
У п’ятницю, 11 серпня у Міністерстві фінансів України відбулося обговорення змін до Податкового кодексу України, спрямованих на сприяння розвитку благодійної діяльності. У нараді взяли участь Державний секретар Мінфіну Євгеній Капінус, представники Департаменту податкової політики Мінфіну, начальник управління адміністрування податків і зборів фізичних осіб та начальник відділу методології податку на прибуток підприємств Державної фіскальної служби України, представники НСУО «Пласт», ГО «Інститут податкових реформ», Українського форуму благодійників, Українського незалежного центру політичних досліджень та Федерації профспілок України.
Сектор благодійності запропонував наступні зміни: звільнення від оподаткування як додаткового блага витрат на організацію заходів неприбутковими організаціями (ст. 165.1.42); збільшення неоподатковуваної суми щорічної благодійної допомоги для деяких категорій осіб (ст. 170.7.3 ПКУ); звільнення від оподаткування цільової благодійної допомоги на лікування (ст. 170.7.4 ПКУ), наданої платнику податків за умови документального підтвердження витрат (в чинній редакції статті мова йде виключно про заклади охорони здоров’я); звільнення благодійних організацій від оподаткування земельним податком та податком на майно, а також норми щодо впровадження в Україні відсоткової філантропії.
Нажаль, не усі запропоновані зміни були схвалені посадовцями. Зокрема, було запропоновано доопрацювати пропозиції щодо змін до ст. ст. 165.1.42, 170.7.3 ПКУ, а також провести широке громадське обговорення щодо відсоткової філантропії та норм, що стосуються пільг на земельний податок та податок на майно.
Позитивним результатом проведеної наради можна назвати доручення Державного секретаря Міністерства фінансів України Департаменту податкової політики створити тематичну робочу групу за участю представників інститутів громадянського суспільства для подальшої роботи над змінами до податкового законодавства та вироблення консолідованої позиції держави та сектору.