Український форум благодійників - Розвиваймо благодійність разом
Головна    Сектор благодійності    Благодійність у громаді    Аналітика / Публікації
 

СЕКТОР БЛАГОДІЙНОСТІ

Аналітика / Публікації
ОПИТУВАННЯ
Стандарти ведення благодйної діяльності в Україні
МИ НА FACEBOOK

32,5% українців особисто переказали свої кошти на рахунки української армії

22.10.2014  Автор: Фонд «Демократичні ініціативи»

Відповідаючи на запитання «Чи доводилося вам особисто надавати благодійну допомогу військовим та населенню, які потерпають від військові конфліктів у Донецькій та Луганській областях?», 32,5% українців відповіли, що  протягом  травня-вересня вже переказали  свої  кошти на  рахунки української армії.  Про це свідчать дані соцопитування, проведеного спільно Фондом «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» і  КМІС з 12 по 21 вересня 2014 року.

Ще 23% громадян скористалися допомогою благодійних фондів та волонтерських організацій, передавши кошти, речі та продукти саме через ці громадські інституції, а 9% взяли участь у магазинних акціях, купивши товари за списками для потреб армії та передавши їх до волонтерів. Особисто допомагають вимушеним переселенцям речами та грошима 7% громадян, а от волонтерством, себто безпосереднім збором коштів, ліків, речей та доставкою їх у гарячі точки, займаються 3% українців.

У демографічному розрізі чоловіки й жінки проявляють свою благодійність майже порівну – якщо 35% чоловіків трохи більше,  ніж жінки (30%), схильні особисто перераховувати кошти на рахунки армії, то передавати допомогу через благодійні фонди більше беруться жінки (24%), аніж чоловіки (20%).

Люди з вищою (33%) і спеціальною (33%) освітою допомагають більше, ніж ті, хто має неповну середню (19%).

Щодо вікового розподілу, то найбільше благодійників серед тих, кому від 50 до 60 років (41%), а також серед молоді 18–29 років (34,5%). 

Відчутно переважає допомога сільського населення – якщо серед городян тільки 28% переказали свої кошти на рахунки армії і 11,5% передали  допомогу у благодійні та волонтерські організації, то серед сільського населення таких  відповідно  – 40% і 46%. Щоправда, участь у магазинних акціях серед  городян вища (12%), аніж  у селян – 3%, що цілком закономірно.

А от найвищою доброчинністю  серед регіонів відзначаються  Західний і Центральний, де особисті кошти на армію переказали, відповідно, 47% і 37%. Південь   і Схід дещо відстають – 29% і 18%, відповідно.

Опитування проводилося в 110 населених пунктах у всіх областях України, окрім  Автономної Республіки Крим  та Луганської області. В період опитування у Луганській області йшли інтенсивні військові дії, тому за рахунок Луганської області було відповідно збільшено квоту Донецької області, яка  за багатьма параметрами  мало відрізняється від населення Луганської області.   Усього було зібрано 2035 анкет.  Похибка вибірки не перевищує 2,2%.

Джерело та більш детальні результати опитування: http://dif.org.ua

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Також ви можете
+ Додати новину
 
 
ПІДПИСКА
на електронні видання Форуму
"Хроніки благодійності" та "ФІЛАНТРОскоп"
 
 
Оберіть, будь ласка, категорію підписувачів, до якої вас віднести:
  • Виділити всі
 
 
 
 
 
 
ЧЛЕНИ УКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ БЛАГОДІЙНИКІВ