Український форум благодійників - Розвиваймо благодійність разом
Головна    Сектор благодійності    Благодійність бізнесу    Новини благодійності бізнесу в Україні
 

СЕКТОР БЛАГОДІЙНОСТІ

Новини благодійності бізнесу в Україні
ОПИТУВАННЯ
Стандарти ведення благодйної діяльності в Україні
МИ НА FACEBOOK

У селі на Волині активна громада оновила ФАП

09.08.2017  Автор: Фонд Ігоря Палиці
У селі на Волині активна громада оновила ФАП

Днями дружна громада вперше за майже півстоліття зібралася на урочистості з нагоди дня села. А ще того дня озютичівці підсумували результати співпраці з Фондом Ігоря Палиці «Тільки разом». Реалізувавши спільний проект, у селі відремонтували приміщення ФАПу та придбали сучасне медичне обладнання. Голова сільської ради Людмила Таровська переконана: озютичівській громаді до снаги змінити ситуацію в селі на краще. Адже люди тут активні і звикли покладатися на власні сили.

- У нас активно діє громадська організація «Озютичівська», яка має успішний досвід проектної діяльності. З 2010 року спільно реалізовано чотири проекти. ГО брала участь у проекті ЄС та Програми розвитку ООН в Україні «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». У результаті замінили вікна і двері у школі, зробили ремонт шкільної котельні та замінили котли. Також зробили реконструкцію приміщення дитсадка, пошили сценічні костюми для фольклорного колективу, - каже очільниця сільської громади.

Коли на початку весни у ФАПі постала проблема ремонту і зміцнення матеріально-технічної бази, ініціативна група вирішила взяти участь у конкурсі проектів Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом». Цей проект реалізовувався досить швидко, оскільки люди працювали злагоджено. Грубку, яка вийшла з ладу, перемурували місцеві майстри. За кошти громади та місцевих інвесторів купили нові меблі, кушетку й умивальник.

- Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» придбав для ФАПу дитячі електронні ваги, пеленальний столик, бактерицидну лампу, штатив, глюкометр, кушетку і тонометр, - каже завідувачка ФАПом Леся Галайда. – Це дуже вагома підтримка для нашого медпункту. Люди звикли, що можуть отримати першу медичну допомогу в селі. Тепер її можна надавати на якіснішому рівні.

До сільської медички з різними скаргами на самопочуття щодня звертається від 3 до 6 осіб. Для усіх Леся Галайда знаходить добре слово професійну пораду.

- До райцентру нам не так просто дістатися – нема прямого сполучення із Локачами. Двічі на день через Озютичі курсує автобус Ковель-Володимир-Волинський. Тому в разі крайньої потреби хворих довозять у районну лікарню приватним автотранспортом, - каже 70-річна Таїсія Хомут.

Жінка хворіє на цукровий діабет, то ж мало не щодня звертається до Лесі Галайди з проханням виміряти рівень цукру в крові. Пані Таїсія задоволена, що за підтримки Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» у медпункт придбали новий глюкометр.

- У селі люди важко працюють, незважаючи на стан здоров’я. Коли вже геть припече, йдуть у ФАП – там і тиск зміряють, і зроблять укол. У Локачі за 18 кілометрів з пересадками не наїздишся, - каже Таїсія Хомут.

До Озютичівської сільської ради належить два села: Озютичі та Запуст, у яких проживають відповідно 375 та 101 житель. Серед них - 84 дитини та 68 пенсіонерів, які потребують особливого медичного догляду. - У селі повинен бути і ФАП, і медик, - переконана Людмила Таровська. – Як мама чотирьох дітей, я звертаюся до місцевої медички іноді навіть уночі. Леся Галайда завжди на зв’язку і в разі необхідності приходить на допомогу. Саме наша медичка врятувала мою свекруху, коли у неї трапився інсульт.

В Озютичах роботу медика цінують і створюють для нього комфортні умови. Минулого року з бюджету сільської ради виділили 30 тисяч гривень на заміну вікон і дверей у ФАПі. Цьогоріч долучилися до співфінансування спільного з Фондом Ігоря Палиці «Тільки разом» проекту. Оскільки співпраця з благодійниками стала результативною, активна громада планує подавати на розгляд інші проекти.

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Також ви можете
+ Додати новину
 
 
ПІДПИСКА
на електронні видання Форуму
"Хроніки благодійності" та "ФІЛАНТРОскоп"
 
 
Оберіть, будь ласка, категорію підписувачів, до якої вас віднести:
  • Виділити всі
 
 
 
 
 
 
ЧЛЕНИ УКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ БЛАГОДІЙНИКІВ