Український форум благодійників - Розвиваймо благодійність разом
Головна    Сектор благодійності    Благодійність бізнесу    Дослідження
 

СЕКТОР БЛАГОДІЙНОСТІ

Дослідження
ОПИТУВАННЯ
Стандарти ведення благодйної діяльності в Україні
МИ НА FACEBOOK

Хто став лідером корпоративної благодійності в Росії?

22.11.2011  Автор: Азіза Хамідова

18 листопада в Москві вручили нагороди найефективнішим корпоративним благодійникам Росії за 2011 рік.

«Лідери корпоративної благодійності» - щорічний всеросійський спільний проект ділової газети «Ведомости», міжнародної мережі аудиторсько-консалтингових фірм PwC і Некомерційного партнерства організацій-грантодавців «Форум Донорів». Проект складається з ренкінгу у сфері створення і управління корпоративною благодійністю та конкурсу програм у ряді номінацій.

Мета проекту - виявити найкращі практики у створенні та реалізації благодійних програм компаній і поширити інформацію про них в бізнес середовищі та суспільстві в цілому.

Загальна кількість учасників IV Щорічного дослідження - 50 організацій. Серед них - провідні компанії російського бізнесу та російські представництва міжнародних компаній.

Переможцями в 2011 році стали:
Алкоа Росія - I премія
Сахалін Енерджі Інвестмент Компанії Лтд - II премія
ВАТ «Уралсиб» - III премія

Також в 2011 році був складений ряд галузевих субренкінгів, переможцями в яких стали:
• в субренкінгу «Фінанси»: 1 місце - ВАТ «Уралсиб», 2 місце - ТОВ «Deutsche Bank», 3 місце - ЗАТ АКБ «Новікомбанк».
• в субренкінгу «Промисловість»: 1 місце - ТОВ «Алко РУС», 2 місце - Сахалін Енерджі Інвестмент Компані Лтд, 3 місце - ВАТ «Трубна металургійна компанія».

Крім участі в загальному ренкінгу, компанії подавали матеріали про свої благодійні програми, реалізовані у 2010 р., для участі в трьох номінаціях:
Краща програма (проект), що сприяє розвитку місцевих громад та поліпшення соціального клімату в регіоні присутності компанії. Партнер номінації: Міністерство Економічного розвитку РФ. Переможець: Програма розвитку льодового спорту в регіонах Росії ВАТ "Мінерально-хімічна компанія" ЄвроХім ". Лауреати номінації: Програма «Місцеві громади: змінюючи життя на краще» ЗАТ КБ «Сітібанк»; Програма «Парус надії» Відкритого акціонерного товариства «Федеральна гідрогенеруючої компанія - РусГідро»; Проект Відкритий чемпіонат Росії з футболу серед вихованців дитячих будинків та шкіл-інтернатів на кубок «Майбутнє залежить від тебе» ВАТ «Мегафон».
Краща програма, яка розкриває політику корпоративної благодійності та принципи соціальних інвестицій компанії. Партнер номінації: Російський союз промисловців і підприємців. Переможець: План сприяння розвитку корінних нечисленних народів Півночі Сахалінської області Сахалін Енерджі Інвестмент Компані Лтд. Лауреати номінації: Програма Створення мережі екологічного моніторингу в містах присутності компанії ВАТ "Мінерально-хімічна компанія" ЄвроХім "; Програма з протидії зловживання наркотичними засобами на території муніципального освіти місто Новотроїцьк Оренбурзької області в рамках соціального партнерства холдингу« Металлоинвест », Адміністрації г.Новотроіцк і Адміністрації Оренбурзької області на 2010-2013 рр..; Програма «Розвиток некомерційного сектора в Росії через практику pro bono послуг» Кліффорд Чанс СНД Лімітед.
Краща програма (проект), що сприяє розвитку культури благодійності в суспільстві. Партнер номінації: Комісія Громадської палати Російської Федерації з розвитку благодійності та волонтерства. Переможця - ні. Лауреати номінації: Програма «Синій птах» ТОВ «Хоум Кредит енд Фінанс Банк»; Проект: «Допомога постраждалим від пожеж у Нижньогородській області влітку 2010 р.» ВАТ «Акціонерна фінансова корпорація" Система "; Проект« Волонтерство як перший крок впровадження CSR ( корпоративної соціальної відповідальності) »ТОВ« Барклайс Банк».

Першою компанією, що подала заявку на участь в конкурсі 2011 року, став ВАТ «Дитячий світ - Центр». Шість компаній є постійними учасниками проекту: ТОВ «Алко РУС», ТОВ «Амвей», ТОВ «М-Відео менеджмент», ВАТ «Северсталь», ВАТ «Авіаційна компанія «Трансаеро», ЗАТ« ФІА-БАНК ». 19 компаній вперше взяли участь у проекті.

Подробиці за телефоном +7 499 978 5993 або поштою corporateleader@donorsforum.ru.


Наталія Камінарская, Виконавчий секретар Форуму Донорів: «Коли проект тільки починався, ми ставили перед собою завдання привернути увагу громадськості до того, що роблять компанії в соціальній сфері, доступно пояснити, як і роль сучасного бізнесу в забезпеченні сталого розвитку суспільства. Для компаній-учасників проект є, по суті, бенчмаркингом - можливістю порівняти свою організацію і управління благодійною діяльністю з роботою колег, а також знайти нові ідеї для проектів і партнерів. Для нас важливо, що цього року багато компаній, які вперше брали участь у конкурсі. Приємно, що вони зважилися розповісти про свою діяльність в області соціальних інвестицій».


Гліб Прозоров, керівний директор, ділова газета «Ведомости»: «Тепер можна впевнено говорити, і це, на мій погляд, є головним підсумком ренкінгу, що за 4 роки існування нашого проекту всі переконалися, що це не парадний «огляд досягнень». Компанії беруть участь у ньому тому, що корпоративна соціальна відповідальність стала для них природною «формою існування», невід'ємною частиною їх корпоративної політики і корпоративної культури».


Катерина Шапочка, Директор відділу маркетингу, корпоративних комунікацій і розвитку бізнесу PwC:
«Приємно спостерігати, що з кожним роком кількість учасників нашого конкурсу зростає. Ми також бачимо велику різноманітність проектів, що свідчить: компанії стали вибирати проекти для підтримки у відповідності зі своїми конкретними стратегічними, географічними та іншими пріоритетами. Незалежно від місця в ренкінгу, компанії, які беруть участь у конкурсі, нарощують свій соціальний капітал, який трансформується в людський і фінансовий капітали. В рамках цього проекту нам вдається об'єднати майже всіх великих гравців, що реалізують благодійні ініціативи на дуже високому рівні. Це суттєво і знаково як для російського бізнесу». 

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Також ви можете
+ Додати новину
 
 
ПІДПИСКА
на електронні видання Форуму
"Хроніки благодійності" та "ФІЛАНТРОскоп"
 
 
Оберіть, будь ласка, категорію підписувачів, до якої вас віднести:
  • Виділити всі
 
 
 
 
 
 
ЧЛЕНИ УКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ БЛАГОДІЙНИКІВ