Український форум благодійників - Розвиваймо благодійність разом
Головна    Сектор благодійності    Благодійність бізнесу    Новини благодійності бізнесу в Україні
 

СЕКТОР БЛАГОДІЙНОСТІ

Новини благодійності бізнесу в Україні
ОПИТУВАННЯ
Стандарти ведення благодйної діяльності в Україні
МИ НА FACEBOOK

ОБЛАДНАННЮ СІЛЬСЬКОГО ФАПУ МОЖУТЬ ПОЗАЗДРИТИ У МІСЬКИХ ЛІКАРНЯХ

03.08.2017  Автор: Фонд Ігоря Палиці
ОБЛАДНАННЮ СІЛЬСЬКОГО ФАПУ МОЖУТЬ ПОЗАЗДРИТИ У МІСЬКИХ ЛІКАРНЯХ

Дзвінка пісня звучить у стінах Будинку культури села Сирники Луцького району. Це у дітлахів так весело проходить закриття літнього табору. У дорослих теж радість. Завдяки їхній небайдужості та ініціативі сільський ФАП поповнився новим сучасним обладнанням.

У Сирниках нема ні школи, ні дитсадка, ні бібліотеки. У селі залишилося лише дві установи: фельдшерсько-акушерський пункт та клуб. Люди з року в рік власними силами підтримували їхню діяльність. Тому коли депутат Княгининівської сільської ради Галина Гарбарук запропонувала односельчанам взяти участь у проекті Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом», люди її підтримали.

– Жителі села неодноразово говорили, що у ФАПі не можуть отримати повноцінного лікування. Він хоч і мав гарний естетичний вигляд, проте відповідного обладнання не було, – розповідає голова ініціативної групи Галина Гарбарук. – У нас, в Сирниках, люди легкі на підйом. Цей проект ще більше згуртував громаду. Ми заходили в кожну хату, хтось давав 5 гривень, хтось – 500. Хто скільки міг. Але кожен, хто долучався до проекту, робив це з відкритим серцем.

Долучилася до реалізації ініціативи людей, які дбають про своє майбутнє, й Княгининівська сільська рада, одним з пріоритетів діяльності якої є розвиток медицини.

– Ми завжди підтримуємо тих, хто хоче щось зробити, – каже Олена Твердохліб, голова Княгининівської сільської ради. – У наступному році плануємо створити на базі амбулаторії смт Рокині центр охорони здоров’я. ФАПи будуть підпорядковані безпосередньо амбулаторії. В центрі працюватимуть спеціалісти, лікарі сімейної медицини. Цю субвенцію ми залишимо в себе і почнемо розвивати медицину в громаді.

«Сучасний ФАП – крок до здорового майбутнього» – перший етап у співпраці сирничан та Фонду. Проте це далеко не перший проект у населених пунктах, що увійшли до Княгининівської ОТГ. 

Завідувачка ФАПу села Сирники Лариса Білоус не приховує радості. За час, що жінка тут працює (а це понад двадцять років), такого поповнення обладнанням у ФАПі ще не було.

– Це електрокардіограф, за допомогою якого можна діагностувати хвороби серця. Його унікальність у тому, що діагноз відразу висвічується на табло. Раз на тиждень у нас приймає сімейний лікар. Тепер їй буде легше встановлювати діагноз. Таке обладнання повинне бути в кожному селі, – переконана пані Лариса.

Окрім електрокардіографа, придбали ще й безконтактний термометр, пульсоксиметр, інгалятори, електричні джгути, магніти, що лікують біль у суглобах, ноутбук, принтер та нові меблі.

У Сирниках проживає 580 людей. З них – 98 діток. Корінна жителька села Оксана Мицюк каже: дуже зручно, коли у селі є свій ФАП, обладнаний найнеобхіднішими апаратами. Людям не потрібно їхати у Луцьк чи районну лікарню. Це економить їхній час та кошти.

 

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Також ви можете
+ Додати новину
 
 
ПІДПИСКА
на електронні видання Форуму
"Хроніки благодійності" та "ФІЛАНТРОскоп"
 
 
Оберіть, будь ласка, категорію підписувачів, до якої вас віднести:
  • Виділити всі
 
 
 
 
 
 
ЧЛЕНИ УКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ БЛАГОДІЙНИКІВ