Український форум благодійників - Розвиваймо благодійність разом
Головна    Сектор благодійності    Благодійність у громаді    Інтерв'ю благодійності в громадах
 

СЕКТОР БЛАГОДІЙНОСТІ

Інтерв'ю благодійності в громадах
ОПИТУВАННЯ
Стандарти ведення благодйної діяльності в Україні
МИ НА FACEBOOK

Артем Макєєв: «Успіх соціальної політики – в об’єднанні сил держави та громадських організацій»

21.03.2012  Автор: Ольга Головачова
Артем Макєєв: «Успіх соціальної політики – в об’єднанні сил держави та громадських організацій»

 

У Міністерстві соціальної політики відбулася зустріч Сергія Тігіпка, Віце-прем'єр-міністра України - Міністра соціальної політики і праці України з громадськими організаціями, які працюють з бездомними, де вирішили сформувати робочу групу для розробки Стратегії формування політики зменшення бездомності. Артем Макєєв, Президент ВБФ «Соціальне партнерство», та засновник Всеукраїнського об’єднання організацій, що працюють з бездомними «Shelter», брав участь у нараді, як представник однієї з найбільших організацій. Ми попросили його дати свою експертну думку щодо співпраці держави і благодійних організацій.

- Яку перспективу має соціальна політика щодо роботи з бездомними на найближчий рік?

- Після зустрічі з Тігіпком можу впевнено говорити, що соціальна політика уряду може стати зрозумілішою як для нас, громадських організацій. Наразі ми (неурядові організації – прим. ред.) були запрошені спільно з урядом написати стратегію для зменшення бездомності в Україні і далі відштовхуватися від неї.

-        Чи схоже на те, що уряд збирається вирішувати проблему з бездомними за рахунок громадських організацій?

-   Я переконаний, що жодна інституція в Україні не зможе вирішити проблему бездомності самотужки, і уряд також починає це розуміти. Йдеться саме про співпрацю та взаємодію обох із сторін.

-        Якою буде участь Фонду «Соціальне Партнерство» у цій політиці?

-  Фонд «Соціальне Партнерство» має найбільший в Україні центр для бездомних, де вони отримують більше 20 різних послуг безкоштовно. Ніхто в Україні, крім нас, не допомагає 1500-1600 людям щодня. Ми готові ділитися своїм досвідом з урядом, державними установами, та в межах Асоціації організацій, що працюють із бездомними “Shelter”, куди увійдуть усі українські організації, що опікуються бездомними.

Які Ви бачите найбільші проблеми у політиці з бездомними?

-     В Асоціації “Shelter” я часто спілкуюсь з організаціями із регіонів і майже всі вони стверджують, що у них є дві проблеми: фінансування та забагато муніципальних «помічників», що заважають працювати. Але так не скрізь. Крім того, бракує координації дій між громадськими організаціями, урядом та муніципальною владою. Уряд вважає, що бракує інформації про загальну кількість бездомних в Україні. Знаючи кількість, можна зрозуміти які ресурси необхідні для подолання проблеми. . 

·               Чи Ви самі вірите в те, що держава нарешті візьметься за бездомних?

o      Судячи зі слів Сергія Тігіпка, уряд серйозно налаштований на те, щоб вирішити проблему бездомності. Вони хочуть взяти найкращі практики роботи з бездомними та запровадити їх в соціальну політику. Зокрема, ми відчули увагу до Фонду «Соціальне Партнерство», адже тільки ми маємо повний цикл роботи з бездомними.

-           Чи можна вже побачити конкретні кроки співпраці уряду з благодійними організаціями?

- Уже за кілька місяців ми хочемо показати наш спільний план цієї політики і перші плоди співпраці.

-     Також ми запросили Сергія Тігіпка до нас у Фонд, щоб він особисто ознайомився з наймасштабнішою в Україні практикою роботи з бездомними.

Але ж хіба раніше не було взаємодії на місцях між державою та благодійними організаціями?

-    Раніше держава працювала через свої органи, до яких звертаються далеко не всі бездомні, а благодійні та інші неурядові організації опікувалися здебільшого окремим містом чи регіоном.  Наприклад, наші ресурси обмежені тільки столицею, хоча ми виробили чудовий досвід і готові ним ділитися. Завжди бракувало співпраці навіть на рівні обміну інформації, не тільки ресурсами. Для вирівнювання ситуації я й ініціював створення Асоціації «Shelter».

-          Чи не була ця нарада ще однією промо-акцією з демонстрування успіхів уряду?

- Нарада за участю громадських організацій насправді мала формат круглого столу, кожна організація могла висловитися. Але Віце-Прем‘єр  збирав нас явно не стільки для демонстрації своїх успіхів, а для реальної роботи у соціальній політиці щодо бездомних.

 

Розмовляв Артем Черничко, спеціально для «RegioNews»

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Також ви можете
+ Додати новину
 
 
ПІДПИСКА
на електронні видання Форуму
"Хроніки благодійності" та "ФІЛАНТРОскоп"
 
 
Оберіть, будь ласка, категорію підписувачів, до якої вас віднести:
  • Виділити всі
 
 
 
 
 
 
ЧЛЕНИ УКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ БЛАГОДІЙНИКІВ