
Київський національний університет імені Тараса Шевченка організував благодійний мистецький проект "Повертайся живим", мета якого – допомога і підтримка постраждалих під час війни на Сході України, та їхніх сімей. Підтримку надали Київський муніципальний академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва, спільно з "Тельнюк: сестри", Всеукраїнським благодійним фондом "Нащадки Київської Русі", Міжнародною благодійною організацією "Ми – Українці".
Університет Шевченка і благодійність
"Минулого року, коли сталася анексія Криму, Київський університет першим із вишів виділив 180 бюджетних місць для студентів із окупованих територій, які вирішили переїхати на материкову Україну. Згодом утворилося волонтерське співтовариство при нашому університеті -" Координаційна рада КНУ", метою якої є всіляко допомагати постраждалим, тим, хто воює і захищає нас. Керівництво університету передавало автомобілі в АТО. Співробітники, викладачі та студенти університету Шевченка на чолі з ректором акад. Леонідом Губерським постійно морально і матеріально підтримують тих, хто цього найбільше потребує. Ми, педагоги, розуміємо складність нинішньої ситуації, тому об’єднуємося, щоб допомагати нашим ангелам-охоронцям – воїнам, постраждалим та їхнім сім’ям. Організований проект є свідченням цього", – зазначив проректор з науково-педагогічної роботи університету Шевченка Володимир Бугров.
Директор Всеукраїнського навчально-наукового центру шевченкознавства Оксана Данильченко розповіла, що ідея художньо-благодійного проекту виникла в січні 2015 після перегляду вистави "Повертайся живим" на сцені Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва.
В основі сюжету вистави "Повертайся живим" історія життя героя нашого часу – юнака, який пройшов шлях подій Революції Гідності. На основі самодостатніх пісень з глибокими текстами і унікальним композиторським баченням, створений образ героя сучасності, героя, про якого ми зобов’язані пам’ятати і якого повинні славити в мистецтві.
Як приєднатися до благодійного проекту
Організатори запрошують усіх приєднатися до збору коштів для поранених, який пройде 22 квітня о 20:00 в приміщенні Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва (вул. Межигірська, 2).
Представники благодійних фондів будуть ходити з урнами, кожен відвідувач театру зможе приєднатися до проекту. Вартість квитків коливається від 20 до 120 гривень. Це символічна ціна, за яку організатори вдячні театру.
У приміщенні перед спектаклем також пройде фотовиставка "Діти України" та експонування розписаних воїнами АТО бронежилетів. На заплановані заходи запрошені відомі культурні діячі України, народні депутати, мер Києва, ректори різних вузів, науковці, художники, лікарі, театрали. Організатори проекту сподіваються, що еліта підтримає їхню ініціативу і приєднається до благодійного проекту.
На сайті проекту ви можете дізнатися, для кого збирають кошти волонтери.
Для журналістів
За годину до початку вистави відбудеться прес-брифінг з керівниками проекту, зустріч із режисером вистави.
Акредитація на прес-конференцію, прес-брифінг за тел.: (093)-49-37-507, (096) – 20-28-157 (Василина Боровик), e-mail: prvassbr@gmail.com
Контакти
+38 044 239-34-30; (098) 769-42-90; (066) 848-79-31 (Оксана Данильченко, заступник керівника проекту), e-mail:oksana-danylchenko@ukr.net;
+38 (099) 433-79-46 (Олеся Савенко, волонтер);
+38 (098) 817-49-65 (Катерина Таранова, волонтер).
Адреса: вул. Межигірська, 2 (ст. метро «Контрактова площа»).
Джерела: Обозреватель, Музичний театр