Гейтс і Уоррен Баффет 2010 року запрошували китайських мільярдерів на свої благодійні заходи і отримували відмови, вони навіть уявити собі не могли, що вже 2014-го іменами східних олігархів ряснітимуть заголовки найвпливовіших міжнародних ЗМІ саме в контексті філантропії. 

У серпні 2014 Гарвардська школа громадського здоров'я змінила назву на Школу Чан. Адже саме китайська родина магнатів нерухомості Чан зробила найщедріший в історії закладу благодійний внесок у $350 млн. Перед тим Гарвард отримав 15 мільйонів доларів знову ж таки від фантастично заможного подружжя із КНР на стипендії дослідникам Китаю. Іще раніше університет був обдарований високовартісною міждисциплінарною підтримкою ініціатив у сфері екологічно чистих будівель і медичної таматематики. У Китаї це спричинило дискусію національного  рівня щодо того, чому багатії надають пожертви західноєвропейським університетам замість того, щоб розвивати освіту і науку власної країни. 

 

Чого прагнуть китайські філантропи 

Аналітики інвестиційних ринків стверджують, що філантропічні амбіції китайців тісно пов’язані з їхніми прагненнями до глобального панування в усіх вимірах життя: від бізнесу до духовності. Прогнозують, що найближчим часом більшість благодійних капіталовкладень із батьківщини порцеляни будуть спрямовані у 3 сфери: освіта, захист довкілля і охорона здоров’я.
 
Незважаючи на те, що благодійні інвестиції перетікають поза межі країни, багато проектів, врешті-решт, націлені на поліпшення життя в Китаї. Кошти вкладаються туди, де вони якнайшвидше дадуть результат, яким невдовзі зможе скористатися Китай. Найбагатша людина КНР, засновник Alibaba Group Джек Ма про мету своєї зовнішньої благодійності каже:  "Я вірю, що за 15 років у моїй країні відбудуться зміни.  У нас буде блакитно-прозоре повітря, синє небо і чиста вода". 
 

Віддавати сильним і знаменитим вигідно 

Жертвувати найпотужнішим університетам світу корисно тому, що це дає доступ до їхніх ресурсів і міжнародного досвіду. Китайські мільярдери не вважають, що таким чином виносять добро із дому. Для них резонансні пожертви західним фондам та установам – це можливість долучитися до напрацювань десятиліть і навіть століть у галузях побудови іміджу, менеджменту міжнародних організацій. Міжнародна благодійність - це позитивний брендинг, який окупиться сторицею. Адже довіра і визнання – соціальний капітал, який легко монетизовується.
 
Аналітики вважають, що дедалі більше китайських філантропів виходитиме на світову арену вже у найближчому майбутньому. Власники великого капіталу в Китаї, як державного, так і приватного, щораз частіше вживають слова «відповідальність», «міжнародний» і «глобальний» у своїх промовах. Схоже, що ці поняття вже нерозривно асоціюються в них із їхніми імперіями: фінансовими, суспільними, культурними. 
 
За матерілами Forbes 
 
ДОДАТИ КОМЕНТАР
Також ви можете
+ Додати новину
 
 
ПІДПИСКА
на електронні видання Форуму
"Хроніки благодійності" та "ФІЛАНТРОскоп"
 
 
Оберіть, будь ласка, категорію підписувачів, до якої вас віднести:
  • Виділити всі
 
 
 
 
 
 
ЧЛЕНИ УКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ БЛАГОДІЙНИКІВ