Український форум благодійників - Розвиваймо благодійність разом
Головна    Сектор благодійності    Благодійність бізнесу    Новини благодійності бізнесу в Україні
 

СЕКТОР БЛАГОДІЙНОСТІ

Новини благодійності бізнесу в Україні
ОПИТУВАННЯ
Стандарти ведення благодйної діяльності в Україні
МИ НА FACEBOOK

Як в Україні постане соціально відповідальний бізнес ?

01.09.2011  Автор: Ірина Салій для http://www.civicua.org/
Як в Україні постане соціально відповідальний бізнес ?

 30 серпня Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» організував у готелі «Прем’єр Палац» презентацію національної ініціативи – розробки стратегічного бачення «Підприємство 2020: роль бізнесу в суспільстві».

Основою для розробки стратегічного бачення «Підприємство 2020: роль бізнесу в суспільстві» була стратегія ЄС «Європа 2020» і проект Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку «Бачення 2050». 

Головні питання, на які покликана відповісти Ініціатива «Підприємство 2020: роль бізнесу в суспільстві»
• Що очікує суспільство від компаній 2020 року? 
• Як бізнес може зробити свій максимальний внесок у розвиток Україна 2020? 
• Як збалансувати розвиток українських і європейських компаній в аспекті сталого розвитку? 

Аудиторії продемонстрували відеоролик на тему, що пересічні громадяни думають про відповідальність бізнесу. Ключовими словами сюжету стали інтереси людини і відповідальність перед суспільством.
Ініціатива 2020, зміст якої полягає у створенні національної моделі співпраці суспільства і бізнесу, об’єднала різні організації. Адже виклики виявилися аналогічними: нестача природних і людських ресурсів, зміни клімату, енергетична безпека і т.п. Тож чи усвідомлює Ваша організація соціальні і екологічні ризики 2020 і чи готова до їх вирішення? 

Ініціатива Центру «Розвиток КСВ» покликана розробити національну модель співпраці бізнес-компаній й суспільства у 2020 році і заохотити компанії в Україні до підготовки стратегічних планів на довгострокову перспективу – це допоможе збалансувати розвиток українського бізнесу до потреб та очікувань суспільства. 

Були названі компанії, котрі вже прийняли ініціативу 2020: Samsung, D.TЄК, Toyota, Метінвест, Coca-cola

Організатори проекту навіть встановили часові рамки втілення цілей
- презентація 30.08.2011 
- опитування експертів/бізнесу 09-11.09.2011 
- розробка критеріїв Підприємства 2020, вересень-листопад 2011 
- стратегічні сесії для компаній, НДО, університетів щодо «Бачення 2020», жовтень – листопад 2011 
- регіональні дискусії 11.11-01.12.2011 
- телеконференції з Іспанією, Польщею, Угорщиною 03.2012-04.2012 
- формування робочих груп березень-січень 2012 
- міжнародна конференція травень 2012 

Серед можливих учасників проекту медіа, ВНЗ, державні органи, НУО, бізнес. До ініціативи вже долучилися: Міністерство екології та природних ресурсів, Інститут демографії та соціальних досліджень, Агентство з інвестицій та інновацій, Європейський банк реконструкції та розвитку, Українська мережа Глобального договору ООН, Європейська бізнес асоціація, Український національний комітет Міжнародної торгової палати, USAID, Одеський національний технічний університет. Наразі реєстрація учасників продовжується. 

Втілення проекту «Підприємство 2020» спиратиметься на дані досліджень Українського інституту публічної політики про розвиток України до 2020 року. 

Іван Пресняков, експерт УІПП, відзвітував про результати дослідження розвитку України до 2020 року: 
- «Україна 2020: зовнішньополітичні виклик та можливості наступного десятиріччя» – дослідження було обговорене на круглому столі і доступне на сайті УІПП; 
- Аналітичні записки щодо внутрішньої політики, енергетики та економіки – перші варіанти представлені Наглядовій Раді, публічні обговорення заплановані у вересні, жовтні і листопаді. 

Інститут публічної політики визначив три керівних чинники суспільно-політичної ситуації: великий бізнес, номенклатура і середній бізнес. Прогноз щодо ролі третього сектору поки що невтішний: громадянське суспільство, за словами Івана Преснякова, не зможе відчутно впливати на суспільно-політичне життя

Виступив із доповіддю і Марсель Енгел – регіональний координатор Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку. Він презентував «Бачення 2050». 

На завершення презентації Марсель Енгел, регіональний координатор Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку, і Марина Саприкіна, керівник Центру «Розвиток КСВ», підписали меморандум про співпрацю. 

Усі охочі можуть долучитися до громадського обговорення Концепції Національної стратегії соціальної відповідальності бізнесу в Україні на інтернет-сторінці Центру «Розвиток КСВ»

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Також ви можете
+ Додати новину
 
 
ПІДПИСКА
на електронні видання Форуму
"Хроніки благодійності" та "ФІЛАНТРОскоп"
 
 
Оберіть, будь ласка, категорію підписувачів, до якої вас віднести:
  • Виділити всі
 
 
 
 
 
 
ЧЛЕНИ УКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ БЛАГОДІЙНИКІВ