Український форум благодійників - Розвиваймо благодійність разом
Головна    Сектор благодійності    Філантропія у світі    Аналітика / Публікації
 

СЕКТОР БЛАГОДІЙНОСТІ

Аналітика / Публікації
ОПИТУВАННЯ
Стандарти ведення благодйної діяльності в Україні
МИ НА FACEBOOK

Особливості зовнішньої допомоги розвинених країн і країн, що розвиваються

30.04.2014  Автор: Evolution & Philanthropy

Інститут Хадсона (Hudson Institute; США) опублікував новий звіт «Показники глобальної філантропії та обсягу переказів благодійних коштів. Випуск 2013» (The Index of Global Philanthropy and Remittances 2013). У цей документ увійшли дані за 2011 рік, які характеризують практику зовнішньої допомоги 23 держав - членів Комітету сприяння розвитку ОЕСР (The Development Assistance Committee, OECD) і чотирьох країн, що розвиваються, - Китаю, Індії, Бразилії та Південної Африки.

  • Офіційна допомога розвитку (ОДР - Official Development Assistance) країн-членів Комітету сприяння розвитку (КСР) у 2011 році не набагато перевищила 134 млрд, а «чотири економіки, що розвиваються» в особі Китаю, Індії, Бразилії та Південної Африки додали до цієї суми ще 3,66 млрд. Лідером за показником ОДР виявилися США (30,92 млрд), за ними іде Німеччина (14,09 млрд), Сполучене Королівство (13,83 млрд), Франція ( 13 млрд) , і Японія (10,83 млрд). Однак по «відсотку ОДР від ВВП» американці (0,2 %) поступилися позиції Швеції (1,02 %) , Норвегії (1,0 %) , Люксембургу (0,97 %) і низці інших держав. Найбільшим одержувачем підтримки виявився регіон Африки на південь від Сахари (45,6 млрд), а друге місце зайняла Демократична Республіка Конго (5,5 млрд). На відміну від більшості країн, які зробили вибір на користь регіонів Азії та Африки, Сполучені Штати переважно підтримували Латинську Америку і Карибський басейн, надавши 44,3 млрд доларів, з яких більше половини (23,2 млрд) були направлені в Мексику.
  • Обсяг приватного капіталу, що надійшов в країни, що розвиваються від членів КСР (322 млрд доларів), склав 80 % від загальної суми зовнішньої допомоги 2011 (577 млрд) . При цьому основна частка приватних ресурсів (196 млрд) була надана у вигляді грошових переказів, а благодійні пожертви склали 59 млрд доларів. Цей фінансовий потік складався із коштів фондів, корпорацій, громадян / сімей, освітніх установ, а також релігійних та інших некомерційних організацій. Приватний внесок другої групи країн - Китаю, Індії, Бразилії та Південної Африки - теж виявився солідним (103 млрд доларів), і в більшості випадків використовувався для розширення практики соціального підприємництва та зміцнення місцевих громад. Ця сума склала понад 95 % від загального обсягу технічної допомоги даних держав.

Щорічний звіт Інституту Хадсона є одним з найбільш визнаних і авторитетних джерел інформації про стан справ у сфері зовнішньої допомоги. Тим не менш, автори документа попереджають про те, що показники Китаю, Індії, Бразилії та Південної Африки (що увійшли в спеціальний додаток до звіту) не можуть претендувати на абсолютну точність, оскільки філантропія в цих країнах ще не пройшла період інституціоналізації.

Джерело: Дайджест публікацій Міжнародного філантропічного співтовариства. 

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Також ви можете
+ Додати новину
 
 
ПІДПИСКА
на електронні видання Форуму
"Хроніки благодійності" та "ФІЛАНТРОскоп"
 
 
Оберіть, будь ласка, категорію підписувачів, до якої вас віднести:
  • Виділити всі
 
 
 
 
 
 
ЧЛЕНИ УКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ БЛАГОДІЙНИКІВ