Український форум благодійників - Розвиваймо благодійність разом
Головна    Сектор благодійності    Благодійність бізнесу    Новини благодійності бізнесу в Україні
 

СЕКТОР БЛАГОДІЙНОСТІ

Новини благодійності бізнесу в Україні
ОПИТУВАННЯ
Стандарти ведення благодйної діяльності в Україні
МИ НА FACEBOOK

Митець і місто: у Луцьку - виставка Лесі Каспрук

10.08.2018  Автор: Ірина Юзва
  Митець і місто: у Луцьку - виставка Лесі Каспрук

Глибокі портрети, яскраві пейзажі, теплі натюрморти – в Художньому музеї міста Луцька презентували роботи художниці та педагога Лесі Каспрук.

Леся Павлівна все життя прожила в Луцьку. Викладала в дитячій художній школі, працювала художником-постановником у Волинському обласному музично-драматичному театрі імені Т. Г. Шевченка. У вільну хвилину малювала. Жінка не отримувала державних нагород, не брала участі у виставкових проектах, разом з тим, була знана і помітна в Луцьку. Її роботи сповнені світла й любові. Адже малювала лише за покликом душі. Жодна її картина не створена на замовлення.

Жінка померла в 2015 році, так і не втіливши найбільшої мрії у життя, – відкрити виставку своїх робіт. Понівечені часом аркуші з малюнками та світлини експозиціонувала родина талановитої волинянки. До реалізації творчого проекту долучився Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом».

– Художньо-меморіальна виставка «Митець і місто. Відкриваємо імена» присвячена 75-річчю від дня народження Лесі Каспрук. Ми намагалися не просто показати творчу спадщину Лесі Павлівни, а створити фотоілюстративний ряд, який міг би представити життя Луцька 60-80-х років. Крім того, ми хотіли показати її як художника-сценографа. В неї прекрасні проекти оформлення сцени, ескізи театральних костюмів, низка інших робіт, – розповіла заступник директора Волинського краєзнавчого музею, куратор проекту Євгенія Ковальчук.

У виставковій залі зібралися родина, друзі, колеги, учні художниці. Присутні ділилися теплими спогадами про талановиту жінку, а з автопортрета ніби спостерігала за дійством Леся Павлівна. Відкрита до спілкування, надзвичайно скромна, інтелігентна – такою жінка лишилася в пам’яті багатьох.

– Леся мала проникливий глибокий душевний стан. Це була багатогранна творча особистість. Вона вирізнялася в колі творчої інтелігенції Луцька. Виставка засвідчує, що Леся недаремно прожила життя, – каже подруга художниці Олена Некорак, яка на імпрезу приїхала зі Львова.

– Мама була красивою, елегантною, начитаною. Вона знала відповіді на всі мої питання. Їй дуже хотілося організувати виставку, та вона була надто скромною, тихесенько малювала й складала свої роботи на шафу. Я щаслива, що ця виставка відбулася. Дякую Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом», народному депутату Ірині Констанкевич та усім, хто долучився до її організації, – каже донька художниці Анастасія.

Понад усе Леся Павлівна любила малювати квіти. Найближчими до душі були півонії, композиції з яких знайшли відображення в багатьох її акварелях. Цікавими є роботи художниці останніх років, виконані гелевими ручками. Ці картини можна роздивлятися годинами. У них поєднуються історія та легенди про невідомі світи. Анастасія каже: така робота займала понад два місяці. Одну з цих картин художниця подарувала співачці Руслані Лижичко.

– Кожен твір художниці – своєрідна автобіографія. Навіть у незавершеному  малюнку квітів чи акварельному етюді відчувається присутність цієї людини – її духовний стан, смак, естетика, інтелект. Леся Каспрук – людина шанована, яка залишила помітний слід в культурі ХХ-ХХІ століть. Майстерно володіла не лише пензлем, а й словом – писала вірші, – зазначила завідувачка Художнього музею Зоя Навроцька.

Керівник програми «Культура і духовність» Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Дмитро Зінько зауважив, що кожна з робіт Лесі Каспрук – витвір мистецтва, який потрібно доносити до людей.

– Художній музей – культурна перлина нашого міста. Тут відбуваються надзвичайні мистецькі події. На Волині багато художників, роботи яких невідомі широкому загалу. У рамках програми «Культура і духовність» Фонд популяризує митців волинського краю та їхню творчість, – зауважив Дмитро Зінько.

У Художньому музеї Луцька виставка триватиме вподовж місяця. Організатори кажуть, що в перспективі її планують експонувати в різних містах Волині та у Львові.

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Також ви можете
+ Додати новину
 
 
ПІДПИСКА
на електронні видання Форуму
"Хроніки благодійності" та "ФІЛАНТРОскоп"
 
 
Оберіть, будь ласка, категорію підписувачів, до якої вас віднести:
  • Виділити всі
 
 
 
 
 
 
ЧЛЕНИ УКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ БЛАГОДІЙНИКІВ