
Миколаїв приєднався до розробки національної стратегії розвитку благодійництва в Україні
Миколаїв приєднався до розробки національної стратегії розвитку благодійництва в Україні
Під егідою Українського форуму благодійників в Миколаєві, за підтримки компанії РУСАЛ, протягом двох днів відбулося кілька круглих столів і дискусій. Їх учасники розробляли національну стратегію розвитку сектору благодійництва на найближчі 8-10 років.
У них взяли участь представники бізнесу, органів влади та місцевого самоврядування, громадських організацій та благодійних фондів.
Працюючи і взаємодіючи з різними проектами з представниками бізнесу, громадськості, ЗМІ по всій країні, співробітники Українського форуму благодійників вважають, що назріла необхідність створити єдині правила для всіх гравців, узагальнити позитивний досвід, накопичений у різних регіонах, зрозуміти і вивчити проблеми, з якими стикаються всі учасники благодійного процесу.
– Ми хочемо зрозуміти, в чому труднощі, які є проблеми, виробити спільне бачення, як сектор повинен розвиватися через 8-10 років, і які кроки для цього повинен зробити кожен гравець, – коментує Дар’я Непочатова, керівник програм Українського форуму благодійників.
У Миколаєві представники Форуму поспілкувалися як з керівниками крупного, середнього і дрібного бізнесу, так і з громадськими організаціями та благодійними фондами, які своїми силами намагаються вирішити проблеми тих чи інших соціально незахищених груп населення.
В.о. директора Центру соціальних програм РУСАЛ Ганна Долуда вважає, що в будь-якій діяльності важливо обмінюватися досвідом, кращими практиками. Показувати системний підхід до реалізації благодійних та соціальних програм. Ну, і звичайно, продемонструвати, наскільки благодійна діяльність може бути ефективна і вигідна як для місцевого співтовариства, так і для бізнесу.
Суттєвою перепоною, з якою стикається більшість людей, є недовіра до тих чи інших фондів. Для цього необхідна максимальна прозорість у розподілі коштів.
Крім того, бізнес сьогодні ще не зовсім пережив кризові часи і працює або в збиток, або з нульовим прибутком, а значить у нього немає вільних фінансових коштів для допомоги. У такому випадку, говорить директор аналітичного центру «Соціоконсалтинг» Ірина Демченко, необхідно згадати про особисту участь, допомагати не грошовими, а інтелектуальними, моральними, посильними ресурсами тим, хто цього потребує. Важливо розуміти, що благодійність – це не тільки збір пожертвувань. Це багатовекторна і різнопланова діяльність.
– Миколаїв, перш за все, відрізняється стабільною тенденцією до розвитку благодійної діяльності, – говорить Ірина Демченко. – Є такий приклад як РУСАЛ, який пропонує для реалізації громадським організаціям цікаві соціальні проекти і демонструє системність у цьому напрямі.
Учасники круглих столів впевнені, що якщо узагальнити досвід у сфері благодійності всіх регіонів, то вдасться зрозуміти і вирішити наявні проблеми і завдання сектору, а значить, залучити у цю благородну справу більше небайдужих людей. І надалі забезпечувати додаткові умови для формування та стимулювання створення професійних і ефективних організацій благодійного сектору.
Експертам і фахівцям Українського форуму благодійників ще доведеться провести низку зустрічей у Харкові та Львові. Всі напрацювання проведених заходів ляжуть в основу створення проекту «Біла книга», мета якого створити сприятливі умови для розвитку благодійництва в Україні.