
Підписано перший в Україні меморандум боротьби із розсіяним склерозом
24 травня 2012 р. громадськість, бізнес, представники влади та охорони здоров’я підписали “Меморандум про спільну боротьбу із розсіяним склерозом” – захворюванням, яке приковує працездатне населення країни до інвалідних візків.
Сергій Сошинський, президент Міжнародного благодійного фонду «Здоров’я українського народу»: «Сьогодні відбулася знакова подія – створено перший в Україні Меморандум щодо боротьби із розсіяним склерозом. Упевнений, що спільними зусиллями влади, громадськості та бізнесу ми подолаємо проблему розсіяного склерозу та інших патологій, що значно поліпшить здоров’я українського народу та буде сприяти розвитку громадянського суспільства».
Міжнародний благодійний фонд «Здоров’я українського народу», ініціатор проекту боротьби із розсіяним склерозом, закликав усіх об’єднати зусилля для протидії поширенню розсіяного склерозу в Україні. Ця хвороба має гострий демографічний та соціально-економічний характер, вражає найбільш продуктивне покоління. 75% пацієнтів із діагнозом розсіяний склероз не виповнилося ще й 40 років і їхня кількість постійно зростає. Через надто дороге лікування та відсутність ефективної ранньої діагностики молодь приречена на інвалідність.
Василь Клименко, головний невролог міста Києва, зазначив, що у столиці розсіяному склерозу приділяється набагато більше уваги, ніж в інших регіонах країни. «Раніше це захворювання взагалі було невиліковним, сьогодні вже маємо великі успіхи. Вчасне лікування сучасними препаратами дозволяє людині зберегти свою працездатність та жити повноцінним життям», – заявив він.
Свої підписи під Меморандумом поставили:
Юрій Гайдаєв, народний депутат України;
Віктор Шафранський, голова представництва «Новартіс Фарма» в Україні;
Василь Клименко, головний невролог м. Києва; Т
Тетяна Кобись, завідувач Центру розсіяного склерозу м. Києва;
Лариса Соколова, лікар-невролог, доктор медичних наук, професор;
Сергій Сошинський, президент Міжнародного благодійного фонду «Здоров’я українського народу»;
Отто Стойка, головний лікар Київського центру здоров’я;
Остап Купновицький, генеральний директор «Сона-фарм»;
Євгеній Колпаков, керівник Всеукраїнської асоціації інвалідів розсіяного склерозу.
Усі провідні фармацевтичні компанії («Новартіс Фарма», «Нікомед», «Тева»), до яких уже звернулися організатори події, публічно заявили, що готові підтримати ініціативу об’єднання зусиль задля допомоги. «Новартіс» – перше представництво, яке відгукнулось на заклик до публічної співпраці у боротьбі із страшною хворобою і вже виділила 8 млн грн. для забезпечення пацієнтів новими лікарськими засобами.
Віктор Шафранський, голова представництва «Новартіс Фарма» в Україні, заявив, що їх бажання підтримати ініціативу спільної та практичної боротьби із “хворобою – хамелеоном” цілком природньо, адже вони поставляють на ринок України ефективні лікарські препарати. «Для нас важливо бути першими серед великих фармацевтичних виробників, хто підписав Меморандум в межах корпоративної соціальної відповідальності компанії «Новартіс». Наша мета – допомогти пацієнтам, хворим на розсіяний склероз, залишатись працездатними, створювати сім’ї і бути повноцінними членами суспільства».
Юрій Гайдаєв, народний депутат України, повідомив, що об’єднання влади, суспільства та бізнесу – це дуже хороша справа, тим більше, якщо йдеться про допомогу нужденним, і дав згоду очолити Наглядову Раду, яка буде створена при Центрі Розсіяного Склерозу м. Києва задля збільшення фінансування з боку громади і бізнесу, а також інформування населення про хворобу, вбиваючу платників податків. Одним із перших завдань Наглядової Ради стане купівля МРТ обладнання для покращення ранньої діагностики пацієнтів, які звертаються до Центру розсіяного склерозу м. Києва.
Організатори повідомили, що це тільки початок об’єднання суспільства для практичних дій заради вирішення проблеми розсіяного склерозу. Наразі Меморандум знаходиться на розгляді у МОЗ України, Головному управлінні охорони здоров’я м. Києва, в інших державних уствновах як Києва так і регіонів України, де найближчим часом планується підписання Меморандуму між з громадою, бізнесом та владою.
***
МБФ «Здоров’я українського народу» – міжнародна благодійна недержавна та неприбуткова організація, що здійснює реалізацію проектів та програм в сфері охорони здоров’я, скерованих на зміцнення та покращення здоров’я українського народу, розвиток медицини та створення необхідного рівня медичного та соціального забезпечення населення.
Розсіяний склероз: аутоімунна неврологічна хвороба, яка вражає молодих людей працездатного віку. В Україні зареєстровано 19 760 пацієнтів, щорічно їх кількість зростає на 1000 пацієнтів (відповідно до даних МОЗ, 2010 рік). Частота захворюваності – 50.9 на 100’000 населення.
Завдання проекту боротьби із розсіяним склерозом: адвокатування влади та інформування громадськості, раннє виявлення захворювання та пропаганда здорового способу життя; збільшення фінансування на місцях (в тому числі через створення Наглядових Рад та Ресурсних Центрів).
Представництво «Новартіс Фарма» в Україні: один із лідерів світової фармацевтики.
Центр розсіяного склерозу: лікарська установа, яка спеціалізується на медичних та соціальних проблемах пацієнтів із діагнозом РС.
Всеукраїнська асоціація інвалідів розсіяного склерозу (ВАІРС): громадське об’єднання, засноване у 2005 році, об’єднує близько 1700 людей у 17 регіонах України. Членами Асоціації є пацієнти з діагнозом РС, їх родичі та близькі.
МРТ – дослідження: найінформативніше та доказове в діагностиці розсіяного склерозу, в тому числі ранніх форм захворювання.
Мета програми “Подаруй собі життя”: формування у населення культури проходження періодичних медичних оглядів, стану власного здоров’я та залучення представників влади, бізнесу та громадськості до загальної справи збереження безпечного рівня здоров’я українського народу. Головне управління охорони здоров’я висловило свою згоду підтримати Програму, разом з яким у межах Програми також будуть працювати приватні медичні установи (“Оберіг”, “Добробут”, “Серце та судини”, “Сінево” та інші).