Український форум благодійників - Розвиваймо благодійність разом
Головна    Сектор благодійності    Благодійні організації    Новини в Україні
 

СЕКТОР БЛАГОДІЙНОСТІ

Новини в Україні
ОПИТУВАННЯ
Стандарти ведення благодйної діяльності в Україні
МИ НА FACEBOOK

В центрі Києва відбулась літературно-музична авантюра без бар’єрів

22.08.2018  Автор: Лілія Іваницька
В центрі Києва відбулась літературно-музична авантюра без бар’єрів


Чи потрібно проводити спеціальні заходи і події для дітей з інвалідністю та особливими освітніми потребами?
Наша відповідь - треба проводити заходи, доступні для всіх! Адже саме так ми зможемо створити простір, який об’єднає усіх дітей спільною справою, пригодою, переживанням. У цьому і є суть інклюзивних просторів, заходів, подій.

16 серпня, у приміщенні Музею Тараса Шевченка, відбувся безбар’єрний літературно-музичний захід для дітей. Його особливість - свято цілком враховувало запити та побажання дітей із інвалідністю та особливими освітніми потребами.  Більше сорока учасників створили дійсно дружній простір, де кожна дитина могла бути собою.

 

Ініціаторами події виступила громадська організація “Студена”, спільно із партнерами створивши середовище, вільне від упереджень та  цькування. Ідея заходу у тому, що там, де люди об’єднані спільною справою, не знайдеться місця дискримінації. А також у тому, що культура не повинна мати бар’єрів, а дитячі чи дорослі заходи мають бути доступними для всіх.
Саме для цього будь-який куточок приміщення для заходу був доступний для людей на візочках. На святі пригощали безглютеновим печивом, була підготовлена кімната сенсорної розгрузки (для дітей з розладами аутичного спектру та усіх, кому це було необхідно), величезний килим для качання і стрибання перед сценою для тих, кому важко було висидіти весь захід, спеціальна тактильна доріжка для людей із порушенням зору.  
Маленькі та дорослі відвідувачі брали участь у майстер-класах: виготовляли індіанських коней з пишними хвостами та ногами-прищепками, плели індіанські обереги, малювали та, за допомогою художниці, оздоблювали лиця аква-гримом.

Але родзинкою заходу стали виступи дітей, яких запросили читати свої улюбленні вірші й оповідання. Кожен хотів передати свої відчуття  та роздуми іншим. Наприклад, десятирічна дівчинка Луна з Ізраїлю прочитала “Історію Мойсея” аж трьома мовами: російською, англійською та івритом. Семирічна Оленка підготувала казку, яку написала сама.  Усі сміливці, котрі вийшли читати на сцену, отримали в подарунок книжки партнерів свята - видавництва “Теза”.

 

Гостями програми стали письменниця та виконавиця авторської пісні Валентина Заха-Бура, поетка Олена Максименко, фронтмен гурту “Мотанка” Віктор Мотанка.

 

Захід був проведений на підтримку курсу “Недискримінаційний підхід у навчанні” задля того, аби показати, що діти вільні від упереджень та стереотипів, особливо, якщо об’єднані спільною пригодою. “Невгамовні шукачі пригод” став першим безбар’єрним  заходом із цілої низки у межах проекту ГО “Студена” “Культура без бар’єрів”.

 

 

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Також ви можете
+ Додати новину
 
 
ПІДПИСКА
на електронні видання Форуму
"Хроніки благодійності" та "ФІЛАНТРОскоп"
 
 
Оберіть, будь ласка, категорію підписувачів, до якої вас віднести:
  • Виділити всі
 
 
 
 
 
 
ЧЛЕНИ УКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ БЛАГОДІЙНИКІВ