Український форум благодійників - Розвиваймо благодійність разом
Головна    Послуги    Проведення експертизи    Покращення українського законодавства у сфері благодійництва
 

ПОСЛУГИ

Покращення українського законодавства у сфері благодійництва
Блог Корисні ресурси
ОПИТУВАННЯ
Стандарти ведення благодйної діяльності в Україні
МИ НА FACEBOOK

Український форум благодійників активно співпрацює зі своїми членами та партнерами у напрямку покращення законодавства, що регулює благодійну діяльність в Україні.

З 2008 року Форум є активним учасником коаліції “За ефективне благодійне законодавство”.

Об'єднуючи зусилля з Українським незалежним центром політичних досліджень, Мережею європейського права, Фондом Східна Європа, Фондом Ріната Ахметова “Розвиток України”, Фондом Олександра Фельдмана та низкою інших вітчизняних громадських та благодійних організацій, Форум залучається до аналізу “благодійного” законодавства в Україні, визначення його основних проблемних зон, розробки змін та доповнень до певних законодавчих та нормативних документів.

 

Кожен член або партнер Форуму може висловити свої пропозиції щодо необхідних законодавчих змін, а також взяти участь у розробці відповідних документів, беручи участь у відповідних круглих столах, фокус-групах, індивідуальних консультаціях.

 

 Навесні 2010 року завдяки зусиллям коаліції “За ефективне благодійне законодавство” був допрацьований та зареєстрований у Верховній Раді законопроект, спрямований на оптимізацію діяльності благодійних фондів та організацій - проект Закону 26.04.2010 “Про благодійництво та благодійні організації”. Триває лобіювання цього законопроекту.

Восени 2010 року низка пропозицій від коаліції була врахована у податковому кодексі України.

 

Заходи, проведені Форумом або у співпраці з партнерами на підтримку законодавчих змін у секторі благодійності:

 1. Круглий стіл «Новий Податковий кодекс: ризики та можливості для благодійників», листопад 2010 року.

 2. Церемонія підписання Меморандуму благодійників України на підтримку законопроектів «Про благодійництво та благодійні організації» та «Про внесення змін до деяких законів України (щодо зменшення податкового навантаження на набувачів благодійної допомоги)», червень 2010 року.

3. Тематична зустріч членів УФБ, присвячена обговоренню змін та доповнень до Закону України “Про благодійництво та благодійні організації”, квітень 2009 року.

4. Робоча зустріч представників донорських організацій, які підтримують реформування “благодійного” законодавства в Україні, лютий 2009 року.

5. Круглий стіл "Новий закон про благодійну діяльність: про що і для кого?", проведений в рамках міжнародної конференції Форуму "Європейський вимір української благодійності", листопад 2008 року.

 6. Фокус-групи на теми: "Пріоритети реформування законодавства про благодійну діяльність", "Що в податковому законодавстві перешкоджає діяльності благодійних і громадських організацій?", "Законодавче регулювання корпоративної благодійної діяльності в Україні: проблеми і шляхи вдосконалення", "Як врегулювати діяльність ендавментів в Україні?", травень-вересень, 2008 року.

7. Всеукраїнська конференція "Розвиток благодійництва в Україні: від позитивної практики до сприятливого законодавства", червень 2008 року.
 

 

 

 

 
 
ПІДПИСКА
на електронні видання Форуму
"Хроніки благодійності" та "ФІЛАНТРОскоп"
 
 
Оберіть, будь ласка, категорію підписувачів, до якої вас віднести:
  • Виділити всі
 
 
 
 
 
 
ЧЛЕНИ УКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ БЛАГОДІЙНИКІВ