
Працівники Платинум Банку стали волонтерами київського Карітасу в роботі із кризовими дітьми
Такі волонтерські акції для Платинум банку є вже традиційними. Раз на рік завдяки сприянню керівництва працівники банку на один день стають волонтерами благодійних проектів і організацій.
«Наші співробітники завжди раді надати посильну, добровільну допомогу та взяти участь у різних благодійних акціях. Особливу увагу ми приділяємо дітям з малозабезпечених сімей, сиротам і дітям з обмеженими можливостями. Ми усвідомлюємо, що основа успіху кожної дитини − це знання і навички. І хочемо, щоб у кожної дитини з’явився шанс бути успішним і щасливим, саме тому проводимо освітні проекти для дітей», − кажуть керівники Платинум банку.
На вибір працівників і дітей київського Карітасу було дано вибрати будь-яке заняття чи акцію. Спільно порадившись, вирішили організувати заняття із правопівкульного живопису, для чого волонтери закупили спеціальні пензлі, фарби і планшети для фіксування малюнків. На той час підопічні цього соціального центру намалювали вже багато малюнків разом з психологом Ольгою Ляшенко. Запропонована нею техніка базується на поєднанні двох відомих творчих методик: кольорової суб’єктивації та техніки правопівкульного малюнку, що сприяє розвитку гнучкості мислення, поєднує мистецтво й психологію.
«Така методика має за мету активізувати праву півкулю мозку й максимально відключити ліву, таким чином вивільняючи великого обсягу ресурс творчої енергії та отримуючи доступ до сфери несвідомого. Малювання починається з елементарної дії: аркуш паперу ґрунтують білою фарбою, потім по ній розносять абстрактні кольори. Виходить уже закінчений мальований продукт, який відображає настрій людини. І це настільки красиво, що зникають скутість і невпевненість. Натомість, якщо людину просять намалювати, приміром, автомобіль чи квітку, то часто вмикається опір і страх», − каже Ольга Ляшенко.
Окрім матеріального внеску волонтерів Платинум банку і заняття з образного живопису, особливо значимим було те, що дорослі малювали разом з кризовими дітьми. Завдяки цьому стало можливим ввести в заняття іще один важливий саме для підлітків чинник − спілкування із дорослим, старшим другом. Адже позитивні об’єктні контакти є найважливішою запорукою корекції підліткової агресії.
У Карітасі кажуть, що такі творчі заняття дозволяють отримувати діагностичний матеріал і використовувати його для безпечної і ефективної корекції і терапії дітей, підлітків, молоді, які опинились в складних життєвих обставинах і мають психологічні труднощі.
Після малювання діти спонтанно влаштували незаплановане продовження заняття і влаштували для волонтерів Платинум банку майстер-клас з плетіння бісером. Завершився ж день, проведений із новими друзями, частуваннням солодощами і чаєм, яке приготували юні підопічні київського Карітасу.