
Розроблений аналітично-практичний матеріал «Складання благодійними організаціями річної фінансової звітності: вимоги законодавства на практичних прикладах» допоможе благодійним організаціям скласти якісну фінансову звітність, яка є фінансовим «обличчям» та показником прозорості діяльності неприбуткової організацій.
Це видання буде в нагоді бухгалтерам та фінансовим менеджерам у процесі пошуку рішень щодо відображення різноманітних господарських операцій благодійної організації у фінансовій звітності. Матеріал містить інформацію, підкріплену нормативними актами.
Якщо ви вважаєте зусилля УФБ корисними, будемо вдячні за фінансову підтримку
Питання від читачів: чи можна уточнення по методичці для неприбутківцій – в п.30 Нараховані та отримані банківські відсотки на залишки коштів на поточному рахунку 5 000 311- 373 373- 791 – можливо тут потрібен якийсь інший “дохідний рахунок”?, а потім в п.61 буде списання з дохідного рахунку на 791 рах., а не з 373.
Відповідь:
В даній задачі використаний спрощений план рахунків для зручності відображення у звітності, підбиття фінансового результату та підхід, що всі надходження є цільовими. За рахунок відсотків по депозитам була сплачена банківська комісія Дт 92 Кт 311 (це також застосування спрощеного плану рахунків).Використання 719 або 733 дохідних рахунків (в залежності від виду депозиту) у кореспонденції з 373 є абсолютно правильним та відповідає вимогам Інструкції № 291. Існує ще думка – проведення пасивних доходів через рахунок цільового фінансування щоб на практиці доказати, що всі надходження є цільовими. Будь-який обраний вами підхід має бути закріпленим у обліковій політиці БО.