
Уже протягом року Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» підтримує ініціативні громади у різних куточках Волині, спільно реалізуючи проекти. Один з найцікавіших та неординарних вдалося втілити разом з громадою села Кам’януха, що на Маневиччині – очищення водойми села та створення рекреаційної зони.
Ініціатором та головною рушійною силою цього проекту стала людина із обмеженими фізичними можливостями, проте великим серцем – Віктор Шолом. Він переконаний, що суспільству потрібно викорінювати пасивність і лінощі з характеру, бо ж саме вони здатні досить ефективно гасити будь-які починання ще на етапі свого народження. З його слів, раніше водойма відповідала екологічним нормам та стандартам і була популярним місцем відпочинку. Місцеві підприємці також цікавилися цим об’єктом, адже тут був чималий потік людей, що дозволяло розвивати туристичний потенціал села. Однак з часом, водойму занедбали, вона стала забрудненою і непридатною для купання й відпочинку, заросла очеретом, стала розплідником вужів в центрі села.
Проте, небайдужа громада та ініціативна голова Будківської сільської ради, до якої належить село Кам’януха Галина Цикалюк вирішили не опускати руки, а відновити відпочинкову зону та очистити водойму. З проханням підтримати проект люди звернулися у маневицьке представництво Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом». Там їм не відмовили, а навпаки активно долучилися до його реалізації. До збору коштів на співфінансування від громади долучилися як місцеві жителі, так і вихідці з села, які проживають далеко за межами України.
Відтак, після проведення меліоративних робіт активна громада взялася за зариблення та окультурення водойми. Коли мальок підросте, у гарну погожу любителі порибалити зможуть насолоджуватися відпочинком з вудочкою, а сім’ї – гарно провести час з дітьми на свіжому повітрі.
Керівник східної філії представництв Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Олександр Мельничук зазначив, що Фонд реалізував у Будківській сільській раді два проекти. Один з них – очищення водойми – відрізняється від усіх інших.
– Спільно з громадою було очищено водойму, де люди матимуть можливість знову ловити рибу, відпочивати. Цей проект, об’єднав людей не тільки з сільської ради, а й тих, хто давно виїхав з села. Вони передавали кошти і тим самим долучилися до втілення проекту в життя. Реалізації проекту посприяли і природні умови: як розповідають старожили, вдруге за 50 років водойма висохла, що дало змогу її очистити. В результаті наполегливої праці, мешканцям села вдалося не лише згуртувтися довкола спільної проблеми, а завершити роботи пов’язані із очищенням водойми, забезпечивши усунення екологічної загрози для жителів, – зазначив Олександр Мельничук.