
Служба державного аудиту вивчила інформацію ЗМІ, згідно з якою мажоритарний депутат парламенту Грузії від Тетрицкаройського району Давид Бежуашвілі (брат шефа зовнішньої розвідки Гели Бежуашвілі) і член правлячої партії "Єдиний національний рух" Кахабер Окріашвілі нібито порушили закон "Про політичні об’єднання громадян" та вчинили дії, які можуть кваліфікуватися як підкуп виборців і благодійність із політичною метою, але ніяких порушень з боку цих осіб не виявила.
В інформації, яка надійшла до Служби державного аудиту йшлося про те, що 3 червня в селі Асуреті Тетрицкаройського району, яке відзначало свято "Асуретоба", Давид Бежуашвілі на свої кошти влаштував місцевим жителям святкове застілля.
"У процесі адміністративного провадження було встановлено, що свято "Асуретоба" масштабно відзначається в селі Асуреті з 2003 року, і після закінчення служби в церкві на кошти єпархії, прихожан і населення влаштовується святкова трапеза, на якій присутні і запрошені гості", – пояснює Служба аудиту і наголошує, що їй не вдалося встановити будь-яких порушень вимог закону "Про політичні об’єднання громадян".
Що стосується члена правлячої партії Кахабера Окріашвілі, його звинувачували в тому, що заснована ним фармацевтична компанія PSP займається благодійною діяльністю в політичних цілях, чим порушує закон "Про політичні об’єднання громадян". Служба державного аудиту перевірила і цю інформацію, але і її не підтвердила.
ТОВ "PSP Фарма" було засновано в 2003 році і до кінця 2011 року займалося різною благодійною діяльністю. Наприкінці 2011 року, після внесення змін до закону Грузії "Про політичні об’єднання громадян" компанія скоротила масштаби благодійної діяльності та до 30 травня 2012 надала допомогу у вигляді благодійництва тільки фонду "Іавнана" (благодійний фонд Паати Бурчуладзе) і "Катарзіса" ( благодійна організація для допомоги соціально незабезпеченим), а також декільком фізичним особам, які в силу крайньої необхідності потребували допомоги. В результаті вивчення питання факт надання компанією благодійності в політичних цілях не підтвердився", – повідомляє Служба державного аудиту.
Ця ж служба за підкуп виборців і заборонену законом благодійність у політичних цілях на десятки мільйонів ларі оштрафувала компанії і фізичних осіб, так чи інакше пов’язаних із політичною коаліцією "Грузинська мрія". У всіх випадках висунуті відносно цих суб’єктів обвинувачення, за інформацією служби аудиту, знаходили конкретне підтвердження. Як порушення закону були кваліфіковані такі дії, як ремонт офісів, закупівля машин, запис бажань виборців, установка супутникових антен.