
"Музика не знає кордонів" – Міжнародний музичний проект під такою назвою нині втілюється у життя Центром розвитку громадських ініціатив (керівник Ніна Андріївна Соколенко).
Цей проект реалізується у відділку «Селекційний» села Мала Вільшанка. Тут цією справою опікується настоятель храму Різдва Христового Української греко-католицької церкви отець Михаїл.
Кілька років тому саме тут у якості волонтера перебував Джованні Ачіарді – юнак з Італії. Він навчав місцевих дітлахів грі на музичних інструментах. Згодом, після повернення в Італію, у Джованні виникла ідея відкрити у Селекційному невеличку музичну школу. В Італії він звернувся за порадою до Сільвії Ейбл, бо добре знає про її благодійну діяльність. І саме Сільвія порадила Джованні для співпраці Центр розвитку громадських ініціатив. Джованні написав листа в Центр, у якому розповів про свої наміри. Більше того, стараннями Джованні в Турині та інших містах Італії вже почали збирати музичні інструменти. Наразі вже є гітари, блок флейти, синтезатори, барабанна установка. Ніна Андріївна Соколенко, як керівник Центру розвитку громадських ініціатив, уважно прочитавши листа Джованні та вивчивши його пропозиції, не змогла залишити поза увагою такий цікавий і потрібний дітям проект. Тому не відмовилася працювати разом. Так народився ще один спільний італійсько-український проект «Музика не знає кордонів».
12 липня 2012 року Альфредо Вольпе, Надя і Джанні Менжен – відомі італійські благодійники, партнери Центру розвитку громадських ініціатив – відвідали відділок Селекційний і поспілкувалися з настоятелем церкви отцем Василем та з місцевими жителями. Отець Василь розповів про діяльність церкви, про те, що робить вона для всебічного розвитку та відпочинку дітей. Італійські гості були поінформовані про музичний проект, але з самим Джованні Ачіарді вони не були знайомі особисто, лише спілкувалися з ним у соціальній мережі Інтернет. На власні очі побачивши, чим живуть прихожани цієї церкви та почувши про їхні потреби, гості з Італії запевнили, що докладуть максимум зусиль, щоб музичний проект було втілено у життя.
Ініціатор проекту «Музика не знає кордонів» Джованні Ачіарді обіцяв вже у серпні нинішнього року приїхати в Україну і привезти зібрані в Італії музичні інструменти.
І обіцянки своєї дотримався. Більше того, він приїхав разом зі своєю сестрою – Алічі. Вона також студентка, вивчає філософію. Молоді люди відвідали Україну з благородною метою – прищепити любов до музики сільським дітлахам, навчити їх грі на музичних інструментах.
На сьогоднішній день вже 25 дітей виявили бажання займатися музикою.
Для того, щоб реалізувати задум, потрібні вчителі, котрі б навчали дітей. Оскільки ця справа благодійна, то за неї не передбачалося платити майбутнім вчителям. З цієї причини знайти охочих безоплатно займатися з дітками музикою, було досить непросто. Та на сьогоднішній день вдалося знайти кілька добровольців. Вони погодилися 1-2 рази на тиждень приїздити у Селекційне і проводити уроки музики. А невгамовний Джованні (якому, до, речі, ледь виповнилося 23 роки) навіть зібрав кошти для того, щоб мати змогу оплачувати вчителям музики дорогу з Білої Церкви до Селекційного. Втім, якщо знайдуться ще вчителі музики, котрі погодяться навчати дітей грі на музичних інструментах, вам завжди будуть раді. За довідками звертайтеся, будь ласка, у Центр розвитку громадських ініціатив.
А під час свого чергового приїзду у Малу Вільшанку Джованні і Алічі привезли ще частину музичних інструментів.
Вони радо зустрілися з мешканцями села, дітками, що виявили бажання навчатися музиці, вчителями-волонтерами, представниками Центру розвитку громадських ініціатив. Під час візиту були обговорені важливі питання співпраці. Втім і на цьому італійські друзі не збираються припиняти свою роботу. Вони продовжують працювати над тим, щоб у Італії збирати музичні інструменти та кошти для того, щоб втілити у життя проект «Музика не знає кордонів».
А ще гості з Італії подарували присутнім на зустрічі музичні номери у власному виконанні. У відповідь отримали музичні вітання від українських волонтерів.
Тож, і справді, переконуємося, що музика не знає кордонів.
http://www.grif.kiev.ua/city/20974.html