
На Волині відбулося традиційне поетично-мистецьке свято «Лісова пісня»
Щороку, починаючи з 2000-го, у першу суботу і неділю серпня сотні шанувальників Лесі Українки збираються на зустрічі з поетичним словом.
Ці числа вибрані не випадково, адже саме 6-го серпня 1911 року Леся Українка закінчила написання драми-феєрії „Лісова пісня”.
От і цього року 5-6 серпня в урочище Нечимне біля села Скулин, що за 17 кілометрів від села Колодяжне, з’їхалися письменники та шанувальники творчості Лесі Українки. Зазначимо, що літературно-мистецьке свято відбулося за підтримки Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом».
Цьогоріч гостями 16-го фестивалю «Лісова пісня» були директор Будинку письменника Національної спілки письменників України, заступник голови НСПУ Олександр Гордон; письменник, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка В’ячеслав Медвідь; гості з Білорусі: Аксана Спринчан – письменниця, директорка Поетичного театру «Арт.С», Яраш Малішевскі – музикант, історик, літератор; голова Тернопільської організації НСПУ, відомий бард Олександр Смик; голова Житомирської організації НСПУ Світлана Штатська; головний редактор пригодницького журналу для дітей «Крилаті», відома письменниця Тетяна Винник; голова Рівненської організації НСПУ Ірина Баковецька, волинські літератори.
У перший день свята гості відвідали Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки, взяли участь у традиційній мистецькій годині в «сірому» будиночку Косачів. Того ж дня в Ковельській центральній районній бібліотеці відбулася зустріч із творчою інтелігенцією міста й району.
У неділю, 6 серпня, о 12.00 в урочищі Нечимному за Скулином на лісовій галявині відбулося традиційне мистецьке дійство. Прозвучав уривок з «Лісової пісні» у виконанні акторів Волинського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Т.Г. Шевченка, народні пісні та обрядові дійства виконали учасники дитячої фольклорної студії «Жайворонок» й фольклорні колективи Ковельщини, виступили українські та білоруські поети.
Присутні на святі мали можливість відвідати музей драми-феєрії «Лісова пісня», ознайомитися з місцевістю, яка колись надихнула Лесю Українку на написання шедевру.
На завершення свята всі учасники аматорських колективів виконали пісню «Ой там за Дунаєм». Поетично-мистецьке дійство «Лісова пісня» засвідчило: ми є вічний народ, який виплекав талант геніальної письменниці!