Український форум благодійників - Розвиваймо благодійність разом
Головна    Сектор благодійності    Благодійність бізнесу    Інтерв'ю благодійності бізнесу
 

СЕКТОР БЛАГОДІЙНОСТІ

Інтерв'ю благодійності бізнесу
ОПИТУВАННЯ
Стандарти ведення благодйної діяльності в Україні
МИ НА FACEBOOK

Василь Чубак: «Благодійність – це важлива складова підприємницької діяльності»

18.01.2012  Автор: УСПП
Василь Чубак: «Благодійність – це важлива складова підприємницької діяльності»

 Голова Правління Тернопільського РВ УСПП Василь Чубак відомий на Тернопільщині підприємець. Він – яскравий приклад сучасного бізнесмена, який вирізняється надзвичайною цілеспрямованістю, заповзятістю та палким бажанням перетворити свою рідну область у економічно розвинутий край.

Свою першу приватну справу Василь Володимирович відкрив у 1989 році, створивши підприємство з текстильного виробництва «Теркурій». Вже через кілька років, завдяки наполегливості молодого підприємця, про тернопільські текстильні вироби знали не лише в Україні. Їх якісь була високо оцінена в Європі, США та державах СНД.

Високий внутрішній і, безумовно, зовнішній попит на продукцію торгової марки «Теркурій» підштовхнув В. Чубака до створення у 1996 році торгового дому «Теркурій-2», який став офіційним представником дев’яти європейських компаній – виробників текстильного обладнання та комплектуючих до нього. Це дозволило підприємству надавати послуги з модернізації технічного оснащення як провідних підприємств текстильної промисловості Росії і Білорусі, так і невеликих приватних текстильних виробництв України.

Однак і на цьому не зупинився пан Чубак. У 2004 році на базі напівзруйнованого у Тернополі заводу «Сатурн» підприємець вирішив збудувати сучасний рітейл-парк «Подоляни». Оскільки у місті на той час не було жодного схожого закладу, водночас такого необхідного містянам, ідея Василя Володимировича була схвалена регіональною владою.

Відтоді «Подоляни» стали для В. Чубака найзаповітнішою мрією. Підприємець розумів, що самотужки реалізувати такий масштаб задуманого йому буде важко, а тому звернувся за допомогою до однодумців та партнерів – Українського союзу промисловців і підприємців. Переговори з керівництвом УСПП закінчилися добрими для тернопільського підприємця новинами: Союз готовий сприяти втіленню його бізнес-проекту.

У 2007 році тернопільчани вперше переступили поріг найбільшого у західному регіоні нашої держави центру родинного відпочинку та сімейного дозвілля «Подоляни». Він поєднав у собі торгово-розважальний майданчик загальною площею близько 50 тис. квадратних метрів та сучасний критий ринок, що має понад 14 тис. квадратних метрів, та є сьогодні візитною карткою Тернополя.

«Тернопільщина завжди славилася своїми заводами і фабриками – у нас був прекрасний комбайновий, фарфоровий заводи, комбінат «Ватра», який за часів Радянського Союзу був візитною карткою Тернополя. На виробництвах працювало 40-45% всіх жителів міста і області. Більшість з них сьогодні, на жаль, банкроти. Але за допомогою УСПП ми змогли відновити в місті робочі місця, дати людям достойну зарплату та забезпечити їм гідний рівень відпочинку. Врешті-решт створити нове обличчя нашого рідного Тернополя», - каже В. Чубак.

Того ж року Василь Володимирович очолив Тернопільське регіональне відділення УСПП. Відтоді В. Чубак активно працює над зміцненням та розширенням тернопільського осередку підприємців, намагається об’єднати підприємницький рух області у єдину команду, налагодити діалог і співпрацю з регіональною владою. Голова Правління Тернопільського РВ УСПП є ініціатором чисельних конференцій, громадських обговорень найважливіших економічних рішень місцевої влади, зустрічей з представниками закордонних ділових кіл з метою вивчення і запровадження кращого досвіду економічного зростання, виконання соціальних програм тернопільського регіону.

«Завжди буду пам’ятати слова президента УСПП А.К.Кінаха, який у свій час пояснив нам, представникам регіональних бізнесових кіл, що бізнес неможливо розвивати без тісної співпраці з владою. Не може бізнесмен стояти в опозиції до влади, а влада до підприємця. Саме життя говорить нам про те, що це не логічно. Адже саме через партнерську співпрацю з владними структурами ми можемо заявити, що бізнесмен – це не лише та людина, яка прагне отримати прибуток. Це перш за все платник податків, що є основою формування бюджету країни і регіону. Крім того, саме підприємець створює робочі місця, несе відповідальність за виплату заробітної плати своїм працівникам, а отже за підтримання відповідного матеріального і соціального рівня їхніх родин», - говорить В. Чубак.

За ці роки УСПП став для тернопільського підприємця не лише партнером. Він, за словами самого Чубака, навчив його як заявити про себе, відстояти свою та позицію багатьох інших підприємців, став справжнім другом і наставником, який завжди готовий простягнути руку допомоги.

Сьогодні Союз допомагає Василю Володимировичу створити у Тернополі західноукраїнський діловий центр, який передбачає будівництво комфортабельного чотирьохзіркового готелю «Подоляни Палас», спортивно-оздоровчого комплексу та сучасного бізнес-центру.

В. Чубак є також ініціатором створення благодійного фонду «Подоляни», який нині опікується сиротами, малозабезпеченими сім’ями, сприяє творчому розвитку дітей, позбавлених батьківської опіки. «Благодійність – це важлива складова підприємницької діяльності, адже власна справа набуває істинного сенсу саме тоді, коли вона дає можливість ділитись заробленим і спрямовувати кошти туди, де вони найбільш потрібні – на боротьбу з хворобами, бідністю, безробіттям, допомогу дитячим будинкам, сиротам, людям похилого віку. Діти вчать нас бути справжніми, тому ми зобов’язані докласти всіх зусиль, щоб жодна дитина, яка з тих чи інших причин обділена батьківською увагою, не була позбавлена права бути щасливою», - переконаний підприємець.

Цю місію допомагає виконувати підприємцю його чарівна дружина – Тетяна Чубак, яка є президентом благодійного фонду «Подоляни». В сім’ї Чубаків четверо дітей – троє хлопчиків і дівчинка. Свій вільний час, якого часто через підприємницьку заклопотаність буває так обмаль, батьки намагаються присвячувати саме їм. Адже добре розуміють, що сім’я відіграє вирішальну роль у вихованні й становленні підростаючого покоління.

УСПП

 

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Також ви можете
+ Додати новину
 
 
ПІДПИСКА
на електронні видання Форуму
"Хроніки благодійності" та "ФІЛАНТРОскоп"
 
 
Оберіть, будь ласка, категорію підписувачів, до якої вас віднести:
  • Виділити всі
 
 
 
 
 
 
ЧЛЕНИ УКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ БЛАГОДІЙНИКІВ