
Провести ремонт та замінити опалення допоміг фонд «Батьківська земля»
Одним з основних напрямків роботи Благодійного фонду «Батьківська земля» є підтримка галузі освіти. Ідейний натхненник фонду, Оксана Калетник, неодноразово наголошувала, що саме школа є тим стержнем у вихованні майбутніх поколінь, який формує в нас особистість та справжнього громадянина. Тому реалізація програм з розвитку закладів освіти на Вінниччині займає основне місце у діяльності фонду.
Нещодавно фондом була реалізована масштабна програма з допомоги закладам освіти міста Могилів-Подільський: провели ремонти приміщень у загальноосвітніх закладах міста, забезпечили дошкільні установи меблями та іграшками, вирішили проблему опалення у спортивній школі.
Так, у ЗОШ №1 фонд «Батьківська земля» допоміг замінити вікна у фойє. Директор школи Віталій Костик каже, що такого раніше не робив ніхто: «Ми протягом вже трьох років зверталися до різних організацій, але ніхто не зважав на нас. Школу побудували у 1969 році, відтоді і вінка стояли – старі та трухляві. Тому ми вдячні фонду та особисто Оксані Калетник, які допомогли школі у вирішенні цього питання».
У ще гіршому стані знаходився корпус №3 гімназії міста Могилів-Подільського, де навчаються майже 700 школярів. Приміщення зовсім не було придатне для навчання дітей взимку. Тому фонд «Батьківська земля» відгукнувся на звернення батьків і допоміг обладнати систему опалення.
– Тепер ми маємо можливість навчати там дітей! – радісно розповідає директор гімназії (ЗОШ гуманітарно-естетичного напрямку І-ІІІ ступенів ) Анатолій Тютюнник.- У відремонтованих та теплих приміщеннях ми навчаємо дітей молодших класів. Завдяки радіаторам, які закупив для нашої школи фонд, опалюють перший та другий поверх: три класи, ігрову кімнату, їдальню, коридор, туалети. Вчителі та батьки учнів дуже задоволені!
Окрім цього, фонд закупив для гімназії 45 парт.
– «Батьківська земля» – перша організація, яка надала нам допомогу. З 1990-х років працюю у школі, і фонд – перший за увесь цей час, хто відгукнувся на наші прохання, – продовжує Анатолій Іванович. – Ремонт корпусу розпочали минулого року. Допомагали у цьому педагогічний колектив та батьки учнів. Міська рада виділила кошти на закупівлю котлів та облагородження території. А «Батьківська земля» завершив процес реконструкції, закупивши систему опалення та надавши меблі для навчання.
З комп’ютерною технікою та заміною вікон фонд також допоміг НВК №4 (школі-ліцею), а спортивній школі – із заміною котла.
– Котел твердого опалення на 40 кВт замінили на більш потужний – 58 кВт. Завдяки цьому можемо повноцінно опалювати два приміщення спортшколи, – каже директор Анатолій Кліщук. – Попередня зима змусила замислитись над заміною системи опалення. По допомогу звернулися до фонду «Батьківська земля». Тепер температура повітря у приміщеннях на 40-50 % більша, ніж минулого року.
Дошкільні навчальні заклади Могилів-Подільського фонд також не залишив без уваги. У садочок №1 подарували пральну машину, у садочок «Гармонія» – дитячі іграшки, а у «Золотий ключик» – дитячі шафки для одягу.
– Така красота! Ми дуже задоволені! – говорить Оксана Величко, завідувач ДНЗ «Золотий ключик» м. Могилів-Подільського. – Для молодших груп отримали 40 шафок. До цього скільки років садочку – 25 – шафки не міняли. Тому висловлюю велику вдячність від батьків та вихователів людям, які небайдужі до проблем освіти і бажають, аби наші діти зростали у добробуті.
Проте на цьому Благодійний фонд «Батьківська земля» не припиняє роботу – попереду ще безліч невирішених соціальних проблем як у галузі освіти, так і культури, медицини, ЖКГ. У рамках програми підтримки галузі освіти провели ремонт спортивного залу у смт Піщанка, здійснили благоустрій школи у селі Городківка та замінили вікна у садочку села Джугастри, що на Крижопільщині, забезпечили шкільним приладдям школи та комп’ютерною технікою бібліотеки у селі Клембівка Ямпільського району. Також майже дві тисячі першокласників у рамках акції до першого вересня отримали у подарунок від фонду шкільний рюкзак з усім необхідним приладдям. Ще один проект фонду – акція зі страхування учнів 5-7 класів, під час якої застрахували п’ять тисяч школярів Поділля.