
Бізнес -школа університету Семфорда (The Samford University) вивчила досвід штату Меріленд, де учні старших класів середніх шкіл зобов’язані відпрацювати для суспільства не менше 75 годин. Дослідження показало, що подібні заходи не пробудили в молоді громадянських почуттів, а навпаки – знизили зацікавленість у громадській роботі.
У 1993 році – напередодні введення в штаті Меріленд обов’язкового волонтерства – чисельність старшокласників, які беруть участь у суспільно корисній діяльності, на 7,8 % перевищувала середній національний показник. А в період з 1997 по 2011 рр. картина постійно мінялася, але завжди не в кращий бік: показник штату «не дотягує» до національного на 9,2 % -17,4 % , в той час як добровільний рух по всій країні приваблював безліч молодих прихильників.
Автор звіту, професор економіки Сара І. Хелмс (Sara E. Helms) частково пояснює невдачу Меріленда неправильним підходом до організації робіт, які, як правило, проводилися на базі шкіл: «Якщо учні щось роблять для школи, то як вони зрозуміють, що це не домашня робота, а допомога спільноті?». Зате глава Асоціації директорів середніх шкіл Меріленду (The Maryland Association of Secondary School Principals) Р. Скотт Пфайфер (R. Scott Pfeifer) припустив, що дослідники просто зробили неправильні висновки, оскільки не змогли отримати всю необхідну інформацію. Він вважає, що молоді люди, мабуть, не вважають волонтерством доставку продуктів літнім людям чи іншу допомогу нужденним і , відповідно, не повідомляють про подібну діяльність.
Меріленд поки є єдиним штатом, де безоплатна робота для суспільства ставиться школярам в обов’язок, проте цей досвід активно переймають освітні округи. Так, у 2011 році округи дев’яти штатів вирішили зробити «служіння суспільству» виховним компонентом шкільної програми, а для старшокласників семи інших штатів добрі справи для громади стали обов’язковою дисципліною, без якої документ про закінчення школи вже не отримаєш. Пані Хелмс є прихильницею виховних заходів і закликає не нав’язувати дітям добрі справи тільки тому, що «це добре»