Український форум благодійників - Розвиваймо благодійність разом
Головна    Новини
 

ВСІ НОВИНИ

ОПИТУВАННЯ
Стандарти ведення благодйної діяльності в Україні
МИ НА FACEBOOK

Результати першого засідання робочої групи для проведення адвокасі кампанії щодо спрощення системи оподаткування текстових повідомлень (СМС), відправлених з метою здійснення благодійної пожертви

03.04.2013

    22 березня 2013 року відбулося перше засідання робочої групи Українського форуму благодійників з метою обговорення питання щодо спрощення системи оподаткування текстових повідомлень (СМС), відправлених з метою здійснення благодійної пожертви.
   У засіданні робочої групи прийняли участь представники дирекції Українського форуму благодійників, Верховної Ради України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, мобільних операторів «Київстар», ТОВ «Астеліт», ТОВ «ТриМоб», Науково-дослідного інституту фінансового права, благодійних організацій, а також проекту «Об’єднуємося заради реформ» (UNITER). 
   Присутнім учасникам на засіданні робочої групи було презентовано проект «Інституційний розвиток сектору організованої філантропії в Україні», який здійснюється Українським форумом благодійників за фінансової підтримки проекту «Об’єднуємося заради реформ» (UNITER), в рамках якого реалізується адвокасі кампанія щодо спрощення системи оподаткування текстових повідомлень (СМС), відправлених з метою здійснення благодійних пожертв.
   Так, на сьогоднішній день проблема з «благодійними» СМС полягає в тому, що в Україні взагалі відсутнє таке поняття як «благодійне» СМС» і як наслідок,  текстові повідомлення, відправлені з метою здійснення благодійної пожертви  оподатковуються на загальних засадах, зокрема, СМС оподатковується податком 20% ПДВ, 7,5% збору до Пенсійного фонду України та податком на прибуток. Крім того, представники мобільних операторів наголосили про важливу роль, яку відіграють такі організації як контент-провайдери при визначенні тарифів на текстові повідомлення. Ці організації зазвичай беруть за свої послуги від 20% до 50% від загальної вартості текстового повідомлення. Це важливі посередники, без участі яких буде не можливо значно знизити вартість благодійного СМС. Тому, пролунала пропозиція обов’язково провести переговори з ключовими контент провайдерами та запросити увійти їх до складу робочої групи.
   Іншими словами, з 1 гривні пожертвуваної на благодійність до адресата благодійної пожертви доходить менше половини сплаченої суми. В той же час, СМС – це ефективний інструмент залучення до благодійності широкого кола громадян та можливість акумулювання значних коштів на благодійні цілі, не витрачаючи на це багато зусиль та часу. Оскільки, на сьогоднішній день, мобільний зв'язок є в усіх населених пунктах та куточків як нашої країни, так і світу. Мобільний зв'язок поступово витіснив інші види зв’язку з повсякденного життя українців і тому, здійснення благодійної діяльності кожним громадянином України може стати не лише одноразовим проявом доброї волі, але й звичкою, яка може вплинути на формування свідомості та сприйняття людей, які потребують допомоги, відношення до них, виховання небайдужості, співчуття до їх долі, співучасті, та як наслідок, прояву безпосередньої системної благодійної допомоги в подоланні їх життєвих труднощів.  
   Тому, метою кампанії є розробка проекту змін і доповнень, лобіювання їх прийняття до діючого законодавства України, що регулює систему оподаткування текстових повідомлень (СМС), а також сприяння зниженню вартості послуг мобільних операторів та контент провайдерів на відповідні текстові повідомлення задля спрощення відповідної системи та сприяння розвитку системної благодійності в Україні.
   За результатами зустрічі всі учасники дійшли згоди щодо об’єднання зусиль та подальшої співпраці у вирішенні даного питання. 
Після узагальнення всіх письмових пропозицій від учасників робочої групи щодо бачення шляхів вирішення ситуації, яка склалася навколо системи оподаткування «благодійних» СМС в Україні, вивчення досвіду інших країн Європи та світу щодо проведення подібних кампаній та механізмів впровадження відповідних змін, проведення переговорів з ключовими компаніями – контент-провайдерами та налагодження зв’язку з ними, буде організована та проведена наступна зустріч робочої групи до 20 квітня 2013 року, під час якої буде визначено спільне бачення всіх учасників щодо необхідних змін та доповнень до діючого законодавства України по запровадженню «благодійних СМС».
   Якщо Ви маєте пропозиції та хочете поділитися з ними власним баченням та шляхами вирішення питання щодо спрощення системи оподаткування «благодійних» СМС, звертайтесь та пишіть до координатора адвокасі кампаній Українського форуму благодійників, Лариси Жигун  за телефоном: 097 240 42 10 або larysa.zhygun@gmail.com.

 

ДОДАТИ КОМЕНТАР
Також ви можете
+ Додати новину
 
 
ПІДПИСКА
на електронні видання Форуму
"Хроніки благодійності" та "ФІЛАНТРОскоп"
 
 
Оберіть, будь ласка, категорію підписувачів, до якої вас віднести:
  • Виділити всі
 
 
 
 
 
 
ЧЛЕНИ УКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ БЛАГОДІЙНИКІВ