
Миколаївська громада поповнилася 25 потенційними соціальними підприємцями
7 липня в конференц-залі Регіональної торгово-промислової палати Миколаївської області відбулося вручення сертифікатів випускникам освітньої програми, яка проводиться в рамках реалізації довгострокового проекту «Розвиток соціального підприємництва в Миколаєві».
Цей проект виконується Центром соціальних програм РУСАЛу у партнерстві з Миколаївською мерією, РТПП Миколаївської області та Національним консорціумом, до складу якого входять Фонд Східна Європа, Британська Рада в Україні, PricewaterhouseCoopers в Україні, Erste Bank і Міжнародний фонд «Відродження».
Соціальне підприємництво – це форма соціально-економічної діяльності, яка об’єднує соціальну місію з підприємницькою функцією і ґрунтується на принципах стійкої самоокупності підприємства.
Учасники відбиралися на конкурсній основі. Всього було подано 57 заявок. Керуючись інформацією, наведеною в мотиваційних анкетах і співбесідою з учасниками, до навчання було запрошено 28 осіб. Навчання проводилося на безоплатній основі.
За словами керівника групи тренерів Володимира Проскурніна, завдяки тому, що серед учасників програми були представники різних вікових категорій і соціальних груп – від молоді до людей передпенсійного віку, від студентів до підприємців, від домогосподарок до ветеранів запасу, а також завдяки високій мотивації учасників, вдалося цікаво і ефективно організувати навчальний процес.
Вручаючи сертифікати, віце-президент РТПП Алла Черноморченко підкреслила важливість, актуальність і затребуваність подібних ініціатив, які створюють додаткові можливості для розвитку малого і середнього бізнесу і є серйозною платформою для створення робочих місць. Нові форми підприємницької діяльності, безсумнівно, активізують членів громади, сприяють розвитку громадянського суспільства та місцевого самоврядування.
Людмила Таценко, Британська Рада: «Розвиток широкого спектру соціальних послуг, необхідних громаді, але в силу різних причин не є пріоритетними для бізнесу, зниження навантаження на місцеві бюджети у вирішенні соціальних проблем – ось ті переваги, які місцева громада зможе отримати вже в найближчій перспективі».
Менеджер програм Фонду Східна Європа Юрій Піскалюк впевнений, що ця унікальна модель, що одержала світове визнання, знаходить своє місце і в Україну. Про це свідчить і збільшення кількості створюваних соціальних підприємств, і висока зацікавленість з боку органів влади та представників місцевого самоврядування.
На завершення заходу директор ЦСП РУСАЛу Дмитро Мурашко анонсував, що найближчим часом, після узгодження фінансового механізму з відповідними службами, буде оголошено відкритий конкурс бізнес-планів зі створення чи розвитку соціального бізнесу. До участі будуть запрошені недержавні та комерційні організації та підприємства, представники бізнес-спільноти, які ведуть свою діяльність в місті Миколаєві. Переможці конкурсу зможуть отримати безвідсоткові позики від 10 до 200 тис. грн. на строк до двох років.
Більш детально про реалізацію проекту в Миколаєві можна дізнатися в ЦСП РУСАЛу за адресою: пр. Жовтневий, 325/1, тел. 713-712, факс 636-696, www.csp.mk.ua. Про програму сприяння розвитку соціального підприємництва в Україні – на сайті Британської Ради: http://www.britishcouncil.org/uk/ukraine-projects-social-enterprise-development.htm.