
Протягом першого місяця діяльності Київське Благочинне Зібрання “Дерево життя” залучило понад 500 000 грн.
Якщо зазирнути в історію благодійності Києва та інших міст України кінця ХІХ початку ХХ сторіччя, то можна ознайомитися з прикладами діяльності чисельних різноманітних благодійних товариств та комітетів, спрямованих на розв’язання тієї чи іншої соціальної проблеми. Часто юридично незареєстровані групи однодумців збиралися та об’єднували власні ресурси для підтримки безкоштовних нічліжок, притулків для перестарілих, будинків працелюбства, дешевих їдалень і дешевих квартир. Саме на відродження цієї традиції було спрямовано проведення наприкінці лютого цього року установчої зустрічі Київського Благочинного Зібрання "Дерево життя".
Зародження ідеї
Започаткування даної ініціативи належить Національному інституту раку та Фонду допомоги онкохворим дітям “Краб”, який опікується маленькими пацієнтами дитячого онкологічного відділення інституту. Запропонована ідея була активно підтримана фондом Ріната Ахметова “Розвиток України”. За словами директора фонду Анатолія Заболотного їхня організація у змозі сьогодні самостійно вирішувати багато проблем, але вони ставлять перед собою більш вагоміше завдання — залучити до благодійної справи й інших. Адже, об’єднуючи ресурси, можна вирішити більше й ефективніше ті проблеми, якими сьогодні переповнено українське суспільство.
Завдання, яке поставило для себе Благочинне Зібрання на 2012 рік — допомогти 25-ти онкохворим дітям уникнути ампутації кінцівок шляхом встановлення сучасних ендопротезів, та допомогти їм повернутися до повноцінного життя. Для цього потрібно зібрати всім миром не більше, й не менше — 3 млн. грн.
Щорічно у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку виконується не менше 15 операцій з ендопротезування кінцівок з приводу саркоми кісток і порядку 10 інших, оперативних втручань, які зберігають кінцівки. Останні 3 роки до інституту надходять ендопротези одного з провідних світових виробників цього роду обладнання — фірми Stryker. За виділені з бюджету гроші (1 млн. грн.) Міністерством охорони здоров’я можна купити лише сім ендопротезів на рік. Ні за кількістю, ні за комплектацією цього недостатньо для того, щоб повноцінно вирішити проблему всіх дітей, які потребують ендопротезування. Іншим дітям встановлюються вітчизняні ендопротези, які значно поступаються за якістю, що призводить до високих ризиків ускладнень, порушень функції і подальшої втрати кінцівки.
Також в Україні не вирішена проблема ендопротезування дітей з несформованим скелетом, для яких існують ендопротези безпечної конструкції, які можуть збільшуватися автоматично у розмірі під час того, як дитина росте. Ці ендопротези не закуповуються через їх високу вартість (200 – 400 тис. грн.). Такого роду конструкцій необхідно близько 5-7 щорічно.
Крім того, окремою проблемою є те, що сьогодні в Україні існує лише один комплект інструментів для встановлення ендопротезів. Протягом року він мандрує по всій Україні від лікарні до лікарні для проведення операцій. І сьогодні ступінь зносу його значна. Один такий комплект обладнання коштує орієнтовно 1 млн. грн.
Благочинні внески
Під час проведення установчих зборів були відзначені ті, хто вже постійно чи то фінансово, чи то власними справами активно підтримує дитяче відділення інституту раку. Серед них стали й Анжелика Рудницька, Руслана Лижичко, Гайтана, Валід Арфуш, Дар’я Малахова, Катерина Серебрянська, Василь Попадюк, Ольга Герасем’юк. Серед компаній, які допомагають відділенню відзначені Life, Samsung, Ortomedical Stryker, Воля, Молодий театр та інші.
Гарантією того, що гроші, які збиратиме Благочинне Зібрання, будуть використані за призначенням, є сама історія створення благодійного фонду “Краб”. Адже засновниками цього фонду стали мами, у яких онкологічні захворювання забрали життя власних дітей. В пам’ять про них і було створено фонд. І сьогодні під дахом цього фонду об’єднуються волонтери, благодійники, донори та просто небайдужі люди, аби допомогти врятувати життя інших дітей.
За місяць діяльності Благочинного Зібрання вже було зібрано від приватних благодійників 173 000 грн, а також два комплекти ендопротезів на загальну суму понад 380 000 грн було наданоно компаніями Страйкер та Ортомедікал. Крім того, компанія АнглоМедікал надала можливість для п’ятиденного стажування двом українським лікарям дитячого відділення в одній із клінік Великобританії.
“Це дуже важлива та необхідна справа, — вважає Лариса Лавренюк, керівник благодійного фонду “Краб”. — Держава сьогодні не має можливостей врятувати життя всіх дітей, і громадськість має долучитися до цього. Адже для кожної дитини, яка потребує ендопротезування, лічильник йде не на роки та місяці, а на дні та години. На першій зустрічі Зібрання були присутні багато гостей, були дані певні обіцянки. Проте збір грошей — це кропітка щоденна робота з кожним донором, з кожною окремою людиною. Адже культуру благочинності нам слід ще виховувати. Наступна зустріч Благочинного Зібрання відбудеться за рік, де ми підведемо підсумки та поставимо нові цілі. Я впевнена, що в нас все вийде”.