Український форум благодійників - Розвиваймо благодійність разом
Головна    Сектор благодійності    Благодійність бізнесу    Новини благодійності бізнесу в Україні
 

СЕКТОР БЛАГОДІЙНОСТІ

Новини благодійності бізнесу в Україні
ОПИТУВАННЯ
Стандарти ведення благодйної діяльності в Україні
МИ НА FACEBOOK

Афганістан – болюча сторінка історії

16.02.2018  Автор: Фонд Ігоря Палиці "Тільки разом"
Афганістан – болюча сторінка історії

У Луцьку відзначили 29-ту річницю виведення обмеженого контингенту військ з Республіки Афганістан та вшанували учасників бойових дій на території інших держав. Афганська війна назавжди залишилася шрамом на долях 2 тисяч 330 волинян, які воювали в цій країні.

Щороку 15 лютого велика афганська родина збирається з найвіддаленіших куточків Волині в обласному центрі, аби вшанувати пам’ять побратимів, які відійшли у вічність та відзначити, тих хто не лишається осторонь проблем сьогодення.

- Щоразу, організовуючи урочистості, з хвилюванням чекаю на цей день. Щоразу переживаю чи прийдуть… Коли бачу в залі сотні знайомих облич, на душі стає по-особливому тепло, – зазначив голова Волинської обласної організації Української Спілки ветеранів Афганістану Григорій Павлович. – Афганістан не тільки на півдні Азії. Афганістан у наших душах. Ця сувора країна виховує в людях характер та незалежність. Найстрашнішими наслідками кожної війни є смерть здорових, мужніх, сильних людей, назавжди підірване як фізичне, так і моральне здоров’я тих, хто повернувся живим. Втрати радянської армії скали близько 15 тисяч осіб, кількасот тисяч отримали поранення та стали інвалідами. Ця війна забрала 70 волинян. Троє наших земляків зникли безвісти. Щорічно покидають цей світ десятки наших побратимів.

Разом з тим афганська війна виховала патріотів з тих, кому пощастило повернутися живим. Адже саме ті, хто побачив пекло війни на півдні Азії, у 2014 році першими стали на захист територіальної цілісності України. Зі слів Григорія Павловича, серед учасників бойових дій на сході нашої держави 150 волинських ветеранів-афганців.

Микола Сичук з Іваничівщини один з тих на чию долю припало пережити дві війни. На грудях у чоловіка ряд відзнак, а в пам’яті болючі спогади. Афганістан навчив військовослужбовця розрізняти основні цінності в житті. Тому, приїхавши з Майдану, чоловік, не роздумуючи, поїхав у так звану зону АТО, відстоювати незалежність України.

- В Афганістані нас накривали мінометами, на Донбасі – «Градами». Війна є війна… – задумливо каже кавалер ордену “За мужність” Микола Сичук.

Серед страшних небезпек, вогню, крові, не людського напруження народжувалися афганські пісні, які по нині звучать у пам’яті тих, хто встиг їх полюбити за десять нестерпних років війни. У цей пам’ятний день багато з них прозвучали на сцені Волинського облмуздрамтеатру у виконанні колективу обласної спілки ветеранів Афганістану «Віват». По тому, учасники урочистих зборів поклали квіти до пам’ятного фотостенду «Герої Небесної Сотні – Загинули за єдність України» та пройшли вулицями міста до меморіального комплексу «Вічна слава».

Традиційно урочистості до Дня виведення військ з Афганістану відбулися за фінансового сприяння Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом». З початку своєї діяльності Фонд всебічно підтримує Волинську обласну організацію Української спілки ветеранів Афганістану. Зокрема Фонд виділив понад 2 млн грн на будівництво бази відпочинку для ветеранів війни в Афганістані на озері Світязь Шацького району та майже 200 тис. грн на зміцнення матеріально-технічної бази військово-спортивного клубу «Тайфун», в частині ремонту спортзали та придбання спортивного обладнання. Також у 2017 році Фонд виділив кошти на встановлення пам’ятного знаку на честь загиблих воїнів в Афганістані.

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Також ви можете
+ Додати новину
 
 
ПІДПИСКА
на електронні видання Форуму
"Хроніки благодійності" та "ФІЛАНТРОскоп"
 
 
Оберіть, будь ласка, категорію підписувачів, до якої вас віднести:
  • Виділити всі
 
 
 
 
 
 
ЧЛЕНИ УКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ БЛАГОДІЙНИКІВ