Український форум благодійників - Розвиваймо благодійність разом
Головна    Сектор благодійності    Благодійність у громаді    Новини в Україні
 

СЕКТОР БЛАГОДІЙНОСТІ

Новини в Україні
ОПИТУВАННЯ
Стандарти ведення благодйної діяльності в Україні
МИ НА FACEBOOK

«Життя – це рух»: у Луцьку відбулася літня сеньйоріада

29.08.2018  Автор: Ірина Юзва
«Життя – це рух»: у Луцьку відбулася літня сеньйоріада

 У Луцьку відбулася ІІ Міжнародна літня сеньйоріада «Життя – це рух». Участь у спортивних змаганнях взяли люди поважного віку від 50 років і старші, які належать до Університетів третього віку України та інших країн.

Другий рік поспіль проведення сеньйоріади підтримує Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом». Варто зазначити, що Міжнародний фестиваль літньої сеньйоріади є унікальним заходом, який не має аналогів в Україні.

– Головною метою фестивалю є мотивування людей поважного віку до систематичних занять фізичною культурою і спортом. Міжнародний фестиваль літньої сеньйоріади – унікальний захід на всю Україну. Тому він набуває все більшої популярності, – каже керівник ГО «Центр освіти «Університет третього віку» Оксана Степанюк.

У 2018 році проект «ІІ Міжнародний фестиваль літньої сеньйоріади «Спорт для всіх заради здоров’я» став переможцем конкурсу проектів місцевих ініціатив Волинської обласної ради. На проведення сеньйоріади з обласного бюджету виділили 96 тис. грн.

– Надзвичайно приємно відзначити, що сьогодні це вже апогей тієї великої роботи, яку впродовж року проводять ідейні натхненники організатори фестивалю. Обласна рада практично одноголосно підтримала проект конкурсу місцевих ініціатив. Фестиваль отримав фінансування з обласного бюджету, – зазначив депутат обласної ради Михайло Імберовський.

Упродовж дня учасники з Польщі, Литви, Волині, Дніпра, Рівненщини, Черкащини, Києва змагалися у бігу на дистанції 60 м та 200 м, штовханні ядра, армрестлінгу, стрільбі, дартсі, шахах, шашках, спортивному орієнтуванні, тенісі, велогонці тощо. Енергійні та повні сил люди поважного віку демонстрували і пропагували здоровий спосіб життя й активну позицію.

Юрію Горобцю – 83 роки. Чоловік майстер спорту з туризму. Юрій Костянтинович підкорив найвищі вершини Румунії, Болгарії, Греції. Попри поважний вік, продовжує тренуватися та долати нові гірські вершини. На сеньйоріаді чоловік біг дистанцію 60 м та посів перше місце.

–     Життя не стоїть на місці. Потрібно не шкодувати себе. Жоден курорт, жодні процедури не стимулюють людину так, як рух, – каже Юрій Горобець.

Лучанин Ростислав Кравцов долав дистанцію 200 м. За плечима в чоловіка – багато пробігів та марафонів. Пан Ростислав каже, що бігає для здоров’я, а не на результат.

Серед учасників сеньйоріади – команда Університету третього віку міста Рожища, що діє при територіальному центрі.

–     Чудовий настрій, дружба, спілкування, прекрасне проведення вільного часу – це найкраща перемога, – переконана Лідія Супрун, яка представляє команду в змаганні з бриджу.

Заступник голови правління ГО «Центр освіти Університет третього віку» Катерина Мельник каже, що участь у сеньйоріаді взяли 14 команд, а це понад 300 людей поважного віку. Найбільше учасників з Луцька, відповідно, саме лучани отримали найбільше нагород.

–     Своїм прикладом ми показуємо всім молодим, що не потрібно сидіти склавши руки. Треба постійно бути в русі, дбати про своє здоров’я. Саме ці ідеї ми стараємося пропагувати в Університеті третього віку. І не збираємося на цьому зупинятися. Будемо працювати над тим, щоб наступного року в сеньйоріаді були представлені учасники з усіх районів Волинської області.

Керівник програми «Волинь спортивна» Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Дмитро Піддубний зазначив, що сеньйоріада – свято спорту, оптимізму та впевненості у завтрашньому дні.

–     Ви вже переможці, вже чемпіони. Адже перемагаєте те, що начебто годі перемогти – вік, – зазначив він. – Міцного здоров’я вам, довгих років життя та нових перемог.

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Також ви можете
+ Додати новину
 
 
ПІДПИСКА
на електронні видання Форуму
"Хроніки благодійності" та "ФІЛАНТРОскоп"
 
 
Оберіть, будь ласка, категорію підписувачів, до якої вас віднести:
  • Виділити всі
 
 
 
 
 
 
ЧЛЕНИ УКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ БЛАГОДІЙНИКІВ