
Мобільна жіноча консультація. У Києві підбили підсумки місячника боротьби з раком молочної залози
Як повідомили Корреспондент.net у прес-службі фонду, за місяць роботи пересувного комплексу, який являє собою 18-метровий трейлер, обстеження пройшли 567 жінок. У 18 пацієнток виявлено рак органів репродуктивної системи, у 34 – передпухлинні захворювання тіла і шийки матки, у 50 – підозри на доброякісні пухлини. 339 пацієнткам поставили діагноз «мастопатія» різного ступеня вираженості.
Нагадаємо, мобільна жіноча консультація являє собою 18-метровий трейлер, створений за європейським зразком для комплексного обстеження органів репродуктивної системи у 5000 жінок на рік. Усередині цієї клініки на колесах містяться два спеціалізованих кабінети – гінекологічний – з апаратом УЗД, кольпоскопом, інвентарем для забору цитологічного матеріалу, і мамологічний кабінет – де жінкам роблять мамографію – рентгенологічне обстеження грудних залоз. По суті, виходячи з такої клініки, жінка має повне уявлення про своє здоров’я.
Як зазначила Вікторія Миколаюк, керівник програми «Рак виліковний» фонду Ріната Ахметова Розвиток України, рак грудної залози є найбільш грізним жіночим захворюванням, а мамографія – це основний вид діагностики, який може виявити цю недугу на ранніх стадіях. «Якщо онкологія виявлена на 1-2 стадії, то шанси на повне одужання і нормальне життя досягають 90-100 %. І дуже важливо забезпечувати доступ якомога більшої кількості жінок до цього методу діагностики. Тому фонд Ріната Ахметова ініціював цей проект із тим, щоб більша кількість жінок мали можливість пройти діагностику. Зараз і до 15 листопада обстеження проходять мешканки м. Іванкова Київської області», – зазначила Миколаюк.
Лікар – мамолог Національного інституту раку, завідувач «Мобільної жіночої консультації» Сергій Моліда підкреслив: «В Україні більше половини всіх нових випадків раку грудної залози, які виявляються, діагностується на пізній стадії. Тому до цього виду захворювання прикута така велика увага з боку лікарів та громадськості. 20 жовтня ми відзначали Всеукраїнський день боротьби з раком грудної залози. Національний інститут раку спільно з благодійним фондом Ріната Ахметова Розвиток України вирішили провести «місячник» боротьби з раком грудної залози, присвячений цій даті. Протягом 20 днів у жовтні лікарі Національного інституту раку працювали у дві зміни, обстежуючи жінок. Слід сказати, що місячник викликав великий ажіотаж – охочих обстежитися було набагато більше, ніж ми змогли прийняти. Також я закликаю всіх жінок регулярно проводити самообстеження, як мінімум один раз на рік відвідувати мамолога та гінеколога, проводити мамографію та ультразвукове дослідження грудних залоз».
За матеріалами: http://ua.korrespondent.net/kyiv/3202844-mobilna-zhinocha-konsultatsiia-u-kyievi-pidbyly-pidsumky-misiachnyka-borotby-z-rakom-molochnoi-zalozy