
Могилянський музейний фонд запрошує спонсорів та благодійників
Могилянський музей – проект Навчальної лабораторії історичних студій Національного університету “Києво-Могилянська академія” — освітній, науково-дослідний, просвітницький музей нового типу.
Метою його діяльності є дослідження історії нашого університету та його інституцій-попередників: Київського братства, Києво-Могилянської школи/колегіуму, Києво-Могилянської Мазепинської академії, Київської духовної академії (КДА), Церковно-археологічного товариства та музею при КДА. Важливою складовою діяльности центру-музею є вивчення і висвітлення для широго загалу визначних подій в історії українського народу, пов’язаних із його збройними та духовними звитягами: Петро Конашевич Сагайдачний, Петро Могила, Іван Мазепа, Інокентій Ґізель та багато інших імен благодійників та духовних оборонців нашої ALMA MATER чекають на ґрунтовні дослідження та достойну презентацію в експозиції музею.
Після закриття КДА та висадження у повітря основної споруди комплексу Братського монастиря — мазепинського Богоявленського собору у 1934 році, після радянського пограбування 40-а тисячної колекції Церковно-археологічного музею та плюндрування національної святині, — завданням науковців музею, дослідників та студентів відродженої Могилянки стало виявлення, дослідження, збереження та відтворення у тематичних експозиціях нашого закладу яскравої його історії.
Діяльність музею побудована на навчальному процесі, спрямована упершу чергу на наукову реконструкцію складу колишніх колекцій Могилянки та на відтворення в електронних копіях її об’єктів.
Найвідоміші серед них:
національна реліквія – хрест Петра Конашевича Сагайдачного (збережений у Національному музеї історії України);
збірка енкаустичних ікон Порфирія Успенського (Музей західного та східного мистецтва ім. Богдана та Варвари Ханенко);
масова колекція предметів церковного начиння (Історико-культурний заповідник “Києво-Печерська лавра”, Музей коштовностей України);
масова коклекція портретного живопису (Національний музей образотворчого мистецтва);
архіви Могилянки (Центральний державний історичний архів України у м. Києві, Інститут Рукопису Національної бібліотеки ім. В. Вернадського)та інші.
Запропоновані до фінансування та матеріального забезпечення такі теми:
Електронний музейний репозиторій — проект покликаний зберегти у електронний копіях велике Могилянське надбання і створити джерельну базу гуманітарних освітніх студій – загальна вартість 500 тис. грн. (включає плату за право копіювання та саме копіювання матеріалів).
Експозиція музею – сегмент забезпечення технічного обладнання експозицій, що включатиме вітрини, рами та інші оформлюючі засоби — загальна вартість 80 тис. грн.
Технічне забезпечення музею – компьютена техніка, плазмові екрани для відеопоказів, звукова техніка, світло – 60 тис. грн.
Дослідницькі гранти – для студентів та аспірантів, що займатимуться тематикою історії академії та похідних тем, зокрема: історія церкви, історія мистецтва XVII-XIX ст., історія науки та ідей в Україні і т.п.: 10 грантів по 12 тис. грн. – 120 тис. грн. Система конкурсного відбору та публікації матеріалів.
Дитяча Галшчина школа – навчання-гра для дітей: знайомство зі старовинним письмом та каліграфією, освоєння рахівниці та сонячного годинника, швидкочитання та запам’ятовування… На обладнання дитячих місць — 50 тис. грн.
Загальна вартість проектів — 810 тис. грн.
Для ефективного збирання та використовування, а разом прозорої звітності пропонується створити Могилянський музейний фонд з відповідною наглядовою радою.
Музей прийматиме своїх спонсорів на щомісячних зібраннях, на яких буде представлена ексклюзивна історична програма, що включатиме лекції видатних істориків. Ми ґарантуємо екскурсії містом та музеями Києва, де наші спонсори зможуть відвідати не тільки відкриті експозиції, а також запасники музеїв та сховища архівів. Ми запросимо Вас побачити, наприклад, де лежить Пересопницьке євангеліє, коли на нього не кладуть руки майбутні президенти, або подивитись Софійський собор там, куди не ходять звичайні екскурсанти. В Ніч Музеїв — на Вас чекатиме справжня старовинна музика і особлива програма!
Ми чекаємо на Вас, дорогі спонсори! Бажаємо процвітання Вам і Вашому бізнесу!
Тетяна Люта,
завідувач Лабораторії історичних студій НАУКМА, канд. іст. н.
066-931-10-03
lutagen@gmail.com