
«Паперовий будяк» – рейтинг порушників прав дітей
З ініціативи ряду громадських організацій у переддень Міжнародного Дня захисту дітей в Україні створено список осіб, які протягом останнього року своїми діями активно порушували права дітей. Своєрідний рейтинг назвали «Паперовий будяк», оскільки, на думку ініціаторів, це словосполучення найбільш точно характеризує суть «нагороди», на яку заслуговують учасники антирейтингу.
Кожному з них протягом місяця ініціатори передадуть паперовий будяк як символ, який найбільш яскраво характеризує "вдячність" дітей до зазначених осіб разом із описом їхніх дій, які порушили права дітей. Організатори заходу таким способом сподіваються привернути увагу громадськості до необхідності захисту дитячих прав не лише 1 червня, а й протягом усього року. Також ініціатори акції вважають, що опинившись у складі своєрідного громадського антирейтингу ці люди, незалежно від посад, які вони посідають, переосмислять свої дії та змінять своє ставлення до дітей.
Трійка лідерів антипремії «Паперовий будяк-2015»
Цього року номінантами антипремії стали терорист, банкірша і чиновниця.
Гіркін Ігор Всеволодович – російський диверсант і терорист, за даними СБУ — полковник ГРУ Генерального штабу Збройних сил РФ. Також відомий під псевдонімом Ігор (Іванович) Стрєлков, прізвисько «Стрєлок». Причетний до захоплення Верховної ради АР Крим, керівник російського диверсійного угруповання у Сімферополі, а потім у Слов’янську Донецької області; один із організаторів діяльності проросійських сепаратистів і так званого «Народного ополчення Донбасу», а з 16 травня до 14 серпня — «міністр оборони» самопроголошеної ДНР.
Через його діяльність Слов’янськ, а згодом і уся Донецька область опинилися у епіцентрі справжньої війни, у результаті якої загинули десятки дітей, сотні дітей було поранено, а тисячі опинилися без даху над головою і разом зі своїми батьками стали вимушеними переселенцями. Також завдяки діям Гіркіна сотні тисяч українських дітей позбавлено можливості відпочинку у Криму та у Міжнародному дитячому центрі «Артек».
Ярошенко Тетяна Олександрівна – радник голови Правління ПАТ «Комерційний банк «Надра». На своїй посаді радника із комунікацій від імені банку координувала роботу створеного попередніми власниками дитячого благодійного фонду, який на час її приходу до банку входив до 20 найбільш відомих благодійних фондів України і щороку на мільйони гривень надавав допомогу дитячим лікарням. Протягом періоду своєї роботи активно блокувала роботу дитячого фонду, звільнила усіх його співробітників, в результаті чого суми наданої допомоги для хворих дітей зменшилися більше ніж уп’ятеро. У грудні 2014 року організувала рейдерське захоплення фонду, а після введення до банку «Надра» тимчасової адміністрації втекла, кинувши дитячий благодійний фонд напризволяще. На рахунках фонду у проблемному банку, який йде на ліквідацію, залишилося понад 1,5 млн. гривень – коштів, які вже ніколи не отримають хворі діти. На даний час є директором із комунікацій комерційного банку «Кредит-Дніпро».
Лисенко Раїса Степанівна – директор ліцею № 35 у м. Кривий Ріг (Дніпропетровська обл.). Весною 2014 року стала учасницею скандалу, ініціювавши переслідування 14-річного учня 8 класу ліцею Юрка Демченка за носіння оселедця – традиційної зачіски українських козаків – та погрожуючи тому відрахуванням з ліцею за умови, якщо він не ліквідує свою зачіску. На захист дитини піднялася вся громадськість Кривого Рогу, випадок привернув увагу національної преси, прокуратурою Кривого Року було порушено кримінальну справу за фактом приниження національної честі і гідності дитини. Цей факт набув особливого розголосу в контексті подій Революції гідності, яка незадовго перед тим відбулася у Києві.