
Першу згадку про Турійську загальноосвітню школу І-ІІ ступенів імені Ганни Жежко датовано 1837 роком. Саме тоді в містечку розпочало діяльність приходське училище. Звісно, відомості про ті часи не збереглися. Відлік icтopiї школи ведуть із 1875 року, коли в Турійську було відкрито початкове однокласне училище. Приміщення школи, де зараз навчаються діти, зведено в 1933-1934 роках. Ще одне крило навчального закладу добудували в післявоєнний період.
Віртуальні подорожі – на заміну інформатиці за підручниками
Сьогодні у школі навчається 102 учні. Педагоги та адміністрація докладають усіх зусиль, щоб навчальний заклад ішов у ногу з часом, хоча зізнаються, що це нелегко, адже матеріальна база школи слабка. На уроці інформатики у п’ятикласників – віртуальна подорож. На нових комп’ютерах за допомогою пошукової системи діти переміщуються в інші міста і країни. Для школярів це новинка. Ще не так давно інформатику вони вивчали лише з підручників.
Комп’ютери, що лишилися у спадок з 80-х років, не могли працювати з такою швидкістю, та й потрібних функцій не підтримували. Торік у школі з ініціативи директора та за підтримки батьків з’явилася мережа Wi-Fi. Проте через старі комп’ютери вчителі не могли використовувати її на повну. – У нас в країні досить цікаво виходить: ми надаємо академічні знання в той час, як у Західній Європі школярі набувають практичних умінь, – каже директор школи Володимир Поручнік. – Старі комп’ютери постійно зависали, вимикалися. Учителі не могли дати дітям потрібні знання. Разом з тим, директор школи зазначає, що навіть за відсутності належного комп’ютерного забезпечення діти три роки поспіль здобувають перші місця на районних олімпіадах. Було в історії закладу і друге місце у Всеукраїнській олімпіаді з інформатики.
Як знайшли ресурси на комп’ютерний клас
Із проханням допомогти розв’язати проблему комп’ютеризації школи ініціативна група на чолі з директором звернулася в турійське представництво Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом». На умовах співфінансування небайдужої громади та Фонду вдалося не лише придбати потрібну техніку, а й створити цілий комп’ютерний клас. – Володимир Вікторович хотів, щоб комп’ютери були в кожному кабінеті. Але під час реалізації проекту ми подумали, що доречно зробити хоча б невеличкий комп’ютерний клас. Нам пішли назустріч у відділі освіти Турійської РДА. Вони поза проектом виділили кошти на комп’ютерні столи, також тут замінили вікна. Сьогодні ми бачимо результат. Діти навчаються, здобувають потрібні знання, – зазначає Олена Мазурак, керівник представництва Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» у Турійському районі.
Долучилися до реалізації проекту й учні. Діти збирали яблука у шкільному саду, їздили садити ліс. Школярі одноголосно виступили за те, щоб віддати зароблені кошти на нові комп’ютери. У новенькому комп’ютерному класі проводять не лише уроки інформатики, а й заняття з інших предметів. Навіть створили спеціальний графік, згідно з яким кожен учитель може запланувати урок у новому класі.
Як сучасна техніка змінила життя учнів, учителів і батьків, які на заробітках за кордоном
Мають доступ до сучасних технологій і школярі. Вони можуть прийти в комп’ютерний клас у позаурочний час, підготуватися до занять чи просто поспілкуватися з друзями у соцмережах. Для декого це – чи не єдиний спосіб комунікації з батьками, які працюють за кордоном.
– Зі з’явою комп’ютерів наша школа стала сучаснішою. Ми можемо на перерві спілкуватися з однолітками, знайти потрібні книжки, допоміжні слова з англійської мови, – каже дев’ятикласник Роман Баглик.
Сучасні комп’ютери полегшили роботу не лише дітям, а й учителям. Бабуся Романа Надія Панасюк, яка свого часу навчалася в цій школі, а зараз працює вчителем, каже, що тепер за допомогою інтернету стало легше готуватися до уроків та цікавіше подавати матеріал. – Тепер ми маємо змогу осучаснити уроки, працювати з новими програмами, які навіть не завантажувалися на старі комп’ютери. Ми втрачали дуже багато часу, – пригадує заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель інформатики Оксана Квашук. – Тут працюють віртуальні бібліотеки, лабораторії. Кожна дитина може повноцінно готуватися до уроків.
Директор школи Володимир Поручнік на посаді другий рік. Каже: усе, що вдалося зробити за цей час, – завдяки підтримці колег та розумінню батьків. Можна не сумніватися, що проект, який директор школи планує реалізовувати наступним, – встановлення спортивного майданчика поряд зі школою – буде успішним. Адже, коли є розуміння і єдність, завжди легше досягнути мети.