
Підведення підсумків Міжнародного соціального фотодокументального проекту «Війна краде дитинство» – проекту, який змінив погляд на війну більш, ніж 5 тисяч осіб.
17 жовтня о 18:00 в Національному художньому музеї України відбудеться презентація результатів Міжнародного соціального фотодокументального проекту «Війна краде дитинство», – проекту який змінив життя та уявлення більш, ніж 5 тисяч людей. Саме стільки осіб взяло участь у проекті, представленого у 6 найбільших містах України.
Майже у всіх куточках планети відбувались військові конфлікти, які забрали життя мільйонів людей. ХХ та ХХІ століття стало свідком найбільших в історії людства трагедій: Друга світова війна, Афганістан, Північна Осетія (Беслан), США (Нью-Йорк 9/11), Японія (Хіросіма і Нагасакі). Діти, змушені жити в зонах військових конфліктів, втратили найдорожче у своєму житті – дитинство. Саме їм присвячений Міжнародний соціальний фотодокументальний проект «Війна краде дитинство»; його ініціатор – Міжнародний благодійний фонд «Військове братерство» – прагне донести підростаючому поколінню сенс таких понять, як «добро», «співчуття», «милосердя», «патріотизм» і «цінність життя як такого».
Проект стартував у лютому 2012 року у місті Києві, Україна. Він представлений у вигляді документальної фотовиставки унікальних кадрів з місць військових конфліктів, які відбувалися в ХХ і ХХІ столітті.
На знімках фотографів-учасників проекту відображені події в Афганістані, Пакистані, Сомалі, Кавказькому регіоні та Іраку. У всіх цих точках планети після військових конфліктів наступали голод, хвороби і покалічені долі. Підсумок всього цього – втрачене дитинство.
Фотографи, чиї роботи беруть участь у проекті, відомі на весь світ: Амі Вітале, Олександр Глядєлов, Єфрем Лукацький, Бернат Арманге. Всі вони – володарі безлічі престижних нагород. Українець Єфрем Лукацький — єдиний в історії нашої країни фіналіст Пулітцерівської премії.
На презентації будуть присутні суспільні діячі та партнери проекту: голова Сумської ОДА Ю. Чмир, генеральний директор УДЦ «Молода гвардія» Е. Лебединський, Президент ВБФ «Надії та Добра» В. Довженко, директор культурного центру «Сан» (Японія) Суміко Макіно, представники Меморіального комплексу "Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років» (Україна), Національного меморіалу 11 вересня і музею Всесвітнього торгового центру (США, Нью-Йорк).
Учасники Всеукраїнської акції «Журавлик пам’яті», яка проходить в рамках проекту, склали близько 6000 паперових журавликів-орігамі, як традиційний символ надії на краще життя і пам’ять про загиблих у військових конфліктах. Один з тематичних блоків, який експонується на виставці «Війна краде дитинство», присвячений єдиним в історії людства атомним бомбардуванням – міст Хіросіма та Нагасакі. У Парках Миру Хіросіми та Нагасакі можна побачити дуже багато різнокольорових паперових журавликів. Їх привозять люди з усього світу. У Києві вперше буде представлено єдину інсталяцію із тисячі різнокольорових фігурок-орігамі, в кожну з яких вкладені любов та побажання миру у світі. 17 жовтня стрічки з паперових журавликів будуть передані до громадських організацій по всьому світу.
«Дитинство – це життя без війни, радість знаходитись зі своїми рідними, не бачити смерті, бути вільною людиною». «Цей проект змінив мене, я почав більше цінувати те, що мені подарувала Доля – батьків, сім’ю, можливість гратись та навчатись», – із відгуків дітей після участі у проекті.
«Melius esse quam videri!» – «Краще бути, ніж здаватись!» – це гасло є філософією Фонду. Кожним своїм проектом ми прагнемо зробити світ кращим та добрішим, а головне – навчити наших дітей ставитись один до одного з любов`ю та співчуттям, усвідомлювати унікальність та безцінність життя кожної людини.
Тривалість виставки – з 3 по 21 жовтня у Національному художньому музеї України. Офіційна презентація – 17 жовтня о 18:00. Необхідна акредитація. Контакти: (044)5947557, press@voinskoe-bratstvo.com, www.voinskoe-bratstvo.com