Український форум благодійників - Розвиваймо благодійність разом
Головна    Сектор благодійності    Благодійні організації    Аналітика / Публікації
 

СЕКТОР БЛАГОДІЙНОСТІ

Аналітика / Публікації
ОПИТУВАННЯ
Стандарти ведення благодйної діяльності в Україні
МИ НА FACEBOOK

Як можна допомогти українцям

14.05.2014  Автор: Людмила Князьская-Ханова
Як можна допомогти українцям


Українці своїх у біді не кидають: в останні місяці небайдужі громадяни активно допомагають армії та Національної гвардії.Незважаючи на непрості часи, бажання підтримати незнайомих людей у співвітчизників лише стає сильнішою. І часто навіть невелика допомога може врятувати чиєсь життя.

"Рік тому мені знайшли донора для пересадки. Спасибі дорогому німцеві, що він таки погодився віддати частину свого кісткового мозку для дівчини з України", - пише на своїй сторінці в Facebook Олена Черньонок.

Нещодавно для дівчини зібрали кошти для лікування в ізраїльській клініці: в Україні її захворювання не лікують. Зараз вона йде на поправку. "Думаю, багато хто, хто торік допоміг мені фінансово, зараз отримують набагато більше, коли спостерігають за моїм врятованим життям... але ж могли просто купити собі новий девайс, сукню або поїсти в ресторані", - каже Олена.

При цьому вона сама підтримує кілька благодійних організацій і склала список фондів, яким можна довіряти: допомога, передана їм, точно потрапить за адресою
.

Таблеточки
tabletochki.orgгрупа в Facebооk

Благодійний фонд "Таблеточки" допомагає маленьким пацієнтам "Охматдиту" впоратися з важкимихворобами. Оголошуючи про збір коштівволонтери не тільки вказуютьна які ліки вони будуть витраченіале і як ці "таблетки" зможуть допомогтиТакож фонд купує медапаратурунеобхідну длярезультативного лікування. 

Працюють "Таблеточки" і на міжнародному рівнізбираючи гроші на операціїякі не можна зробити вУкраїніВолонтери також підтримують сім'ї хворих дітей після закінчення основного курсу лікування
.

Хелпус - український фонд допомоги дорослим
helpus.org.uaгрупа в Facebook

Волонтери фонду допомагають людям старше 18 років, які опинилися в складній ситуації: це і збір коштів для лікування важкохворих, і підтримка людей похилого віку, що живуть в будинках престарілих, і створення житла, де випускники спецінтернатів можуть адаптуватися до нормального життя.

Моральна допомога для таких людей не менш важлива - інвалідам часто не вистачає друзів по листуванню і прогулянок по місту, а одиноким дідусям - тих, хто може їх відвідати. Нещодавно волонтери оголосили про збір фруктових саджанців для інтернатів - такі сади не тільки облагородять територію, але і забезпечать людей свіжими фруктами.

Зараз фонд працює в Запорізькій області, а надалі планує розширити діяльність по всій країні
.

Фонд допомоги онкохворим дітям "Краб"
krab.org.uaсторінка в Facebook

Організація створена мамами дітей, що лікувалися у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку. "Краб" допомагає не тільки малюкам зі страшним діагнозом, а й лікарям, що рятує дітей від смертельних хвороб. "Заради пам'яті про наших діток хочеться полегшити долю тих, хто зіткнувся з цією проблемою", - кажуть засновники фонду.

У процесі лікування раку діти та їхні батьки практично живуть в лікарні, не покидаючи відділення.Волонтери фонду намагаються скрасити життя в лікарняних стінах, організувавши арт-студію, в якій діти створюють мультфільми, і команду з міні-футболу.

Батькам маленьких пацієнтів надають моральну підтримку і допомагають із закупівлею необхідних ліків та обладнання. Також фонд допомагає українським хоспісу, в яких живуть невиліковні діти
.

Благодійний фонд "Відкриті долоні"
open-palms.org.uaсторінка в Facebook

Фонд в рамках кількох проектів допомагає київським дітям з ДЦП, малюкам, що потребують пересадки нирок і молодим пацієнтам Київського міського клінічного онкологічного центру.

Також організація підтримує хворих з рідкісним захворюванням муковісцидоз: вони потребують особливих препаратів, яких немає в Україні, постійних кисневих інгаляцій і, на жаль, рідко живуть довше 17 років.

Крім того, "Відкриті долоні" допомагають кільком столичним лікарням, в яких лікують онкологічні захворювання. У списку необхідного - як дороге устаткування і ліки, так і постільну білизну для пацієнтів
.

Благодійний фонд "Крила Надії"
krylanadiyi.org.uaсторінка в Facebook

Фонд допомагає дитячим відділенням лікарень у Львові і збирає адресну допомогу на ліки дляонкохворих малюків. Щорічно організація проводить акцію "ІТ-Миколай", збираючи гроші на обладнаннядля маленьких пацієнтів. Ізавдяки допомозі українцівдля дитячої реанімації вже придбали апарат штучного дихання і датчики апарату УЗД.

Ініціатива "Старість у радість"
Група в Facebook

Користувачі соцмережі збирають речі для одиноких дідусів і бабусь, які живуть у будинках престарілих Київщини. У свята хлопці провідують строків з подарунками, а іноді навіть з культурною програмою: бабусі із задоволенням підспівують молоді. А недавно, незважаючи на нелегкі часи, небайдужі кияни зібрали гроші і закупили в інтернати для літніх побутову техніку і пральний порошок.

Серед бажаних подарунків для дідусів - тільняшки, кепки і кросворди, а літні дами люблять теплі шалі, халати та солодощі. Також старі дуже раді красивим листівкам з добрими словами
.

Благодійний фонд "Приятелі дітей"
helpthechildren.org.uaгрупа в Facebook

Спільнота допомагає дітям-сиротам, які живуть в інтернатах. Співробітники фонду розвозять по дитбудинках гуманітарну допомогу з Канади і СШАа також допомагають випускникам з навчанням іадаптацією в суспільстві. 

У рамках стипендіальної програми колишні "вихованці дитбудинку" беруть участь у тренінгах і слухають лекції за кордоном. Багато з підопічних фонду влаштувалися на хорошу роботу і успішні в житті
.

Центр реабілітації "Точка Опори"
Сторінка в Facebook

Реабілітаційний центр для жінок з дітьми допомагає українкам, які борються з алкогольною та наркотичною залежністю. Волонтери знімають будинок у Василькові і допомагають неблагополучним мамам почати нове життя.

"У нашого Центру є результати: змінені, врятовані життя! Наприклад, одна зі співробітниць, Олена, минулого наркозалежна, свого часу прийшла на реабілітацію, будучи вагітною. Народивши здорову дитину, вона стала допомагати таким же залежним, якою вона була раніше", - розповіла в організації.

Зараз "Точка опори" збирає кошти на придбання будинку: приміщення, в якому вони працювали кілька років, надавалося їм на правах оренди, а зараз виставлено на продаж. І поки мам з дітьми довелося перевезти в тісну квартиру
.

Джерело: "Сьогодні"

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Також ви можете
+ Додати новину
 
 
ПІДПИСКА
на електронні видання Форуму
"Хроніки благодійності" та "ФІЛАНТРОскоп"
 
 
Оберіть, будь ласка, категорію підписувачів, до якої вас віднести:
  • Виділити всі
 
 
 
 
 
 
ЧЛЕНИ УКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ БЛАГОДІЙНИКІВ