Український форум благодійників - Розвиваймо благодійність разом
Головна    Сектор благодійності    Благодійні організації    Новини в Україні
 

СЕКТОР БЛАГОДІЙНОСТІ

Новини в Україні
ОПИТУВАННЯ
Ви вже запланували справи і цілі на 2019-й?
МИ НА FACEBOOK

Школярі Харківщини долучаються до розвитку своїх громад

31.05.2018  Автор: Олександр Літвінов
Школярі Харківщини долучаються до розвитку своїх громад

Понад 730 учнів сільських шкіл взяли участь у конкурсі творів «Майбутнє моєї громади», який провів серед одинадцятикласників Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області.

Призери конкурсу отримали цінні призи, а їх пропозиції щодо покращення життя у рідних селах і містечках будуть передані представникам місцевих органів самоврядування для подальшої реалізації. Погана екологія, розбиті дороги, безробіття, відсутність місць для відпочинку та занять спортом – ось що турбує сільську молодь Харківщини. За умовами конкурсу школярі мали не просто описати у творах проблеми своїх громад, але й вказати конкретні шляхи їх вирішення. І діти чудово впоралися з цим завданням, запропонувавши сотні цікавих ідей – від відкриття платних пунктів прийму сміття до масового встановлення сонячних батарей на будинках.

Усього на розгляд журі було подано 734 твори, автори яких представляють майже сто шкіл області. Конкурс проводився серед учнів одинадцятих класів Балаклійського, Первомайського, Валківського, Барвінківського, Дергачівського, Великобурлуцького та Близнюківського районів, а також міста Первомайського. Переможців було визначено на рівні кожної школи, що долучилася до творчого змагання, і на рівні кожного району.

«Коли я виграла, то була в шоці – у мене навіть не було слів, якими можна б було описати мій настрій у цей момент. Це круто, коли у Харківській області проводяться такі конкурси. Адже молодь – це майбутнє нашої держави, без якої ніякого державотворення не може бути, - переконана одинадцятикласниця Софія Карпова, яка навчається у Дергачівському ліцеї № 2. - Я великий патріот своєї держави, свого міста. Тому дізнавшись про те, що може бути вислухана моя думка щодо майбутнього моєї громади, я одразу взяла папір, ручку і почала писати – натхнення прийшло якось саме».

«Ті проблеми, про які я писав у творі, мене вже давно турбують. Тому я був радий, коли дізнався тему, на яку треба написати творчу роботу. Мені дуже хотілося висловити емоції, що накипіли, і бути почутим. Я думав, що, можливо, у школі займу 1-2 місце, але бути першим в районі я навіть не сподівався», - зізнається ученик Балаклійської школи № 2 Максим Коржов.

Загальна кількість призерів конкурсу перевищила дві сотні. У кожному районі було організовано урочисте нагородження авторів кращих творів, де їм вручили пам’ятні дипломи і цінні подарунки. Зокрема, переможці у школах отримали портативні колонки, накопичувачі енергії для мобільних телефонів і флешки, а призери на рівні районів – планшети та смартфони. Діти чесно залужили ці призи, зазначають благодійники.

«Коли читаєш конкурсні твори, розумієш, наскільки у нас розумні, талановиті, правильні діти. Було таке, що я читав і дивувався – невже це могла написати людина, якій 15 або 16 років? Це говорить про те, що у нашої держави є майбутнє. Нам є на кого залишити те, що ми робимо, і я певен – нове покоління зробить це значно краще, ніж ми», - каже Валерій Дема, голова Наглядової ради Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області.

Найбільш цікаві й практичні ідеї школярів будуть зібрані та надруковані окремим виданням. Цю збірку доброчинці роздадуть депутатам, чиновникам, представникам органів місцевого самоврядування і громадських організацій. Саме так було зроблено торік, коли Фонд вперше проводив конкурс творів серед старшокласників – щоправда, тема тоді була інша: «Я – депутат місцевої ради». Деякі пропозиції школярів, що увійшли до минулорічної збірки, наразі успішно реалізовані.

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Також ви можете
+ Додати новину
 
 
ПІДПИСКА
на електронні видання Форуму
"Хроніки благодійності" та "ФІЛАНТРОскоп"
 
 
Оберіть, будь ласка, категорію підписувачів, до якої вас віднести:
  • Виділити всі
 
 
 
 
 
 
ЧЛЕНИ УКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ БЛАГОДІЙНИКІВ
{* *}