Український форум благодійників - Розвиваймо благодійність разом
Головна    Сектор благодійності    Благодійність бізнесу    Інтерв'ю благодійності бізнесу
 

СЕКТОР БЛАГОДІЙНОСТІ

Інтерв'ю благодійності бізнесу
ОПИТУВАННЯ
Стандарти ведення благодйної діяльності в Україні
МИ НА FACEBOOK

Як філантропія створює бренди

02.03.2011  Автор: Український форум благодійників
Як філантропія створює бренди

Девід Огілві (David Ogilvy) заснував агенцію, яка зробила його відомим у 1948-му році. Сьогодні він глобальний лідер у рекламній сфері, а також у питаннях маркетингу та public relations. Шеллі Лазарус (Shelly Lazarus) була генеральним директором компанії Ogilvy & Mather Worldwide з 1996-го по 2008-ий рік. Будучи послідовницею Девіда Огілві, вона повністю розділяла його переконання щодо того, що основним покликанням реклами є створення великих брендів.

У короткому інтерв'ю, яке наведене нижче, вона розповідає про своє бачення створення брендів та критичну роль у цьому процесі корпоративної філантропії.

З.: Чому Ви навчилися безпосередньо від Девіда Огілві?

В.: Девід мав свою точку зору стосовно практично будь-якого предмету. Закладені ним принципи до сьогодні надзвичайно актуальні серед нас.

Він говорив:
"Неможна назвати креативною ту рекламу, яка не продає". Реклама створюється не просто так — вона повинна сприяти розвитку бізнесу клієнта. І до сьогодні абсолютна звітність залишається у серці нашого бізнесу. Місія Ogilvy & Mather полягає в створенні брендів для наших клієнтів і ця концепція не змінилася з часів Девіда.

З.: Яку пораду Ви могли б дати стосовно створення брендів?


В.: Передусім, вам слід визначитися, яку ідею нестиме ваш бренд. Мені доводилося часто бувати на зібраннях директорів, нарадах з клієнтами, і коли задаєш їм запитання про бренд, про його основну ідею — можна легко почути абсолютно різні відповіді навіть від колег, які працюють разом.

Великий рекламник Джеремі Балмор (Jeremy Bullmore) колись говорив: "Люди створюють бренди так само, як птахи в'ють гнізда: вони виплітають їх із невеличких деталей". Бренд повинен виражатися у всьому, що робить компанія. Як тільки ви визначитесь з основною ідеєю вашого бренду — вам слід буде дати відповідь на запитання, чи виражається ця ідея у кожній дії вашої компанії. Організація повинна комунікувати свій бренд у всіх можливих місцях взаємодії, бути філантропічною, майже благодійною при комунікації.

З.: Яка роль філантропії в створенні бренду?

В.: Філантропія — це чудова річ. Її значення куди глибше, ніж ми звикли традиційно вважати. Це не лише здатність виписувати благодійні чеки інститутам культури. Філантропійність компанії вказує клієнтові та споживачеві, що знаходиться в її основі. Тому компаніям варто дуже серйозно замислитись про те, як використовувати свій маркетинговий бюджет, щоб принести максимальну користь людям.

З.: Чи можете Ви навести приклад філантропії пов'язаної із брендами?


В.: Unilever проявила ініціативу і використала свій маркетинговий бюджет для підвищення самооцінки серед молодих дівчат 10-14 років. Це була реклама під час трансляції Суперкубку. І в ній йшлося не про якийсь продукт (шампунь чи мило) Dove, а про підвищення самооцінки дівчат. Чи варто говорити, що реакція людей була чудовою. Оскільки ми живемо в XXI-му столітті, то найкращою реакцією було те, що люди пішли на веб-сайт Dove і почали обговорювати там рекламу. Йшлося про справжню красу, про допомогу дочкам, та про те, наскільки прекрасно, що Dove розробили цю рекламу.

З.: А яка роль соціальних медіа у брендингу?

В.: Багато керівників відчувають занепокоєння, читаючи, що люди пишуть про їхні компанії. Я продовжую повторювати їм: "Не бійтеся. Вступайте в розмову з цими людьми, тому що в будь-якому разі вони продовжуватимуть говорити. І єдине питання — чи бажаєте приєднатися до їхньої бесіди. У будь-якому випадку — я б приєдналася."

За матеріалами "How Philanthropy Builds A Brand", Forbes.
Скорочений переклад: Ярослав Федорак, MCUa.


management.com.ua

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Також ви можете
+ Додати новину
 
 
ПІДПИСКА
на електронні видання Форуму
"Хроніки благодійності" та "ФІЛАНТРОскоп"
 
 
Оберіть, будь ласка, категорію підписувачів, до якої вас віднести:
  • Виділити всі
 
 
 
 
 
 
ЧЛЕНИ УКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ БЛАГОДІЙНИКІВ