Український форум благодійників - Розвиваймо благодійність разом
Головна    Новини
 

ВСІ НОВИНИ

ОПИТУВАННЯ
Стандарти ведення благодйної діяльності в Україні
МИ НА FACEBOOK

Розвиток культури моніторингу - шлях до зростання ефективності благодійних програм

27.04.2011  Автор: Український форум благодійників
Розвиток культури моніторингу - шлях до зростання ефективності благодійних програм

21 квітня 2011 року в рамках програми «НА ВЧИСЬ!» Український форум благодійників провів майстер-клас Любові Паливоди «Абетка моніторингу та оцінки».

Метою майстер-класу стала презентація понять моніторингу та оцінки, їх сутності, ролі в організаційному розвиткові та проектному менеджменті, їх схожості та відмінностей.

Учасники майстер-класу навчилися не лише визначити поняття, суть, значення та роль моніторингу та оцінки; але й розрізняти ці поняття, орієнтуючись на схожі та відмінні риси цих процесів. Більш детально під час заходу було розглянуто та власне апробовано підхід до розробки технічного завдання на проведення оцінки проекту.

«Що виміряне, те й зроблено!»

Отже, варто зазначити, що моніторинг є постійним процесом, що оперує інформацією про проблеми у впровадженні проекту, дає змогу порівняти фактичні результати діяльності з запланованими задля використання отриманих даних з метою покращення управлінської діяльності. З іншого боку – оцінка - проводиться на ключових етапах впровадження проекту, дає можливість дізнатись про причини виникнення проблем та пропонує шляхи їх розв’язання, аналізує причини досягнення / не досягнення запланованих результатів, щоб одержана інформація могла бути використана не лише для покращення поточної діяльності, але й для уточнення планів на майбутнє.

Без моніторингу та оцінки неможливо змінити вектор спрямованості діяльності благодійних організацій. Знання цих процесів дають можливість перейти від формату «орієнтація на процес» на «націленість на результат».
Більш того, пані Любов Паливода зазначила, що моніторинг та оцінка є «коштовною справою» та «засобом розуміння здійснення благодійних програм», тому важливо ініціювати розвиток культури моніторингу на шляху до зростання ефективності благодійних програм.

Захід відбувся у приміщенні центрального офісу МФ "Відродження" в рамках просвітницької програми Форуму «НА ВЧИСЬ!».

Довідка:

Любов ПАЛИВОДА, має сімнадцятирічний досвід роботи з неурядовими організаціями (НУО) в країнах нових незалежних держав. До її основних галузей спеціалізації входять: планування та здійснення програм/проектів розвитку громадянського суспільства; розробка та реалізація грантових проектів; організаційна та проектна оцінка для США, ЄС та програм ООН. Крім того, вона працює в якості незалежного консультанта та проводить дослідження та оцінку проектів, пов'язаних з управлінням та демократичним розвитком, а також благодійництвом та розвитком організаційного потенціалу; та співпрацює з посадовими особами, підприємствами, організаціями-донорами, місцевими та міжнародними організаціями. Її дослідження зосереджені на питаннях громадянського суспільства та благодійності, соціального та економічного впливу третього сектора і т.д. Пані Паливода є магістром Київського державного університету (1982) у галузі математики та математичних основ кібернетики, має ступінь магістра бізнес адміністрування (MBA) Міжнародного інституту менеджменту (1999), та є доктором філософії з державного управління Rutgers University, США (2006).

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Також ви можете
+ Додати новину
 
 
ПІДПИСКА
на електронні видання Форуму
"Хроніки благодійності" та "ФІЛАНТРОскоп"
 
 
Оберіть, будь ласка, категорію підписувачів, до якої вас віднести:
  • Виділити всі
 
 
 
 
 
 
ЧЛЕНИ УКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ БЛАГОДІЙНИКІВ