Український форум благодійників - Розвиваймо благодійність разом
Головна    Сектор благодійності    Благодійні організації    Новини в Україні
 

СЕКТОР БЛАГОДІЙНОСТІ

Новини в Україні
ОПИТУВАННЯ
Ви вже запланували справи і цілі на 2019-й?
МИ НА FACEBOOK

Сьогодні день народження української Вікіпедії

30.01.2012  Автор: Леся Ярошенко
Сьогодні день народження української Вікіпедії

 Рівно 8 років тому створено першу статтю в україномовному розділі Вікіпедії. Фонд "Вікімедіа" нині - найуспішніший фандрейзер. Принаймні так повідомляється в офіційному блозі організації.

Упродовж 2011-2012 рр. кошти на підтримку вільної енциклопедії переказав понад мільйон осіб з усього світу. Загальна сума пожертв склала $ 20 млн. У 2010 році кампанія збору коштів принесла $ 16 млн. Більшість донорів - звичайні користувачі, які переказують пожертву в межах $ 30. Друга складова бюджету фонду "Вікімедіа" - гранти від організацій. Зібрані кошти використовуються для закупівлі серверів, розвитку сайтів і мобільних сервісів, а також для оплати юридичної підтримки проектів.

"Розробниками фандрайзингової стратегії стали не запрошені консультанти, а 900 волонтерів - упорядники і редактори сайту, які проживають у різних країнах світу. Саме волонтери змусили керівництво Вікіпедії використовувати для фандрайзингу нові ідеї. Так, наприклад, вони наполягли на тому, що ключове звернення до аудиторії має виходити від засновника Вікіпедії Джиммі Уелса, а не його представника. Волонтери також постаралися, щоб ключові меседжі прозвучали однаково переконливо різними мовами і для представників різних національностей", - пише російський журнал "Філантроп".

2009 року була створена громадська організація «Вікімедіа Україна», яка за останній рік реалізувала ряд проектів, серед яких можна назвати проведення 4-х вікіекспедицій, 2-х конкурсів на написання статей з певної тематики та проведення десятка віківишколів і майстер-класів з написання статей. Під час вікіекспедицій українські вікіпедисти відвідали близько 100 поселень України та Молдови, зробили і завантажили  близько 1,5 тис. фотографій та пізніше покращили близько 100 статей. Протягом 2-х конкурсів було створено чи доповнено близько 700 статей. А проведення віківишколів дало змогу залучити до української Вікіпедії нових користувачів. У вересні 2011 року було проведено першу вікіконференцію українських вікіпедистів. 

"У «Вікімедіа Україна» - жодного штатного співробітника. Є волонтери — це ті, хто пише статті. За минулий місяць таких, що зробили хоча б одне редагування було 1901. Є також більше сотні патрульних — які перевіряють нові статті, та 21 адміністратор, які блокують вандалів і видаляють статті, що підлягають видаленню за критеріями швидкого вилучення або за результатами обговорення в спільноті редакторів. Роботу власне в організації «Вікімедіа Україна» веде лише кілька членів правління і деякі з 30 членів організації, загалом не більше 10 людей", - розповів виконавчий директор «Вікімедіа Україна» Юрій Пероганич. 

На запитання про секрет успіху фандрейзингових кампаній фонду "Вікімедіа" Юрій Пероганич відповів: "Успішною є загальносвітова кампанія, при якій кошти, в т.ч. з України, надходять на рахунки у США. Безпосередньо з території України на рахунки «Вікімедіа Україна» за рік, включаючи грант від Асоціації благодійників України, надійшло менше 8000 гривень. Для порівняння — на рахунки «Вікімедіа Німеччина» — понад два мільйони євро, «Вікімедіа Польща» зібрала близько півмільйона злотих.

Тому про успіх фандрейзингової компанії в Україні, на жаль, говорити не можна, хоча потреба в коштах надзвичайно гостра — на вікіекспедиції, на випуск навчальної літератури з написання статей, на участь в освітніх виставках. Зазначу, що процедура використання коштів — надзвичайно прозора, як і сама Вікіпедія".

Український форум благодійників вітає українську Вікіпедію із днем народження і запрошує ділитися новинами та ідеями розвитку онлайн-благодійності на сторінках Першого українського порталу про благодійність, а також з учасниками IV Міжнародної конференції Українського форуму благодійників «Благодійність 2020: бачення та стратегія розвитку».

 

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Також ви можете
+ Додати новину
 
 
ПІДПИСКА
на електронні видання Форуму
"Хроніки благодійності" та "ФІЛАНТРОскоп"
 
 
Оберіть, будь ласка, категорію підписувачів, до якої вас віднести:
  • Виділити всі
 
 
 
 
 
 
ЧЛЕНИ УКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ БЛАГОДІЙНИКІВ
{* *}