Український форум благодійників - Розвиваймо благодійність разом
Головна    Сектор благодійності    Благодійність бізнесу    Новини благодійності бізнесу в Україні
 

СЕКТОР БЛАГОДІЙНОСТІ

Новини благодійності бізнесу в Україні
ОПИТУВАННЯ
Стандарти ведення благодйної діяльності в Україні
МИ НА FACEBOOK

Благодійність французька, але за кременчуцький рахунок

06.09.2011  Автор: Репортер
Благодійність французька, але за кременчуцький рахунок

Як зробити рекламу, без особливих витрат?

Куди побіжимо і за скільки?

1 жовтня щонайменше півтори тисячі кременчужан бігтимуть по вулицею Леніна -від площі Незалежності і до площі Перемоги. Там люди повернуть і знову бігтимуть до площі Незалежності. Але бігтимуть досить швидко. Бо, по-перше, за біг на кілометрову дистанцію потрібно заплатити добровільний внесок (дорослому 20 грн., учневі – 10). По-друге – на переможця очікуватиме цінний приз. А призом для всіх учасників, можливо, стане отримана задарма упаковка йогуртів. Втім є питання – не надто велика ціна такої упаковки, якщо заплатити за неї 20 гривень?
У міському виконавчому комітеті на спеціальному засіданні розбирали прохання компанії “Данон Україна”. Відомий виробник йогуртів, спільно з Кременчуцьким молокозаводом, вийшов до нашої мерії з ініціативою організації платного благодійного марафону.
Пробіг матиме назву “З вірою у серці”, але взяти у ньому участь можна буде лише після реєстрації. Остання платна й після неї бігунові дадуть номер. 
Очікування організаторів з приводу своєї ініціативи – у нашому місті вдасться знайти півтори тисячі учасників. В усякому випадку, у Херсоні, де “Данон” проводить таку акцію вже вдруге, люди з радістю віддають гроші і біжать... 
Що потрібно для такого у нашому місті? За словами організаторів, їхні вимоги невеликі. Потрібна сцена, швидка допомога, міліція, озвучення. Решта, починаючи з реєстрації, яку проводитимуть спеціальні волонтери, - за організаторами. До речі, точно побіжать вулицями Кременчука працівники Кременчуцького молокозаводу, які прийдуть на пробіг сім’ями. 

Для кого збиратимуть кошти?

Уже відомо, куди саме і через кого витрачатимуть гроші, які платитимуть учні міських шкіл за участь у марафоні, який проводить компанія “Данон”. Тож гроші спрямують на пологове відділення 2-ї міської лікарні, що у Крюкові. Відповідний перелік того, що потрібно купити, медики вже передали. Залишилося останнє – зібрати гроші. Тож організатори їх і збиратимуть. Далі ці кошти передадуть благодійному фонду “Джерело Дніпра”, який їх і витрачатиме. Для чого тут зайвий посередник у вигляді фонду, теж пояснили. Сам “Данон” нічого не купує, бо є комерційною організацією. 
На яку суму розраховують організатори йогуртного пробігу, теж сказали. Орієнтовно йдеться про 100 тисяч гривень. Частину коштів (поки що незрозуміло яку – більшу чи меншу) зберуть з людей. Саме так молочна компанія зробила у Херсоні, де учні організовано принесли кошти від батьків. Тоді світовий виробник молочних продуктів зробив свій внесок – доплатив 25 тисяч гривень. Решту – сплатили тамтешні мешканці. Багато це чи мало для такого бренду як “Данон”?
Звісно, у Кременчуці з благодійністю не краще, бо мешканців міста й так дістали скрізь благодійними внесками, без яких не можна ступити ні вліво, ні вправо. Звідси і сумніви заступника міського голови Віталія Малецького – примусово зібрати з людей гроші наші чиновники не зможуть. Тож є прохання представників “Данон – Україна” та Кременчуцького міськмолокозаводу – направити листа до управління освіти, аби педагоги у школах за місяць, що залишився, організували бігунів з грошима. 

Як змусити людей здати гроші добровільно і без питань?

Тож аби ніхто не запитував, яка в цій справі участь самих організаторів, “...з кременчужан слід вибити сльози”. Самі організатори їх вибивати не будуть, але як це зробити, знають. Прохання гостей до віце-мера – перш за все залучити дітей-сиріт з інтернату імені Макаренка. “Мають бути діти-сироти, які потребують допомоги. У людей від цього мурахи по шкірі повзуть”, - говорить з приводу організації пробігу представник молочної компанії. 
Однак мурах не буде, бо привезти дітей з інтернату слід організовано й так само відвезти назад. До того ж у дітей повинен бути медичний дозвіл, - каже на це заступник мера.
“Добре, якщо не буде сиріт, то чому не можна запросити на пробіг матерів з дітьми шестимісячного віку, які народилися у цьому пологовому відділенні”, - таку пропозицію представники нашої мерії пропускають повз увагу. І звісно – як пояснити представникові PR-відділу “Данону”, що бігати з дитиною у руках досить таки важко. Важко навіть молодим жінкам і навіть заради платного пробігу.
Однак не все так печально і захід, незважаючи на те, що мета “благодійників” – зібрати з кременчужан якомога більше коштів матиме рекламний характер. Бо інакше – пробіг, за який потрібно платити, взагалі не відбудеться.
Тож до участі в заході організатори заволікатимуть людей лотереєю. Її проведуть вже увечері, але лотерейні квитки даватимуть лише тим, хто бігатиме і, відповідно. платитиме гроші.
Призи розігруватимуть 1 жовтня вже під час концерту, на який “Данон” привезе зірку. Яку саме – не уточнили. А ще будуть подарунки від компанії “Фокстрот» та виробника спортивного одягу New Balance. Ну і, звісно, без призів не залишиться сам пробіг. Усі його учасники отримають молочну продукцію від “Данон”, яка привезе на площу Незалежності цілу вантажівку йогуртів та сирків.

 

Репортер, 05.09.2011

 

 

 

 

 

 

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Також ви можете
+ Додати новину
 
 
ПІДПИСКА
на електронні видання Форуму
"Хроніки благодійності" та "ФІЛАНТРОскоп"
 
 
Оберіть, будь ласка, категорію підписувачів, до якої вас віднести:
  • Виділити всі
 
 
 
 
 
 
ЧЛЕНИ УКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ БЛАГОДІЙНИКІВ