Український форум благодійників - Розвиваймо благодійність разом
Головна    Сектор благодійності    Благодійність у громаді    Новини в Україні
 

СЕКТОР БЛАГОДІЙНОСТІ

Новини в Україні
ОПИТУВАННЯ
Стандарти ведення благодйної діяльності в Україні
МИ НА FACEBOOK

«Хвилини, що рятують життя»: Фонд Ігоря Палиці "Тільки разом" допоміг обласному центру екстреної медичної допомоги

25.07.2019  Автор: Ірина Юзва
 «Хвилини, що рятують життя»: Фонд Ігоря Палиці "Тільки разом" допоміг обласному центру екстреної медичної допомоги

Швидкість, професійність, досвід – чи не основні якості у роботі лікарів екстреної медичної допомоги. Вони немають часу на ретельне обстеження, консультації з колегами й аналізи. Адже від швидкості реагування, якості надання допомоги та власних знань залежить життя людини.

Днями Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» надав чергову підтримку Волинському обласному центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф – придбав автоматичний зовнішній дефібрилятор та манекен-тренажер для відпрацювання  практичних навичок з відновлення прохідності дихальних шляхів (інтубації). Нове обладнання будуть використовувати у навчально-тренувальному відділі для відпрацювання практичних навичок медиків.

Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф створили у 2013 році. Нині по області працює 72 бригади швидкої допомоги – 18 лікарських і 54 фельдшерських. Щойно працівники диспетчерської отримують виклик від людини, оголошують номер бригади, яка повинна терміново виїхати за вказаною адресою. За добу в центральну оперативну диспетчерську надходить від 400 до 900 викликів зі всієї області.

«Свій досвід, знання, практичні навички лікарі використовують, щоб надати допомогу. Ми працюємо там, де людину застала біда – на вулиці, вдома, в під’їзді, на дорозі. Керівник бригади оцінює стан людини. Додатково на місці він може визначити рівень цукру та кисню в крові, провести ЕКГ. Відповідно до цих показників надавати допомогу. Якщо є травми з кровотечами – обробляють рану, зупиняють кровотечу, накладають фіксуючу пов’язку та доставляють у лікувальний заклад», – розповідає про особливості роботи лікарів «швидкої» виконувач обов’язків директора Волинського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастрофВолодимир Шмаль.

Щоб працівники лікарів екстреної допомоги підвищували теоритично-практичний рівень знань та навичок, пів року тому в установі створили навчально-тренувальний відділ. Володимир Шмаль розповідає, що в інших областях є цілі комплекси, в яких зали працюють за різними тематиками. Тренувальний відділ волинського центру екстреної допомоги невеликий – навчальна кімната, кабінет завідувача і комірка. Працює у відділі три людини – завідувач, старший фельдшер і фельдшер-інструктор, які проводять навчання. Однак, матеріально-технічна база недостатня.

«Ми звернулися у Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» з проханням придбати автоматичний зовнішній дефібрилятор для практичних навчань нашого персоналу та манекен. Такі дефібрилятори повинні бути в усіх великих закладах Луцька – супермаркетах, кінотеатрах. Коли людині зле, за потреби, дефібрилятором стимулюють серцеву діяльність. Часто це рятує життя. До нас приходять лікарі після інституту. Те, що вони знають одне, але потрібно вчитися і відпрацьовувати уміння. Тому цей апарат нам дуже необхідний, – розповідає Володимир Шмаль. – Манекен-голова нам потрібний для відпрацювання навичок забезпечення прохідності дихальних шляхів. Коли бригада приїжджає на місце виклику і лежить непритомна людина, перше, що лікар повинен провести загальний огляд: перевірити стан, пульс, дихання. Далі перевіряються дихальні шляхи, за необхідності очищують ротову порожнину. Тоді ставиться S-подібна трубка або ларингеальна маска, під’єднується мішок Амбу. На манекені наші працівники будуть відпрацьовувати такі практичні завдання як установка S-подібної трубки, ларингеальної маски та штучної вентиляції легень».

Це не перша допомога Фонду для обласного центру екстреної медичної допомоги. У 2015 році Фонд профінансував облаштування оперативної диспетчерської комп’ютерами, моніторами, стаціонарними телефонами, навушниками, принтерами. Зі слів медпрацівників, це підняло рівень  роботи диспетчерської. Адже вони приймають виклики зі всієї області, тому потрібно й відповідне технічне забезпечення.

Зауважимо: за роки роботи Фонд надав допомогу всім без винятку медичним закладам міста Луцька й обласним лікарням. Це  придбання обладнання, препаратів, облаштування приміщень тощо. Допомога Фонду поширилася і на усі райони області. Спільно з громадами вдалося здійснити десятки спільних проектів – ремонтували приміщення фельдшерсько-акушерських пунктів, купували обладнання для діагностики й лікування та багато іншого.

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Також ви можете
+ Додати новину
 
 
ПІДПИСКА
на електронні видання Форуму
"Хроніки благодійності" та "ФІЛАНТРОскоп"
 
 
Оберіть, будь ласка, категорію підписувачів, до якої вас віднести:
  • Виділити всі
 
 
 
 
 
 
ЧЛЕНИ УКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ БЛАГОДІЙНИКІВ