
До 28 серпня 2012 року триває онлайн-обговорення змін до закону "Про волонтерську діяльність". Ваші зауваження і пропозиції надсилайте на електронну скриньку tll.volonter@gmail.com. А восени беріть участь у публічній дискусії.
У червні минулого року Всеукраїнський громадський центр "Волонтер" та "Соціальна ініціатива" провели круглий стіл, учасники якого напрацювали та надіслали до всіх фракцій ВРУ і до Кабінету міністрів зміни до Закону України "Про волонтерську діяльність". 26 квітня 2012 р. відповідний законопроект вніс на розгляд Верховної Ради народний депутат Ігор Шаров. Більшість побажань громадськості в ньому враховано. Водночас відкритим залишився ряд принципових питань.
"Проаналізувавши законопроект, запропонований депутатом Шаровим, члени робочої групи з питань благодійності, волонтерства та громадянської освіти вважають, що залишаються дискусійними питання: отримання державними та громадськими організаціями, на базі яких працюють волонтери, статусу «волонтерська організація»; делегування повноважень органу виконавчої влади з розвитку волонтерства Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевим органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування в межах їхньої компетенції з реалізації державної політики у галузі волонтерства; спрощення процедури укладання договору щодо провадження волонтерської діяльності.
Ми не бачимо доцільності у набутті організаціями статусу волонтерських, адже волонтерство за своєю суттю неформальне, інколи навіть стихійне – «за покликом серця», і строк волонтерування людини на базі тієї чи іншої організації може бути різним, а відповідно, не завжди доцільним укладання договору про провадження волонтерської діяльності.
Ми підтримуємо ідею, викладену в законопроекті, щодо необхідності скасування спеціально створеного органу виконавчої влади, однак вважаємо, що багато з тих функцій, які на нього було покладено згідно ЗУ «Про волонтерську діяльність» має бути делеговано місцевим органам виконавчої влади. Створення на місцевому рівні своєрідного банку даних про волонтерські ініціативи та вакансії популяризуватиме волонтерських рух, зробить волонтерства доступнішим та привабливим для місцевих громад. Закон України «Про волонтерську діяльність» потребує ретельного аналізу з точки зору його дієвості", – пояснює Тетяна Лях, заступник голови Всеукраїнського громадського центру "Волонтер", член Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства при Президенті України.
«Закликаю уважно прочитати документи і висловити свою думку. Адже на волонтерах тримається левова частка роботи благодійних та громадських організацій. Від нашої активності залежить, якою мірою держава регулюватиме допомогу добровольців, і чи стане волонтерство звичною для українців справою. Залежно від ваших ідей і позиції парламентаріїв, ми приймемо рішення про те, чи вносити поправки до законопроекту Ігоря Шарова, чи подавати новий. Український форум благодійників готовий активно долучитися до лобіювання змін, які б відповідали інтересам представників українського громадянського суспільства», – каже Анна Гулевська-Черниш, директор УФБ, експерт робочої групи з питань волонтерства, благодійництва та громадянської освіти при Координаційній раді з питань розвитку громадянського суспільства при Президенті України.
Зміни до закону "Про волонтерську діяльність", запропоновані громадськістю – висловіть вашу думку!