
Містечко Умань із населенням близько 88 тис. мешканців має велику культурну та духовною спадщину та неповторну історію місцевого благодійництва. 20% усіх історико-архітектурних та культурних пам’яток Черкащини зосереджено в Умані.
Окрім романтичної історії створення парку «Софіївка», який добре відомий українцям, є чимало менш відомих, але не менш цікавих відомостей про Умань. Так, тут проходив військову службу автор легендарної «Енеїди» Іван Котляревський. Умань була одним із центрів декабристського руху в Україні. До Сергія Волконського, який квартирував в Умані, на наради приїздили М. Бестужев-Рюмін, П. Пестель, В. Давидов. Як стверджують краєзнавці, у місті представлені три пам’ятки архітектури, автором яких є видатний архітектор В. Городецький – міське народне училище, готель «Лондон», чоловіча гімназія.
За часів Першої світової війни в Умані неодноразово відбувалися благодійні концерти у фонді Товариства допомоги жертвам війни. Але втілення благодійних ініціатив розпочалося на Уманщині набагато раніше і їх реалізацію передовсім пов’язують із польськими магнатами Потоцькими, у власність яких перейшла Умань у 1726 році. Потоцькі упродовж кількох поколінь підтримували розвиток монастирів та шкіл у регіоні.
Тому символічно, що відкриття фотовиставки Українського форуму благодійників “Благодійність крізь призму об’єктива” відбулося у приміщенні колишнього Уманського василіанського монастиря, відкритого завдяки фінансовій підтримці Францішека Салезі Потоцького, батька Станіслава Потоцького, який заклав диво-парк «Софіївка». Зараз тут приміщення Державного історико-архітектурного заповідника “Стара Умань”.
«Відчуй безмежні можливості людської щирості та взаємодопомоги» – листівки та плакати з таким закликом запрошують уманчан на виставку, яка проходитиме у місті до кінця червня.
Ініціаторами виставки в м. Умань, продовжуючи славні історичні традиції благодійних ініціатив, стали співробітники БФ «Воля», який займається благодійною діяльністю серед вразливих категорій населення вже більше 7 років. Це люди, які бажають розвитку благодійності в своєму місті, і в своїй країні та активно долучаються до цього процесу.
На відкриття фотовиставки «Благодійність крізь призму об’єктива» 20 червня 2012 року завітали протоєрей Олександр, благочинний Уманського Церковного округу, заступник міського голови, голова Молодіжного виконавчого комітету Паєвський Петро Борисович, директор Державного історико-архітектурного заповідника «Стара Умань» Олександр Мельничук, керівник проектів БФ «Воля» Олександр Завгородній, представники громадських організацій: «Планета дітям», «Нова Генерація», а також представник Українського форуму благодійників. Журналісти телеканалу Умань, газети "Уманська зоря" та місцевого радіо МID FM із цікавістю розпитували про особливості фотовиставки Українського форуму благодійників.
Разом із фотовиставкою проходить благодійна акція «Допомагати легко» – на допомогу двомісячному хлопчику, який потребує медичної допомоги через вроджену ваду нирок. Про передісторію привезення виставки до міста розповідає Олександр Завгородній: «Коли я вперше побачив фотографії, вони мені дуже сподобалися і захотілося, щоб їх побачили жителі нашого міста. В наш час, коли не всім солодко живеться, хочеться хоч інколи бачити позитивні сторони нашого життя. А ніщо інше не прикрашає його так, як добрі вчинки людей, які поряд. І не важливо, чи тобі роблять щось добре, чи комусь, хто поряд, важливо, що це приносить радість. Коли я переглядав фотографії на сайті УФБ, мене дуже вразило фото маленького хлопчика – фото під назвою «Мені обов’язково допоможуть». І виникло бажання, щоб ми в нашому місті також зробили подібну акцію, збираючи кошти на допомогу дитині. Якби всі мешканці нашого міста просто прийшли впродовж 10 днів до ДІАЗ «Стара Умань» для того, щоб подивитись ці чудові знімки і долучилися до благодійної акції «Допомагати легко», надія маленького уманчанина на здорове майбутнє стала б реальністю».
Український форум благодійників висловлює подяку всім небайдужим уманчанам, які долучилися до організації фотовиставки в Умані.
Особлива подяка:
– ініціаторам фотовиставки – співробітникам Благодійного фонду «Воля» – заступнику директора Ліні Олійник та керівнику проектів Завгородньому Олександру;
– Державному історико-архітектурному заповіднику «Стара Умань», у стінах якого гостинно розмістилася фотовиставка, його співробітникам, які допомагали вирішити організаційні та технічні моменти та директору – Мельничуку Олександру Вікторовичу.